Mieszkanie nowe czy używane?

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

Mieszkanie nowe czy używane?

Postprzez malwinakowal456 » 14 lis 2014, o 14:49

Stoję przed kupnem nowego mieszkania i sama nie wiem, czy kupić mieszkania z rynku wtórnego, czy pierwotnego. Na razie skłaniam się ku ofercie od dewelopera.
Ma ktoś z Was doświadczenia związane z kupnem mieszkania? Co się bardziej opłaca?
malwinakowal456
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 16 wrz 2014, o 11:24

Re: Mieszkanie nowe czy używane?

Postprzez Astra » 16 lis 2014, o 18:59

Szczerze mowiac ,to rzeczywiscie trudny wybor .
Moze warto porozmawiac z biurem nieruchomosci, bo maja spore doswiadczenie w takich wyborach.
Wiesz jesli sama zechcesz o tym decydowac to mozesz dokonac chybionego wyboru .
Dlatego tu jest zdecydowanie potrzebne doswiadczenie w branzy nieruchomosci, bo bez tego moim zdaniem nie ruszysz.
Czasami takie chalupnicze doradzanie przynosi sporo szkod, wez to tez pod rozwage.
No ,ale to Ty decydujesz , bo Ty kupujesz. :pisze:
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: Mieszkanie nowe czy używane?

Postprzez sabinka » 5 paź 2015, o 13:59

Myślę, że to przesada mówić, że bez pomocy specjalisty od nieruchomości nie da się kupić mieszkania. Rynek pierwotny i wtórny mają swoje zalety i wady. Nie można powiedzieć, że coś się bardziej opłaca czy lepiej sprawdzi. Ważne są oczekiwania i cena. Ja kupiłam na rynku wtórnym, ale nie do końca jestem zadowolona, bo trudno mieć wszystko, kiedy trafia się w rynek wtórny. Ważna była atrakcyjna cena. Teraz przymierzam się do nowego mieszkania od Grupo Lar, bo odpowiada mi lokalizacja, wielkość, standard, za które jestem w stanie dopłacić pozbywając się starego mieszkania.
sabinka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 11 lis 2013, o 22:29

Re: Mieszkanie nowe czy używane?

Postprzez Czarna » 7 paź 2015, o 09:33

sabinka napisał(a):Ja kupiłam na rynku wtórnym, ale nie do końca jestem zadowolona, bo trudno mieć wszystko, kiedy trafia się w rynek wtórny. Ważna była atrakcyjna cena. Teraz przymierzam się do nowego mieszkania

Choć rozumiem, że chodziło o zareklamowanie dewelopera, to jednak forma jest dla mnie śmieszna. Sorry, ale zakup mieszkania trochę różni się od kupna tuszu do rzęs - gdy jeden mi nie podpasuje, to idę do sklepu po drugi...
Niby kupiłaś mieszkanie z rynku wtórnego, ale jednak coś Ci w nim nie pasi, więc teraz sobie kupisz od akurat tego jednego jedynego dewelopera. Litości...

A co do meritum: wybór faktycznie nie jest łatwy, rozważyć trzeba wiele czynników. Jeśli decydująca ma być cena, a mamy upatrzoną lokalizację oraz preferowany metraż (w przypadku których nie bardzo chcemy iść na jakieś ustępstwa), to wtedy w grę wchodzi raczej rynek wtórny. Jeśli jednak jesteśmy elastyczni pod względem ww. czynników, to można rozejrzeć się za nowym mieszkaniem, może trochę mniejszym, w innej dzielnicy. Bądź co bądź nowe to jednak nowe. No chyba że trafi się okazja zaledwie kilkuletniego mieszkania z rynku wtórnego. Czyli jak widać, decyzja nie jest łatwa.

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: Mieszkanie nowe czy używane?

Postprzez malesa » 8 paź 2015, o 08:30

To zależy od kosztów i gustu, mnie nie przeszkadza moje używane :) generalny remont wszystko zmienił, a cenowo i tak wyszło lepiej
Avatar użytkownika
malesa
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 8 paź 2015, o 08:13

Re: Mieszkanie nowe czy używane?

Postprzez kartka » 8 paź 2015, o 10:53

To zależy od wielu czynników i nie ma reguły.
Sama kupiłam mieszkanie w powojennej kamienicy i choć cena kupna była bardzo atrakcyjna, to wiem, że doprowadzenie go stanu używalności pochłonie strasznie duże pieniądze. Dlatego na razie czeka na swoją kolej
:-)
Avatar użytkownika
kartka
Extra Kobietka
 
Posty: 288
Dołączył(a): 2 cze 2015, o 18:07

Re: Mieszkanie nowe czy używane?

Postprzez brzozama » 8 paź 2015, o 13:45

Mieszkanie od dewelopera czy z drugiej ręki to zawsze pytanie, które wzbudza wiele wątpliwości. Zresztą nic dziwnego, w końcu kupno mieszkania to bardzo poważna decyzja i lepiej ją dobrze przeanalizować. Warto zasięgnąć porady ekspertów albo samemu poszukać informacji :) Na portalach o nieruchomościach często jest sporo artykułów na ten temat.
brzozama
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 8 paź 2015, o 11:53

Re: Mieszkanie nowe czy używane?

Postprzez luizah » 19 paź 2015, o 17:44

Fajnie jest mieć nowe mieszkanie, ale z drugiej strony dobrze wyremontowane i urządzone mieszkanie w starym budownictwie też może wyglądać ekstra i dobrze nam służyć :)

luizah
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 19 paź 2015, o 17:30

Re: Mieszkanie nowe czy używane?

Postprzez maliczka » 21 lis 2015, o 19:38

Ciezko tak jednoznacznonie dac odpowiedz na to pytanie, czy nowe czy uzywane. rozne sa gusta i potrzeby. Wiadomo ze nowe mozna sobie urządzić tak jak sie chce, ale uzywane tez moze byc fajne i przede wszystkim tansze. Moi znajomi ostatnio szukali mieszkania do kupienia i tez sie zastanawiali. Poradzilam im zeby poszli do jakiegos biura i popatrzyli co w ogole jest w ofercie. Wybrali sie do Aurum House, bo akurat o tym biurze slyszeli dobre opinie, no oi tez mieli niedaleko. Obejrzeli oferty na mieszkania i nowe i uzywane i w koncu jednak zdecydowali sie na uzywane w starym budownictwie w centrum Krakowa, ale to mieszkanie jest bardzo klimatyczne i musze przyznać że bardzo im zazdroszcze :P
maliczka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 12 mar 2015, o 16:14

Re: Mieszkanie nowe czy używane?

Postprzez Panna_Mysia » 3 sty 2016, o 16:50

luizah napisał(a):Fajnie jest mieć nowe mieszkanie, ale z drugiej strony dobrze wyremontowane i urządzone mieszkanie w starym budownictwie też może wyglądać ekstra i dobrze nam służyć :)


Ja dokładnie tak zrobiłam. Kupiłam mieszkanie na rynku wtórnym, w bloku. Nie było remontowane od wielu, wielu... naprawdę wielu lat, ale zrobiłam remont i jestem zadowolona. Oczywiście trzeba zaznaczyć, że mieszkam w niewielkim mieście, więc remont i kupno mieszkania wyniósł mnie mniej niż kupno od dewelopera, ale nie orientuję się, czy opłaca się tak postąpić mieszkając w dużych miejscowościach.

Jeśli lubisz testować nowości i otrzymywać darmowe produkty, rodzina Myszy ser-decznie zaprasza na gryzoniowy blog - http://www.mysia-familia.blogspot.com
Avatar użytkownika
Panna_Mysia
Fajna Kobietka
 
Posty: 204
Dołączył(a): 11 sie 2013, o 15:27
Lokalizacja: Krosno Odrz.

Re: Mieszkanie nowe czy używane?

Postprzez lulumiranda » 1 mar 2016, o 13:27

Jestem zdania, że warto jest starać się o zakup nowego mieszkania. Takie mieszkanie to lepszy standard oraz większa wygoda. Z mężem jakiś czas temu kupowaliśmy sobie nowe lokum. Zdecydowaliśmy się na Wilanów w Warszawie. gdzie wynajmowaliśmy zresztą m3. Obecnie czekamy na wprowadzenie się bo nasze mieszkanie na Teodorowicza jest obecnie na ukończeniu ( jest to apartamentowiec Zora Wilanów).

Nie wiem czy są tam jeszcze mieszkania na sprzedaż, musielibyście się lepiej zorientować ale wydaje mi się jak patrzyłam na ich stronę www,że coś było do sprzedaży.
Avatar użytkownika
lulumiranda
Fajna Kobietka
 
Posty: 144
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 13:01

Re: Mieszkanie nowe czy używane?

Postprzez tosia » 9 mar 2016, o 14:08

JEsli nowe mieszkanie, to dom który sami sobie wybudujemy. Mieszkanie tylko i wyłącznie z rynku wtórnego, ponieważ uważam, że wtedy jest najlepszy wgląd na to czy budynek został uczciwie wybudowane i większe usterki jak miały wyjść to wyszły.
tosia
 

Re: Mieszkanie nowe czy używane?

Postprzez alicjakierna » 22 mar 2016, o 20:34

Lepiej nowe, można sobie urządzić po swojemu, jeśli ma się oczywiście możliwość kupna nowego mieszkania, czy postawienia nowego domu. O wszystkim decydujesz Ty, a nie poprzedni właściciel. My teraz rozważamy rozpoczęcie stawiania domu, a na ten okres sprzedać mieszkanie w Warszawie i przeprowadzić się do teściów.
alicjakierna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 18 lis 2015, o 19:45

Re: Mieszkanie nowe czy używane?

Postprzez acedacout » 25 kwi 2016, o 12:57

Też jestem zdania że nowe..bo i tak trzeba je urządzisz bo swojemu, a w starych mieszkaniach to ciężko powiedzieć jakie licho tam siedzi za szafą czy coś takiego. Ja sobie zainwestowałam ostatnio w nowe mieszkanie w Brzegu w apartamentowcach.

Moje blogi. Polecam:) http://sloneczny-panel.pl/
acedacout
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 kwi 2016, o 15:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Mieszkanie nowe czy używane?

Postprzez kasiaolecka » 26 kwi 2016, o 10:41

Dla mnie ważniejszą kwestią niż mieszkanie nowe/używane jest np. lokalizacja mieszkania, bliskość zieleni, cisza, liczba pokoi, wielkość balkonu :-) nowe mieszkania niestety mają często gorszą lokalizację, są oddalone od żłobka, przychodni, parku..
kasiaolecka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 26 kwi 2016, o 10:34
Lokalizacja: wrocław

Re: Mieszkanie nowe czy używane?

Postprzez karolina2667 » 30 kwi 2016, o 09:13

Jak dla mnie to tylko nowe.. Można urządzić wszystko po swojemu (podłogi, drzwi..)

karolina2667
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 22 mar 2016, o 20:03

Re: Mieszkanie nowe czy używane?

Postprzez Jolanta » 10 maja 2016, o 13:14

lulumiranda napisał(a):Jestem zdania, że warto jest starać się o zakup nowego mieszkania. Takie mieszkanie to lepszy standard oraz większa wygoda. Z mężem jakiś czas temu kupowaliśmy sobie nowe lokum. Zdecydowaliśmy się na Wilanów w Warszawie. gdzie wynajmowaliśmy zresztą m3. Obecnie czekamy na wprowadzenie się bo nasze mieszkanie na Teodorowicza jest obecnie na ukończeniu ( jest to apartamentowiec Zora Wilanów).

Nie wiem czy są tam jeszcze mieszkania na sprzedaż, musielibyście się lepiej zorientować ale wydaje mi się jak patrzyłam na ich stronę www,że coś było do sprzedaży.


O ! Kupiliśmy mieszkanie w tym samym budynku. Będziemy sasiadkami może :) Nie wiem jak Ty ale ja bardzo cieszę się na przeprowadzkę. Szczególnie,żę przechodzę obok Zory praktycznie codziennie bo tędy wiedzie droga do mojej pracy i widzę,że prace bardzo szybko postępują tak wiec powinniśmy się wprowadzić bez żadnych opóźnień. Bardzo podoba mi się przewidziana zieleń w projekcie. Widziałam,ze wiele dzielnic w Warszawie nie ma za dużo tej zielni a przecież lepiej się żyje jak blisko drzewka, natura. OBecnie wynajmujemy mieszkanie niedaleko i chyba nie wyniosłabym sie stąd już w żadną inna dzielnicę Warszawy. Już się przyzwyczaiłam.
Avatar użytkownika
Jolanta
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 4 gru 2014, o 15:01

Re: Mieszkanie nowe czy używane?

Postprzez mańka » 20 maja 2016, o 13:10

Moja mama zawsze powtarza że "ze starego nie zrobisz nowego". I coś w tym jest, bo kupując stare mieszkanie można utopić masę kasy w remonty.

mańka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 20 maja 2016, o 12:43

Re: Mieszkanie nowe czy używane?

Postprzez magdaakos » 6 cze 2016, o 16:59

Jak ze wszystkim, można znaleźć plusy i minusy. Jednak stare mieszkanie to na pewno mniejszy wydatek.

magdaakos
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 6 cze 2016, o 16:46

Re: Mieszkanie nowe czy używane?

Postprzez dankatu » 1 paź 2016, o 21:49

Ja zdecydowanie jestem za mieszkaniem z rynku pierwotnego. Mam złe doświadczenia z poszukiwań mieszkania. Szukając na rynku wtórnym mieszkania były w opłakanym stanie, trzeba by wyremontować dosłownie wszystko, a żeby mieszkanie spełniało moje standardy musiałbym wymieniać rury, wszystkie instalacje itd. Jak robić to porządnie i mieć spokój na lata. Tylko, że to ogromny koszt, poświęcony czas, stres, ciągłe sprzątanie i ciągłe szukanie fachowców. Koniec końców postawiłam na dewelopera. Piękne mieszkanie, okolica, zielona spokojna, ale w centrum miasta. Bez porównania. Sprawdź mieszkania od Activ Investment. Mają 20 letni staż i nigdy nie spóźnili się z żadnym terminem, więc to coś znaczy.
dankatu
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 8 wrz 2016, o 17:54

Re: Mieszkanie nowe czy używane?

Postprzez Silesiana » 6 paź 2016, o 14:59

A ile masz pieniędzy? Mało kogo stać na nowe mieszkanie (na używane też), a te z rynku wtórnego zazwyczaj są tańsze i często wcale nie są gorsze.
Silesiana
Miła Kobietka
 
Posty: 74
Dołączył(a): 17 mar 2016, o 15:28

Re: Mieszkanie nowe czy używane?

Postprzez Hadassa » 6 paź 2016, o 16:22

Tylko ze takie czesto sa do remontu. Czesto do generalnego

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Mieszkanie nowe czy używane?

Postprzez cinderella » 24 lis 2016, o 18:32

SPAM
polecam ten wpis, też jestem za nowymi w standardzie "pod klucz" :)


A JA POLECAM ZAPOZNAC SIE Z REGULAMINEM
Avatar użytkownika
cinderella
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 24 lis 2016, o 18:19
Lokalizacja: Lublin

Re: Mieszkanie nowe czy używane?

Postprzez kaja111 » 1 gru 2016, o 16:56

Ja jakbym już miała kupować mieszkanie to wybrałabym nowe, wtedy mogą sobie wybrać takie jakie mi pasuje. Nowsze mieszkania są według mnie fajniejsze, mi się marzy takie w którym jest dużo okien, okna są do podłogi, kuchnia połączona z salonem w starym budownictwie raczej czegoś takiego się nie znajdzie. Kupując używane mieszkanie, zanim się je wyremontuje i urządzi tak jak się chce to tez trochę to będzie kosztować.

Ciekawe i pomysłowe urządzanie wnętrz ze http://www.studiodeco.pl/
kaja111
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1 gru 2016, o 13:13

Re: Mieszkanie nowe czy używane?

Postprzez anusiaa112 » 4 gru 2016, o 02:03

Ja mam w planach uzywane :D

WYGRAJ MODNE CIUCHY! KLIKNIJ I SPRAWDŹ Obrazek
anusiaa112
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 1 gru 2016, o 20:11
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]