Niedoczynność tarczycy a odchudzanie

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Niedoczynność tarczycy a odchudzanie

Postprzez kamisiak88 » 12 maja 2013, o 11:59

Próbował ktoś z was zgubić zbędne kilogramy mając niedoczynność tarczycy? Przyjmuję codziennie rano na czczo tabletki euthyrox n25. Myślicie, że uda się schudnąć mając tę chorobę? Bardzo proszę i odpowiedź!
kamisiak88
 

Re: Niedoczynność tarczycy a odchudzanie

Postprzez engel90 » 12 maja 2013, o 18:23

Od 4 lat mam zapalenie Hashimoto i od 1,5 roku mam niedoczynność tarczycy. Nie miałam nigdy problemów z tyciem, no chyba że się objadałam kilka dni, ale nawet wtedy znacznie nie przytyłam. Tak naprawdę leki biorę dopiero od 1,5 roku, najpierw letrox, teraz euthyrox. Nadal ważę 56kg na wzrost 175cm. A niekiedy zdarza mi się nawet schudnąć 2kg, praktycznie bez żadnych poświęceń. Jedyne co, to zauważyłam u siebie częste wzdęcia, i opuchnięte łydki, ale to PODOBNO niewydolność. Natomiast łamią mi się włosy, mam suchą skórę, zmienne nastroje. Jesli chodzi o zapytanie jak schudnąc to myślę, że odpowiednia dawka ruchu i ograniczenie słodyczy i to wystarczy by powolutku tracić z wagi.
engel90
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 30 kwi 2013, o 12:27

Re: Niedoczynność tarczycy a odchudzanie

Postprzez engel90 » 12 maja 2013, o 18:25

także jestem przykładem tego że mając zapalenie i niedoczynność, można utrzymywać wagę, a nawet chudnąć. Więc głowa do góry;)
engel90
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 30 kwi 2013, o 12:27

Re: Niedoczynność tarczycy a odchudzanie

Postprzez kamisiak88 » 12 maja 2013, o 21:53

To mnie pocieszyłaś:) Mając nieleczoną tarczycę dałam radę schudnąć tylko 1 kg, a teraz o lutego jestem na hormonach (tzn. euthyrox) i chce się odchudzać, mam nadzieję, że moje starania nie pójdą na marne. Zdołowałam się dziś po obejrzeniu programu Kasi Bosackiej: Wiem, co jem i wiem, co kupuję tam mówili, że osoby mające problemy z hormonami (m.in. tarczyca) żeby schudnąć to masakra. No ale skoro są przypadki, że Tobie udaje się utrzymać wagę to jest nadzieja :)
kamisiak88
 

Re: Niedoczynność tarczycy a odchudzanie

Postprzez itomka7 » 28 paź 2015, o 17:07

Utrata wagi przy problemach hormonalnych może sprawiać pewne kłopoty z takiego powodu, że to właśnie hormony warunkują funkcjonowanie naszego całego organizmu. Stosując się do kilku głównych zaleceń zdecydowanie łatwiej będzie nam utracić zbędne kilogramy. Ograniczenie glutenu, mleka krowiego i jego przetworów a także rezygnacja ze smażenia na korzyść gotowania z pewnością przybliży nas do upragnionego efektu. Owszem, taki proces nie będzie postępował bardzo szybko, ale wraz ze zdobywaniem konkretnej wiedzy teoretycznej utrata kilogramów będzie pożądanym skutkiem ubocznym ;) Wszystkie Hashimotki zachęcam do czytania artykułów i trzymam kciuki za skuteczne odchudzanie! :)

itomka7
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 28 paź 2015, o 17:02

Re: Niedoczynność tarczycy a odchudzanie

Postprzez Theila » 30 paź 2015, o 11:27

Niestety też chorobowo zmagam się z Hashimoto i moja Pani endokrynolog powiedziała zebym jadła tylko te produkty ktore mają niski indeks glikemiczny. Sprawdz sobie na necie, bo dużo jest o tym opisane.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Niedoczynność tarczycy a odchudzanie

Postprzez conscious » 16 lis 2015, o 20:57

dzisiaj dostałam wyniki TSH i mam ponad górną granicę :( z tego co zdążyłam wyczytać wynik ponad normę jest w kierunku niedoczynności. ogólnie co raz częściej słyszałam głosy, że mogę mieć problemy z tarczycą, bo mam mocne owłosienie, czasem występujące w niekoniecznie typowych dla kobiet miejscach, swego czasu miałam nieregularny okres, nie jadałam ogromnych ilości jedzenia a tyłam wciąż nieprzerwanie. czy sprawy ww. się u Was uregulowały po tym jak zaczęłyście przyjmować hormony?
Avatar użytkownika
conscious
Miła Kobietka
 
Posty: 99
Dołączył(a): 8 sie 2014, o 12:52

Re: Niedoczynność tarczycy a odchudzanie

Postprzez Hadassa » 16 lis 2015, o 21:54

A jak z skóra ? Sucha ?
Mogła byś jeszcze się przebadać w kierunku PCOS
tylko teraz nie pamiętam które dokładnie hormony się badało.
Byłas u endykronologa ?

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Niedoczynność tarczycy a odchudzanie

Postprzez conscious » 16 lis 2015, o 23:02

aktualnie szukam, w wawie, więc pewnie kolejki kosmiczne są. już się nastawiłam na prywatną wizytę, bo nie chcę czekać, strasznie się tym stresuję, bo jakoś nigdy nie dopuszczałam w podświadomości myśli, że rzeczywiście może być coś nie tak z tą tarczycą. skóra hmm, zawsze wydawała mi się taka raczej normalna, ale ostatnio skóra na głowie i na nogach zrobiła się sucha. czasem to aż nie wiem czy to objawy są, czy sobie tylko to wszystko wmawiam... no ale wynik badania mówi sam za siebie.
Avatar użytkownika
conscious
Miła Kobietka
 
Posty: 99
Dołączył(a): 8 sie 2014, o 12:52

Re: Niedoczynność tarczycy a odchudzanie

Postprzez Lena_Adams » 6 sty 2016, o 16:50

Ja choruje na niedoczynność, jednak zdecydowałam się nie brać hormonów. I prędzej 10kg przytyje niz schudne chociaż poł, mimo iż nie jem glutenu, nabiału, słodyczny, w ogóle zero cukru.
Avatar użytkownika
Lena_Adams
Miła Kobietka
 
Posty: 64
Dołączył(a): 6 sty 2016, o 14:40
Lokalizacja: Katowice

Re: Niedoczynność tarczycy a odchudzanie

Postprzez zwyczajna » 19 lut 2016, o 12:44

Mam niedoczynność tarczycy, ale udało mi się zrzucić około 20 kg odpowiednią dietą tylko (albo aż... bo początki łatwe nie były).
Wiele razy próbowałam schudnąć, ale kiepsko mi szło. Byłam przekonana, że odpowiednio się odżywiam. Nawet nie wiedziałam jak się myliłam.
Teraz waga w normie, tarczyca dzięki lekom też w normie :)

Avatar użytkownika
zwyczajna
Fajna Kobietka
 
Posty: 163
Dołączył(a): 18 lut 2016, o 17:02

Re: Niedoczynność tarczycy a odchudzanie

Postprzez ScarletLukia » 19 lut 2016, o 14:15

Moja koleżanka ma problemy z tarczyca a tez sie odchudza i stara zrzucić pare kg... Obecnie udalo jej sie stracić 8kg także to duży postęp ale byla pod stala opieka lekarza i ciężko walczyla o osiągnięcie celu
Avatar użytkownika
ScarletLukia
Miła Kobietka
 
Posty: 35
Dołączył(a): 18 lut 2016, o 18:49

Re: Niedoczynność tarczycy a odchudzanie

Postprzez lenamunszen » 19 lut 2016, o 18:44

ScarletLukia - moja najlepsza przyjaciółka także ma niedoczynność tarczycy. Sporo schudła w krótkim czasie. Pod uwagę biorę to, że bez konsultacji z lekarzem zwiększyła dawkę przyjmowanych hormonów. Mam pytanie. Czy będzie to miało wpływ na jej zdrowie? Martwię się. Na pytanie jak zgubiła tak dużo kilogramów odpowiedziała "mam mniejszy apetyt", więcej ćwiczę..
lenamunszen
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 lut 2016, o 18:36
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]