Najlepszy sposób na odchudzanie to 3 rzeczy

Znasz jakąś dietę cud? Schudłaś i chcesz się pochwalić i pomóc innym kobietkom? Wszystko na temat odchudzania i zdrowych diet piszemy tutaj.

Najlepszy sposób na odchudzanie to 3 rzeczy

Postprzez kaczka » 23 mar 2015, o 14:32

W odchudzaniu nie ma magii, nie ma super sztuczek, nie ma cudownych produktów. Jest po pierwsze:

1. Bilans kaloryczny
Żadna tam dieta wg. jakiegoś znanego chłystka, tylko tyle kalorii ile potrzebuje Twój organizm. Odejmując od tego 100 kalorii dziennie, zaczynasz chudnąć. czyli jeśli potrzebujesz 2500 kcal, tworzysz tak listę posiłków, żeby uzbierać te 2500 kcal, właściwie 2400 bo chcesz chudnąć. I jedziesz. Dużo białka, MINIMUM 1 g na kilogram masy ciała. Jak ważysz 70 kg, to minimum 70 gram dziennie musisz dostarczyć, ale optymalnie 2 g, czyli 140 g białka, czyli już jest prawie 600 kcal z samego białka. Następnie węglowodany, około 70% zapotrzebowania. Węgle pozyskuje się ze zdrowego jedzenia, od płatków, przez warzywa (mniej owoców), etc. Jak nie znasz tematu - do dobrego dietetyka!

2. Ćwiczenia fizyczne
Nie ma odchudzania bez ćwiczeń. Bez treningu siłowego i aerobowego (dziewczyny TEŻ MUSZĄ) stracisz "coś" co szybko zyskasz. Nie ruszasz tyłka - nie chudniesz!
Nie znasz tematu? Na siłownię i do trenera!

3. Motywacja
To wszystko się razem spaja. Jak nie masz motywacji, to nie ma treningu, nie ma pilnowania diety. Zrób coś, żeby się przeprogramować:
- módl się (to naprawdę pomaga osobom wierzącym),
- idź na hipnozę do odchudzania (albo skorzystaj z gotowych nagrań, np. Hipnosencja, Hepika czy co tam wybierzesz),
- ustal sobie cel (zapisz się na zawody, bieg, maraton, zawody fitness).

Bez celu i motywacji, nie dotrzymasz punktu 1 i 2, bo niby dlaczego masz ich dotrzymać? Dotychczas się to nie udawało, a teraz nagle ma się udać? :)
Avatar użytkownika
kaczka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 19 mar 2015, o 14:33
Lokalizacja: Kieszanice

Re: Najlepszy sposób na odchudzanie to 3 rzeczy

Postprzez millka918 » 7 kwi 2015, o 10:32

No gdyby to wszystko było takie proste....:) zwłaszcza z pozycją 3 może być problem:)
millka918
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 7 kwi 2015, o 10:21

Re: Najlepszy sposób na odchudzanie to 3 rzeczy

Postprzez Mircia » 10 kwi 2015, o 09:32

Ja z motywacją nie mam problemu,co do tych trzech punktów to się oczywiście zgadzam.

Mircia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 26 mar 2015, o 10:57

Re: Najlepszy sposób na odchudzanie to 3 rzeczy

Postprzez Pletwa Reborn » 15 kwi 2015, o 19:33

Z motywacją jest tak, że wzrasta wraz z widocznymi efektami, tak więc trzeba się przebić przez te pierwszy koty. Poza tym rady w miarę dobre, można nawet pominąć punkt 2, ale ściśle trzymać sie punktu 1. Prosta sprawa: jesz mniej niż twój organizm potrzebuje to chudniesz, a jak ćwiczysz i wpierdzielasz dobre spore obiadki to możesz nawet przytyć. Zdrowe jedzenie i jakieś suplementy to są tylko wymówki, żeby sobie coś wtrząchnąć. Jedz mniej i chudnij !
Pletwa Reborn
 

Re: Najlepszy sposób na odchudzanie to 3 rzeczy

Postprzez Theila » 19 kwi 2015, o 10:23

Przy odchudzaniu z tego co piszesz motywacja powinna być na pierwszym miejscu jak dla mnie. Wydaje mi się, że jest najważniejsza, bo pomaga nam w ogóle zacząć walczyć. Tak samo ważne są w diecie rozłożone efekty, bo wtedy można czuć motywacje do dalszego działania. Jak dieta powoduje spadki wagi i przestoje to trudniej chyba w niej wytrwać.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Najlepszy sposób na odchudzanie to 3 rzeczy

Postprzez Marysia77 » 28 kwi 2015, o 11:27

Taka prawda! Motywacja jest najlepsza i ja tak właśnie schudłam. Podobał mi się pewien chłopak i wzięłam się za siebie. Teraz jestem dumna...chociaż i tak z tym chłopakiem nie jestem to i tak ważne, że schudłam i jestem gotowa żyć pełnią życia. Kupiłam sobie tabletki i to pewnie też pomogło plus ćwiczenia.

Ostatnio edytowano 29 kwi 2015, o 03:37 przez BlackWolf, łącznie edytowano 1 raz
Powód: reklama/spam
Marysia77
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 6 mar 2014, o 09:51

Re: Najlepszy sposób na odchudzanie to 3 rzeczy

Postprzez Bazylia88 » 2 maja 2015, o 04:52

Te trzy punkty to żadna nowość. Wszystkie o tym wiemy. Rewelacją była by dobra recepta na punkt trzeci bo tak po tygodniu większość traci zapał i ewentualnie przechodzi na oszukiwanie się jakimiś cudownymi pigułami.

Pozdrawiam Bazylia88 & suszarki basenowe do włosów
Bazylia88
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2 maja 2015, o 04:09

Re: Najlepszy sposób na odchudzanie to 3 rzeczy

Postprzez MarcinJ » 17 maja 2015, o 21:00

Dziewczyny wy chcecie tylko schudnąć, ja wręcz przeciwnie chce wyrobić rzeźbę, same stwierdźcie co trudniejsze..

Potrzebujesz nowych żarówek? Wybierz oświetlenie ledowe http://www.led-new.pl/
MarcinJ
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 17 maja 2015, o 20:56

Re: Najlepszy sposób na odchudzanie to 3 rzeczy

Postprzez adamina » 20 maja 2015, o 10:51

Zgadzam się w pełni. Warto dodać, że dieta w przypadku odchudzania to 70%, a aktywność fizyczna 30%. Podkreślam to, ponieważ niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę. Wydaje im się, że dużo ćwicząc, mogą jeść wszystko a i tak schudnąć. Niestety to mit.

zdrowe diety - odchudzanie bez strachu
Avatar użytkownika
adamina
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 maja 2015, o 10:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Najlepszy sposób na odchudzanie to 3 rzeczy

Postprzez Tyczka » 22 maja 2015, o 11:09

moja trójka:
1. DIETA 2. Suplementacja 3. Aktywność fizyczna - Opcjonalnie bo nie każdy może sobie pozwolić.

Zapraszam. torebki damskie - http://sklep-torebki24.pl
Avatar użytkownika
Tyczka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 3 gru 2013, o 13:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Najlepszy sposób na odchudzanie to 3 rzeczy

Postprzez Hadassa » 22 maja 2015, o 12:17

Chyba podstawą w odchudzaniu są 2 rzeczy: dieta i ruch.... i każdy to powie....
suplementy, to dodatek...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]