Netykieta

Uwagi, sugestie, ciekawe pomysły dla ulepszenia portalu. Oraz uwagi związane z nieprawidłowym działaniem forum.

Re: Netykieta

Postprzez Hadassa » 4 lis 2013, o 11:24

Jak dla mnie roztrząsanie teraz czy można pisać z błedami czy nie jest bezsensowne... owszem dyskusja może się toczyć....
ale jak już zacytowałam regulamin... wiec trzymajmy się tego...
wg mnie nie chodzi już o forum, ale o nas samych.....

widzisz Adix, a mnie nikt nie pilnował... wzorowa uczennica a z dyktand dostawałam 1...
dopiero się w liceum wychowaca zainteresował..
ale dla mnie nie był to powód, do wyrzucenia że jestem dyslektykiem i mogę robić błedy !!!!
Przede wszystkim to jest kopniak by się bardziej starać....
Bo mi samej by było wstyd napisać lurzko zamiast łóżko..
a z resztą już napisałam przykład Miodka, który chyba każdemu dać do myślenia...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Netykieta

Postprzez Adix257 » 4 lis 2013, o 11:48

Dobra nie kłóćmy się już o błędy, bo błędów nie powinno się popełniać, ale jednak je popełniamy mimo że edytor forumowy podkreśla wszystkie nieścisłości. Ale w dalszym ciągu nie popieram osób, które mają coś do powiedzenia nie zważając w pierwszej kolejności na siebie i dalej nie popieram metod zwracania uwagi przez dzo

Adrian
:P
Avatar użytkownika
Adix257
Samiec
 
Posty: 1665
Dołączył(a): 22 gru 2012, o 23:42

Re: Netykieta

Postprzez Hadassa » 4 lis 2013, o 11:57

No i ok ;) ważny by każdy mógł się wypowiedzieć ;)
my też mamy swoją pracę ;) Dzo faktycznie mogła błąd poprawić i tyle.
Zawsze też możesz napisać do Admina i to jasno powiedzieć ;)

Istotne jest by każdy próbował pisać poprawnie.
A nie się obrażać i mówić że się nie będzie pisać ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Netykieta

Postprzez Carina » 4 lis 2013, o 12:39

Dokladnie Kay.
Adixik niepotrzebnie poczuliscie sie dotknieci...;)
I tak jak napisaliscie, to glownie o forum powinno chodzic, tego sie zatem trzymajmy.

"...przez noc droga do świtania -
przez wątpienie do poznania -
przez błądzenie do mądrości -
przez śmierc do nieśmiertelności..."
Avatar użytkownika
Carina
Kobietka Expert
 
Posty: 2942
Dołączył(a): 14 cze 2013, o 09:19

Re: Netykieta

Postprzez dzo » 5 lis 2013, o 16:36

Adix257 napisał(a):
aii napisał(a):Heloł!
Wiem, że jestem tu krótko, forum jest dosyć ciekawe, jednak jedno mnie razi...brak netykiety, albo nawet bardziej, produkt netykietopodobny. Jest masakrycznie dużo błędów...Nie mam na myśli małych literówek czy interpunkcji, bo takie błędy popełnia każdy. Jednak rażące błędy ortograficzne mnie drażnią. Czasem nawet nie mogę rozczytać wypowiedzi, bo błąd mnie dekoncentruje.
Jesteśmy kobietami, chcemy być perfekcyjne, dlatego co szkodzi przyłożyć się do napisania wypowiedzi w sposób zrozumiały? Przecież chcemy zostać zrozumiane.
Każda nasza wypowiedź przedstawia nasz obraz w sieci.
A do moderatorów miałabym prośbę, aby takie straszliwe błędy poprawiały, dla dobrej renomy forum.
Dzień dobry pani ładnej. Czytając twój pierwszy wyraz w twojej pierwszej wypowiedzi w tym temacie to przez pierwsze 5 minut zastanawiałem się który słownik otworzyć żeby przetłumaczyć słowo "Heloł" I tak wpadłem na to że może chodziło ci o słowo "hello".
Druga sprawa to dlaczego na siłę wpychasz angielskie słowa, które mają polskie tłumaczenie w polskie zdania? I znowu przyczepiam się do już poprawionego przeze mnie twojego słowa "hello" Czyli po polsku pozdrowienie.
Trzecia sprawa to dlaczego umieszczasz wyrazy w swoim tekście, których w polskim słowniku nie uświadczysz? Tym razem chodzi mi o słowo "masakrycznie". Szukałem go w słowniku języka polskiego przez 10 minut i nie znalazłem. Wiesz dlaczego go nie znalazłem? Bo takiego słowa nie ma w języku polskim, zostało sobie wymyślone. Jest to błąd fleksyjny. I znowu się musiałem domyślać że może chodzi ci o wyraz makabrycznie. A wystarczyło nacisnąć prawym przyciskiem myszy i wybrać właściwe słowo.
Już tego Netykieto- podobnego nie będę się czepiał, ale nie powinno się go pisać razem.

dzo ty to jesteś naprawdę leniwa. Takiego lenia jak ty to dawno nie widziałem. A wystarczyło wcisnąć przycisk "Shift" na klawiaturze żeby rozpoczynać swoje wszystkie zdania bezpodmiotowe z dużej litery. Rozumiem że już naciśnięcie kropki po skończeniu zdania to już jest za dużo, ale tych małych liter to już jest ciężko wybaczyć.
Dziewczyny mam stwierdzoną dysortografię i popełniam błędy. Pomimo to wasze błędy również mnie bolą tak jak was bolą nasze błędy. Więc znowu zamieniam się w wujka dobrą radę i doradzę wam żebyście w pierwszej kolejności spojrzały na siebie a później poprawiały innych.


Gdzie w mojej powyższej wypowiedzi znalazłeś zdanie z małej litery ?
dzo
 

Re: Netykieta

Postprzez aii » 5 lis 2013, o 20:53

Adix257 zastosowałeś argumentum ad personam, więc tak naprawdę nic tym nie zyskałeś. Nie będę już rozdrapywać całej Twojej wypowiedzi, bo mija się to z celem, jednakże odsyłam do zapoznania się z definicją słowa slang i zaznajomnieniem się z poprawnością tworzenia przymiotników. ;)
Założeniem tego tematu nie był atak na kogokolwiek, a jedynie zwrócenie uwagi, że dany problem ma miejsce. Jeżeli ktoś poczuł się tym dotknięty, to przepraszam, bo nie to było moim celem. Nikt nie jest idealny, każdy popełnia błędy - wiem, że ja też, więc nie rozumiem skąd zarzuty w moją stronę, że innych widzę, a siebie nie.:) W moim odczuciu, brak interpunkcji czy błąd stylistyczny, jest mniej rażący niż ortograficzny w słowie tak powszechnym, że aż wstyd taki błąd popełniać. Takie moje zdanie, oczywiście nie musisz się ze mną zgadzać, jednak uszanuj je, tak samo jak i ja szanuję Twoje. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
aii
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 511
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 03:13
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]