motywacja ucznia

Dział dla uczących się dziewczyn, jakie studia wybrać? Szkolenia, warto?

motywacja ucznia

Postprzez paula » 14 cze 2013, o 16:03

Wiele z was, kobitki, jest jeszcze uczennicami, z resztą - każda z nas kiedyś chodziła do szkoły :)
powiedzcie mi, jakie były najlepsze motywacje was do nauki?
jestem przyszłym nauczycielem i jakoś w tym roku średnio sobie poradziłam z motywowaniem dzieci do nauki :( i sama nie wiem czy jestem złym nauczycielem czy po prostu dzieci są zbyt leniwe :(
paula
 

Re: motywacja ucznia

Postprzez Adidasowa » 21 cze 2013, o 21:56

Przypuszczam, że na 80% to dzieci są zbyt leniwe;-) Ciężko teraz o motywację dla dzieci. Uczniowie teraz lubią zajęcia w terenie, jakieś gry i zabawy na lekcji, lekcje z użyciem komputera. Z drugiej strony jak się nie chcą uczyć to ich sprawa :D będa mieć same jedynki i przyszłośc ciężka :D Nie przejmuj się, na pewno nie w Tobie tkwi problem:) A czego w ogóle uczysz i w których klasach?

`Co w niej jest, co w niej jest czego nie mam ja?
Blask i mrok - pogubiona w snach,
Blask i mrok - co więcej miałam dać?
Avatar użytkownika
Adidasowa
Kobietka Expert
 
Posty: 4637
Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 18:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: motywacja ucznia

Postprzez LittleSister » 23 lip 2013, o 10:18

Przede wszystkim trzeba wyselekcjonować porcję wiedzy, usunąć to co nudne i zbędne, bo to co jest w programie często takie bywa. Nie można też zawalać dzieciaków teorią, lepiej postarać się przekazać im wiedzę w praktycznej formie, wspomagając się grafikami, ciekawymi ćwiczeniami, dyskusjami itp. Ucz ich tak, jak sama chciałabyś być nauczana.
LittleSister
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 23 lip 2013, o 09:40

Re: motywacja ucznia

Postprzez Bryniuk » 27 lip 2013, o 21:23

Jak dany przedmiot kogoś nie interesuje to ciężko coś zaradzić. A motywacje są różne, jeden uczy się bo go to ciekawi, inny ze strachu przed rodzicami, inny z kolei jest na tyle ambitny że zmusza się bo wie że będzie potrzebował tego w przyszłości. Każdą wiedzę można podać w ciekawy sposób to i siedzenie na zajęciach mniej boli, ale trzeba wiedzieć też kiedy przestać robić coś na siłę bo to powoduje reakcję odwrotną.
Bryniuk
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12 lip 2013, o 23:07

Re: motywacja ucznia

Postprzez Muffy » 15 paź 2013, o 18:29

Też miałam z tym zawsze problem i wciąż czasami. Tzn. ze zmotywowaniem siebie. Na hellozdrowie jest artykuł o tym (http://www.hellozdrowie.pl/psychologia/ ... i-dzialasz). Ale wiadomo, to temat rzeka.

To kobieta wybiera mężczyznę, który ją wybierze.
Avatar użytkownika
Muffy
Miła Kobietka
 
Posty: 50
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 15:11
Lokalizacja: Otwock

Re: motywacja ucznia

Postprzez mpech » 18 paź 2013, o 09:56

Rzeczywiście to ciekawy artykuł. Teraz przyszła jesień i o motywację jeszcze trudniej.

Kto zna sposoby na skuteczne rzucanie palenia?
mpech
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 18 paź 2013, o 09:40
Lokalizacja: Jasło

Re: motywacja ucznia

Postprzez Komdas » 19 paź 2013, o 14:03

Daj im cele do zrealizowania, ewentualnie jakiś powód do zdrowej rywalizacji (ale bez przesady, bo się pogryzą). Powinno zadziałać
Avatar użytkownika
Komdas
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19 paź 2013, o 13:54

Re: motywacja ucznia

Postprzez MarianAna » 25 paź 2013, o 11:36

Przejrzyj portale pracy - powinno Cię zmotywować, jak zobaczysz, że nie będziesz mieć pracy bez odpowiedniego wykształcenia.
MarianAna
Fajna Kobietka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 21 paź 2013, o 14:45

Re: motywacja ucznia

Postprzez paula » 28 paź 2013, o 23:24

MarianAna napisał(a):Przejrzyj portale pracy - powinno Cię zmotywować, jak zobaczysz, że nie będziesz mieć pracy bez odpowiedniego wykształcenia.


kto powiedział że nie mam odpowiedniego wykształcenia?
ja w temacie pytałam, jak powinnam zmotywować ucznia do pracy na lekcji i do większej chęci do nauki.
paula
 

Re: motywacja ucznia

Postprzez Czesemirvip95 » 31 paź 2013, o 20:17

myślę że dobrym pomysłem jest obiecanie dziecku czegoś za daną średnią na koniec. Coś co lubi, o czym marzy, będzie się wtedy uczył żeby coś osiągnąć ;)
Czesemirvip95
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 10 wrz 2013, o 03:48
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

cron