nieprzyjemny zapach z ust

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: nieprzyjemny zapach z ust

Postprzez mohito » 31 lip 2013, o 23:43

Witam, wiem jakim problemem może być zapach z ust, mi też nie zawsze pachniało fiołkami i strasznie się tego wstydziłam, zwłaszcza w sytuacjach służbowych. Ale trafiłam na dobrego lekarza, z resztą w klinice o której mówicie i jest o niebo lepiej, wystarczyło wszystko wyleczyć i zmienić kilka nawyków!
mohito
Miła Kobietka
 
Posty: 27
Dołączył(a): 19 mar 2012, o 16:04

Re: nieprzyjemny zapach z ust

Postprzez Jamelia » 16 sie 2013, o 21:17

No jasne że do stomatologa .

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: nieprzyjemny zapach z ust

Postprzez vaniliiia » 20 sie 2013, o 15:54

A jeśli się jest zdrowym, zeby też są zdrowe, dba sie o higiene itp, a nieprzyjemny zapach ma się tylko rano gdy się człowiek zbudzi? ;x

Obrazek


♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦
Vice Miss Babskich Spraw 2013
vaniliiia
Kobietka Expert
 
Posty: 2934
Dołączył(a): 26 lut 2013, o 19:58

Re: nieprzyjemny zapach z ust

Postprzez Luisa » 29 sie 2013, o 16:55

moze masz refluks? tzn tresc pokarmowa wraca sie do przeleku i stad ten zapach
Luisa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 16 lut 2012, o 16:18

Re: nieprzyjemny zapach z ust

Postprzez pitupitu » 31 sie 2013, o 17:52

vaniliiia napisał(a):A jeśli się jest zdrowym, zeby też są zdrowe, dba sie o higiene itp, a nieprzyjemny zapach ma się tylko rano gdy się człowiek zbudzi? ;x



to normalne :) przez całą noc bakterie tam sobie "działają", a że w nocy nic się nie je, nie pije, ma się zamkniętą buzię z reguły ich wzmożone działanie objawia się takim właśnie nieprzyjemnym zapachem. Mój dentysta z Dormedu mówi, że ważne jest, żeby wieczorem dokładnie myć zęby, żeby bakterie w noc nie miały na czym się rozwijać!
pitupitu
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 27 cze 2013, o 09:42

Re: nieprzyjemny zapach z ust

Postprzez vaniliiia » 2 wrz 2013, o 12:17

A nie mozna czegos z tym zrobic? to troche krepujace np jak sie budzisz kolo swojego faceta i chcesz sie z nim pocalowac.... UGH.
mi cos lekarz mowil ze wystarczy ugryzc jablko rano zeby to przeszlo, ale nie probowalam osobiscie..

Obrazek


♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦
Vice Miss Babskich Spraw 2013
vaniliiia
Kobietka Expert
 
Posty: 2934
Dołączył(a): 26 lut 2013, o 19:58

Re: nieprzyjemny zapach z ust

Postprzez 456 » 3 wrz 2013, o 13:55

Najszybszym sposobem żeby pozbyć się tego bez wychodzenia z łóżka... Mieć w zasięgu ręki owocową pastylkę, cokolwiek takiego byleby nie czekoladowego. Wystarczy chwilkę potrzymać ją w ustach i po problemie. ;)


"Czerwienią róż i w zapachu lilii kołysani - żeglujemy przed siebie. Niby niewidzialni, niby zakochani..."
456
Kobietka Expert
 
Posty: 3949
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 11:05
Lokalizacja: Między Piekłem a Niebem

Re: nieprzyjemny zapach z ust

Postprzez Hadassa » 3 wrz 2013, o 14:08

podobno też pietruszka potrafi zabić nieprzyjemne zapachy.
oczywiście nać ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: nieprzyjemny zapach z ust

Postprzez apollo » 11 wrz 2013, o 07:52

Wystarczy systematycznie stosować dobrą pastę i takich problemów mieć nie będziecie. U mnie dużo dała zmiana na ajonę. Już miałam wrażenie, że mój problem wynika z jakiegoś innego źródła, a jednak nie... Wystarczyła zmiana pasty + systematyczność. A niby wcześniej korzystam z tak markowego produktu...
apollo
 

Re: nieprzyjemny zapach z ust

Postprzez wiewióra » 17 wrz 2013, o 15:06

To mogą być też problemy z żołądkiem. Idź lepiej do lekarza, a nie dentysty
wiewióra
Miła Kobietka
 
Posty: 39
Dołączył(a): 27 mar 2013, o 14:51

Re: nieprzyjemny zapach z ust

Postprzez darma29 » 18 wrz 2013, o 21:24

Też miałam problem ze śmierdzącym oddechem, nie tylko rano. Myślałam, że t zęby, później, że dziąsła. Zrezygnowałam z kawy, nie paliłam. Ogólnie okazało się że to problem z żołądkiem, a raczej jelitami, miałam często zaparcia i lekarz wysłał mnie do dietetyka, bo stwierdził, że mam zapchane jelita. No i to było przyczyną cuchnącego oddechu.
darma29
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 18 wrz 2013, o 21:19

Re: nieprzyjemny zapach z ust

Postprzez pomcia » 22 wrz 2013, o 20:58

Bardzo często jest to problem z żołądkiem. Po jakim czasie "przeszedł" problem?
pomcia
 

Re: nieprzyjemny zapach z ust

Postprzez Jamelia » 22 wrz 2013, o 21:41

Lekarz nie zaszkodzi, a póki co mentoski albo landrynki na dzień dobry :D

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: nieprzyjemny zapach z ust

Postprzez biszka » 29 wrz 2013, o 21:18

Ja słyszałam również, że jabłko pomaga, podobno dobre jest też rzucie goździka. Ale generalnie nieprzyjemny oddech z rana ma chyba większość ludzi i jest to dość normalne, myślę, że sposób z miętusami czy innymi cukierkami koło łóżka jest ok :) Ale oczywiście dentysty nie zaszkodzi odwiedzić!

Ostatnio edytowano 30 wrz 2013, o 08:44 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
biszka
 

Re: nieprzyjemny zapach z ust

Postprzez ladybug » 29 wrz 2013, o 22:23

nieprzyjemny zapach z ust wystepuje tez przez migdały. W wyniku częstych angin i antybiotyków pojawiają się krypty w migdałach, a w nich odkłada się jedzenie w postaci żółtych czopów i śmierdzi na maksa, mozna sobie o tym poczytać w internecie :)
ladybug
Miła Kobietka
 
Posty: 88
Dołączył(a): 12 lut 2013, o 16:39

Re: nieprzyjemny zapach z ust

Postprzez Anna_N » 4 paź 2013, o 14:36

Wizyta u lekarza jest niezbędna, a jeżeli to nie pomoże to możliwe że to od żołądka, jest coś takiego jak refluks żołądka
Avatar użytkownika
Anna_N
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 26 wrz 2013, o 14:27

Re: nieprzyjemny zapach z ust

Postprzez apollo » 28 paź 2013, o 09:11

POdstawa to odpowiednia higiena. Bez niej nawet nie macie co liczyć na efekty. Przyczyną jest właśnie brak odpowiedniej pielęgnacji, zatem po prostu ajona, systematyczne mycie. Uwierzcie mi, że bez dbałości op higienę sami robicie z siebie zwyczajnych brudasów :(
apollo
 

Re: nieprzyjemny zapach z ust

Postprzez MarianAna » 28 paź 2013, o 11:36

Dentysta? Czasami problemy żołądkowe paradoksalnie są przyczyną nieestetycznego zapachu z ust. Może warto zbadać czy wszystko z naszym żołądkiem jest w porządku. Przecież soki żołądkowe przyczyniają się w dużej mierze do tego, jak pachnie nam z ust. Dentysta to raczej 2 lekarz, do którego bym się wybrała. Dodam jeszcze, że warto nosić gumę do żucia przy sobie w wiadomych celach.
MarianAna
Fajna Kobietka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 21 paź 2013, o 14:45

Re: nieprzyjemny zapach z ust

Postprzez storczyk_12 » 30 paź 2013, o 19:23

problemy z żołądkiem, a nawet jakieś inne choroby mogą również powodować problemy z zębami. Jednak mi też na pierwszą myśl przychodzą zęby. Trzeba wszystkie wyleczyć, usunąć kamień i solidnie myć i wtedy dopiero zobaczyć, czy problem nie ustępuje, tak mówi mój lekarz z Dormedu :)
storczyk_12
 

Re: nieprzyjemny zapach z ust

Postprzez Kobiela » 31 paź 2013, o 18:33

apollo napisał(a):POdstawa to odpowiednia higiena. Bez niej nawet nie macie co liczyć na efekty. Przyczyną jest właśnie brak odpowiedniej pielęgnacji, zatem po prostu ajona, systematyczne mycie. Uwierzcie mi, że bez dbałości op higienę sami robicie z siebie zwyczajnych brudasów :(

A co to ma wspólnego mycie z zapachem z ust?!?!
mam ten sam problem i jest to od.......żołądka

Kobiela
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 21 paź 2013, o 14:41

Re: nieprzyjemny zapach z ust

Postprzez apollo » 8 sty 2014, o 08:50

Bardzo dużo, problem wynikający z żołądka to niewielki procent wszystkich. Najczęściej chodzi po prostu o brak odpowiedniej higieny, no i oczywiście o kiepską dietę. Zazwyczaj problem kiepskiego zapachu z ust leczy się podstawowymi metodami.
apollo
 

Re: nieprzyjemny zapach z ust

Postprzez bere » 11 sty 2014, o 17:48

dokładnie, dieta i częste szczotkowanie oraz płukanie ust płynem to podstawa.
bere
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 7 sty 2014, o 20:21

Re: nieprzyjemny zapach z ust

Postprzez wonsz » 17 sty 2014, o 00:53

Regularnie myć zęby i odwiedzac dentystę? Powinno to rozwiązać problemy z nieprzyjemnym zapachem...

http://www.alkoh.pl/ - zajrzyj na moją stronę!
wonsz
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 17 sty 2014, o 00:46

Re: nieprzyjemny zapach z ust

Postprzez Frania10 » 2 paź 2014, o 14:34

wszelkie rzeczy związane z jamą ustną radzę konsultować z dobrym dentystą. Trzeba znaleźć swojego lekarza. Mi się to udało, polecam dr Mateusza Prokopa z SPAM Naprawdę dobrze wykonuje wszystkie zabiegi i co ważne w bardzo miłej atmosferze.

Ostatnio edytowano 2 paź 2014, o 14:40 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Frania10
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 29 wrz 2014, o 14:04

Re: nieprzyjemny zapach z ust

Postprzez Keira » 2 paź 2014, o 15:33

Zapach z ust może świadczyć również o chorobie przewodu pokarmowego. Zacznij najpierw od dentysty a potem idź do lekarza pierwszego kontaktu to on cię skieruje gdzie potrzeba.

SPAM

Ostatnio edytowano 3 paź 2014, o 08:55 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Keira
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 22:10
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]