męczące zawroty głowy

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

męczące zawroty głowy

Postprzez princessa92 » 19 maja 2016, o 11:33

czy któras z was miewa badz miewala zawroty głowy ? meczy mnie to od jakiegos czasu..mialam juz robione badanie EEG nic nie wykazalo potem miala tomografie..tez nic! a nadal sie czuje zle..miewam czasem takie dni kiedy normlanie nie funkcjonuje ze czuje sie jak na karuzeli..czasami sie tak dzieje kiedy sie zdenerwuje ale to trwa chwile..owszem moze byc na tle nerwowym bo mam nerwice i biore tabletki na uspokojenie..zawroty glowy pojawiaja mi sie tak poprostu..moze wiecie co jest tego przyczyna?czy ktoras z was miala do czynienia z takim dziadostwem?
princessa92
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 28 gru 2013, o 14:46

Re: męczące zawroty głowy

Postprzez WiolkaKlaman » 19 maja 2016, o 11:59

A badano ciebie pod kątem migreny ? Może to to ?

Jestem hipochondryczką- jak tylko coś się dzieje, szukam lekarza.
WiolkaKlaman
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 19 kwi 2016, o 09:56

Re: męczące zawroty głowy

Postprzez princessa92 » 19 maja 2016, o 12:30

Nie,nie nawet niewiem czy mam migrenę ..zdarzało mi sie ze dwa albo trzy dni pod rząd bardzo bolała mnie głowa ..wczesniej zastanawiało mnie to czy migrena
princessa92
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 28 gru 2013, o 14:46

Re: męczące zawroty głowy

Postprzez Chmurka » 19 maja 2016, o 13:35

Ja czasami miewam zawroty głowy, ale to od kręgosłupa .Przechodzi po kilku dniach.
Chmurka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 18 maja 2016, o 13:44

Re: męczące zawroty głowy

Postprzez Biografianiepozorna » 22 maja 2016, o 19:34

Ja miałam straszne zawroty głowy przed okres dojrzewania i wtedy lekarz powiedział że za 40 lat będę miała to samo w menopauzie
Biografianiepozorna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 26 kwi 2016, o 15:28

Re: męczące zawroty głowy

Postprzez Normaflex » 27 cze 2016, o 20:06

Poza morfologią krwi, powinnaś wykonać badanie poziomu cholesterolu i glukozy, a także badanie przeciwciał charakterystycznych dla różnych chorób metabolicznych, którym często towarzyszą zawroty głowy. Być może konieczne będzie badanie za pomocą tomografu komputerowego lub rezonansu magnetycznego, które pozwolą na analizę mózgu.
Avatar użytkownika
Normaflex
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 21 kwi 2016, o 14:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: męczące zawroty głowy

Postprzez vaniliiia » 29 cze 2016, o 15:01

Co prawda już trochę czasu minęło ale się wypowiem.
W maju leżałam w szpitalu właśnie z powodu zawrotów. Były tak mocne ze dosłownie lecialam na ścianę. Zemdlalam kilka razy, miałam duszności. Ogólnie katastrofa.
Okazało się ze mam problemy z blednikiem. Przyjmuje teraz 2x dziennie leki na zawroty które mi pomagają. Również zostałam skierowana do laryngologa i neurologa bo obaj lekarze są specjalistami od zawrotow (mogą mieć zarówno związek z uszami jak i z głową ).
ekg tomografia wszystko wyszło ok choć badania miałam kiepskie. Wszystko zaniżone lub zawyżone. Ale nie miało to związku z zawrotami.
Oprócz tabletek musze mierzyć ciśnienie. W chwili kiedy mam zawroty często mam 60|40 i wtedy również mdleje.. sprawdz sobie to.
Rano i wieczorem najlepiej.
Zawroty przechodzą zaraz po tabletce i podwyższeniu ciśnienia (choć ja większego niż 80/70 nigdy nie mam :) )

Obrazek


♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦
Vice Miss Babskich Spraw 2013
vaniliiia
Kobietka Expert
 
Posty: 2934
Dołączył(a): 26 lut 2013, o 19:58

Re: męczące zawroty głowy

Postprzez LadyEm » 5 lip 2016, o 18:33

Anemia? Ciężko cokolwiek podpowiedzieć bez badania.
LadyEm
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 5 lip 2016, o 18:20

Re: męczące zawroty głowy

Postprzez załamana » 8 lip 2016, o 23:53

Czytając twój post pierwsze co przyszło mi do głowy to błędnik ale widzę,że już się wyjaśniło:) i dziwi mnie,że żaden lekarz od razu na to nie wpadł? Pozdrawiam!
załamana
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8 lip 2016, o 10:26

Re: męczące zawroty głowy

Postprzez triss_mm » 2 sie 2016, o 11:59

Błędnik nie zawsze jest problemem. Moja mama miała koszmarne zawroty głowy. Zrobili jej mnóstwo badań, które dobrze powychodziły, błędnik też. Okazało się, że ma przepuklinę na kręgu szyjnym i od tego ma takie zawroty. Okazuje się, że problemy z tym kręgiem są dziedziczne, u mnie co prawda to nie jest jeszcze tak silne, ale przy siedzącym trybie pracy (8 godzin w 1 pozycji), czy "pracy" z rękami i głową skierowaną w górę (np. wieszanie zasłonek) zawroty, duszność, bóle kręgosłupa a nawet mdłości się bardziej nasilają. Musiałam nawet z 1 pracy zrezygnować (pracowałam jako fotograf z w studiu z zasłonami -> drabina) bo od zawrotów do szpitala trafiłam. Mi pomaga trochę ruchu, połazić chwilę po biurze, zrobić 2 skłony, poruszać szyją, a nade wszystko pływanie - jak ktoś potrafi oczywiście.
triss_mm
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 28 lip 2016, o 10:52

Re: męczące zawroty głowy

Postprzez Tonaxinum Melatonina » 24 sie 2016, o 15:08

W przypadku bólów głowy wykonuje się badanie słuchu i próby błędnikowe, jak i badanie EEG sprawdzające czynności mózgu. Wykonać można również RTG kręgosłupa szyjnego (ucisk na nerwy) czy USG tętnic szyjnych (przyczyną może być miażdżyca). W niektórych przypadkach lekarz może zalecić badanie za pomocą tomografu czy rezonansu.
Avatar użytkownika
Tonaxinum Melatonina
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 24 sie 2016, o 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: męczące zawroty głowy

Postprzez xavier.bins » 30 mar 2022, o 16:15

Bóle głowy to jedna z najpowszechniejszych dolegliwości, często skłaniająca do wizyty u lekarza. Szacuje się, że na różnym etapie życia doświadcza ich ponad 90% społeczeństwa. Zdecydowana większość przypadków nie wymaga diagnostyki obrazowej, lecz w niektórych sytuacjach warto się jej poddać.

Avatar użytkownika
xavier.bins
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30 mar 2022, o 16:10
Lokalizacja: Białystok
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Google [Bot]