Parówki na 100 sposobów:)

Masz jakieś sprawdzone sposoby na dobre jedzonko? Znalazłaś właśnie smaczny przepis na romantyczną kolację i chcesz się nim podzielić? Nie masz pomysłu co zrobić na obiad? Odpowiedzi znajdziesz w tym temacie.

Parówki na 100 sposobów:)

Postprzez naysha » 19 maja 2010, o 15:37

jakie znacie dania z parówek i jakie najczęściej kupujecie??
Wiele osób nie lubi parówek ale ja czasami lubię przyrządzić jakieś potrawy z ich udziałem;)wszystko zależy jakie parówki kupimy ;)
np. parówki w cieście francuskim:)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
naysha
 

Re: Parówki na 100 sposobów:)

Postprzez naysha » 20 maja 2010, o 15:49

A gdzie Ty bierzesz prosto od rzeźnika??:P
w domku więcej możliwości twórczego podania niż na orlenie:)
Np parówki z papryką albo z serem - gotowe żeby zajęło mniej czasu;)- zapiekane w bagietkach z ulubionymi sosami:) mniaaaam:)
naysha
 

Re: Parówki na 100 sposobów:)

Postprzez Sharlot » 22 maja 2010, o 15:46

to ja tak na szybko przepis na parowki w ciescie francuskim wam podrzuce :)
Skladniki:
300 g mrożonego ciasta francuskiego
mąka do rozwałkowania
8 parówek (po 50 g)
2 łyżeczki ostrej musztardy
1 jajko, szczypta soli
Płaty mrożonego ciasta ułożyć obok siebie, przykryć i zostawić na pół godziny.
Stolnicę oprószyć mąką. 4 plastry ciasta rozwałkować do podwójnej wielkości i przekroić na 2 części. Parówki ułożyć na cieście, posma­rować musztardą i owinąć ciastem.
Resztę ciasta cienko rozwałkować, pokroić radełkiem w wąskie paseczki i owinąć nimi parówki w cieście. Jajko roztrzepać z solą i posmaro­wać ciasto. Odstawić w chłodne miejsce na 15 minut.
Parówki ułożyć na blasze opłukanej wodą i piec tak, aby ciasto uzyskało złoty kolor i stało się chrupiące. Po­dawać na gorąco.
Smacznego ;D
Sharlot
 

Re: Parówki na 100 sposobów:)

Postprzez naysha » 25 maja 2010, o 23:29

musza być pyszne:) aż glodna się zrobilam:P
a jakie paróweczki preferujesz?? kupujesz sprawdzone czy obojętnie aby parówka??:P
naysha
 

Re: Parówki na 100 sposobów:)

Postprzez Sharlot » 7 cze 2010, o 15:58

oczywiscie, ze sprawdzone:) najczesciej kupuje paryzanki- bardzo mi smakuja i sa u mnie dostepne w sklepie osiedlowym :)
Sharlot
 

Re: Parówki na 100 sposobów:)

Postprzez babinka » 26 lip 2010, o 13:09

Dawniej dość często jadłam parówki ale mi przeszło od kiedy moja kuzynka miał praktyki studenckie w rzeźni i opowiedział mi parę "smacznych" historii. Od tego momentu nie wezmę parówki do ust. Nawet jak pięknie pachnie i jeszcze piękniej wygląda
babinka
 

Re: Parówki na 100 sposobów:)

Postprzez Celina » 9 sie 2010, o 14:16

Tak parówki to chodzące zło.... Ja tam uważam że są firmy którym można zaufać jeśli chodzi o jakość parówek i są tez takie w których znajdzie się mnóstwo skóry i kości- warto czytać skład!:)
Jeden z moich ulubionych przepisów:


Składniki:
- duże ładne ziemniaki wedle uznania ja używam 10, 15 parówek, 2 papryki, bazylia, oregano, pieprz, sól, jedna duża cebula, 200 g pieczarek, żółty ser, 2 ząbki czosnku (duuużo czosnku, do sosu i nadzienia) sos: majonez, 400 ml śmietany 12%, 4-6 ząbków (na 500 ml sosu)czosnek, sól, 1/2 łyżeczki cukru, pieprz, Olej, bądź oliwa ja kto woli, kilka korniszonów i pomidorków do ustrojenia talerza. :)

Zabieramy się do roboty:) Ziemniaczki obieramy, przekrajmy wzdłuż na pół, wydrążamy w środku tworząc cudne łupinki, ze środka możemy zrobić frytki lub coś innego:) W trakcie obierania i drążenia robimy farsz, patelnia, trochę oliwy (zdrowsza niż olej) na patelnie wrzucamy w kolejności: pokrojone parówki, pokrojoną w kosteczkę, jak najdrobniej paprykę, pieczarki, cebulę, czosnek, dodajemy oregano bazylię, pieprz i sól, możemy podlać ketchupem lub przecierem pomidorowym by miało słodszy smak, jednak nie wolno przesadzić, będzie za rzadkie. Farsz dochodzi na patelni, a my w tym czasie we frytkownicy bądź głębokim garnku podsmażamy nasze łódeczki. Musimy pilnować by nie usmażyły się do końca:P bo to jeszcze nie koniec:D wyjmujemy łódeczki, napychamy farszem po brzegi, ile się da:D przykrywamy każdą łódeczkę plasterkiem żółtego sera i do piekarnika na 4-5 min coby się seruś stopił. W tym czasie uwijamy się nad sosikiem. Czosnkowy bo idealnie pasuje:P Do miseczki wciskamy 4 do 6 ząbków czosnku, jeśli nie mamy wyciskarki możemy pokroić drobniutko i wycisnąć łyżeczką sok, będzie identyczny efekt. Solimy, pieprzymy, wlewamy śmietanę, dajemy dwie łyżki majonezu, byle dobrego;P Mieszamy, próbujemy, dodajemy łyżeczkę, bądź dwie cukru. Mieszamy, zachwycamy się smakiem, wyjmujemy łódeczki z piekarnika ( możemy użyć mikrofali, wtedy musimy dosmażyć łódeczki porządnie, i sos zrobić wcześniej bo 30 sek nam nie starczy) kładziemy na talerzyki, polewamy sosem, kilka plasterków pomidorka, lub korniszona jak kto woli i gotowe:D Idealnie komponuje się z piwem, Smacznego;)
Celina
 

Re: Parówki na 100 sposobów:)

Postprzez koperkowa » 26 lis 2010, o 10:39

ja uwielbiam parówki w cieście francuskim albo drożdżowym!do tego sos czosnkowy...mmm :)pycha!
koperkowa
 

Re: Parówki na 100 sposobów:)

Postprzez tosia » 16 gru 2010, o 13:54

O tak w drożdżowym cieście są super.
Ja parówki w plasterkach wrzucam do omleta, z morlin są dobre paróweczki.
tosia
 

Re: Parówki na 100 sposobów:)

Postprzez babyisback » 24 mar 2011, o 11:43

Ja lubię te Jedynki z serem w środku. Ale mi smaku narobiłyście ;)
babyisback
 

Re: Parówki na 100 sposobów:)

Postprzez Vatadero » 10 cze 2011, o 18:14

Już niedługo ilość sposobów na każde danie zostanie pomnożona - premiera już 13 czerwca...
Vatadero
 

Re: Parówki na 100 sposobów:)

Postprzez mrw111 » 15 cze 2011, o 21:20

I co z tą premierą, bo nie mogę się doczekać kolejnych przepisów :gotuje:
mrw111
 

Re: Parówki na 100 sposobów:)

Postprzez mimargo » 28 sie 2011, o 20:57

Tylko w cieście francuskim, polane keczupem i posiekanym szczypiorkiem :).
mimargo
 

Re: Parówki na 100 sposobów:)

Postprzez mysiogonek » 2 wrz 2011, o 10:59

a ja lubie sadzone jaja w sercu parowkowym
mysiogonek
 

Re: Parówki na 100 sposobów:)

Postprzez kasiape » 5 wrz 2011, o 21:22

Z parówek to siostra ostatnio pióra wyciągnęła... i to bynajmniej nie najtańszych, tylko "markowych" oO.
Ja dla bezpieczeństwa wolę sama mięso robić - kurczaczki, prosiaczki własnoręcznie przyrządzone - miód :)
kasiape
 

Re: Parówki na 100 sposobów:)

Postprzez Lunatic » 12 lip 2012, o 17:52

Ja kupuję gotowe ciasto francuskie w Biedronce (coś około 3 zł), pieczarki, paprykę i ser. Ciasto kroję w prostokąty, dość duże, kladę na nim połowę parówki, na to ser i paprykę pokrojoną w plastry. Jeśli mam ugotowane wcześniej pieczarki to je dodaje i całość zawijam w ciasto. Wstawiam do piekarnika (180') na ok.15 minut i wychodzi pyszne danie. Jedno ciasto starcza na max.8 takich 'hot-dogów'.
Lunatic
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12 lip 2012, o 17:42

Re: Parówki na 100 sposobów:)

Postprzez promenadaslonca » 29 paź 2012, o 20:09

Sharlot napisał(a):to ja tak na szybko przepis na parowki w ciescie francuskim wam podrzuce :)
Skladniki:
300 g mrożonego ciasta francuskiego
mąka do rozwałkowania
8 parówek (po 50 g)
2 łyżeczki ostrej musztardy
1 jajko, szczypta soli
Płaty mrożonego ciasta ułożyć obok siebie, przykryć i zostawić na pół godziny.
Stolnicę oprószyć mąką. 4 plastry ciasta rozwałkować do podwójnej wielkości i przekroić na 2 części. Parówki ułożyć na cieście, posma­rować musztardą i owinąć ciastem.
Resztę ciasta cienko rozwałkować, pokroić radełkiem w wąskie paseczki i owinąć nimi parówki w cieście. Jajko roztrzepać z solą i posmaro­wać ciasto. Odstawić w chłodne miejsce na 15 minut.
Parówki ułożyć na blasze opłukanej wodą i piec tak, aby ciasto uzyskało złoty kolor i stało się chrupiące. Po­dawać na gorąco.
Smacznego ;D


Pycha, z tym, że ja zamiast parówek mięsnych daję sojowe z Polsoi. Są równie smaczne a znacznie zdrowsze. Lekkostrawne, dietetyczne, mniam.
promenadaslonca
 

Re: Parówki na 100 sposobów:)

Postprzez kropka12 » 29 paź 2012, o 21:08

Dzięki za przepis, jeszcze nie jadłam parówek w cieście francuskim, wypróbuje. Ja lubię mieć takie małe przepiski na niespodziewane odwiedziny.
kropka12
 

Re: Parówki na 100 sposobów:)

Postprzez Ruda Jadzia » 30 paź 2012, o 15:58

Bardzo lubię parówki i jem je na rozne sposoby.
Czasem robie jajecznice albo sos do spaghetti na parowkach :) ale to jak nie mam zadnego innego mięcha :)
Lubie robić ośmiorniczki z parówek i podać do tego jajko sadzone. Parówki w hotdogach - klasyk, parówki nacinane i zapiekane z serem, parówki w cieście francuskim ale i w nalesnikach z papryka, serem, pieczarkami i w sosie pomidorowym. To takie glowne, choc czasem eksperymentuje z parowkami, to w ten sposob jem je najcześciej.
Ruda Jadzia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 14 wrz 2012, o 10:55

Re: Parówki na 100 sposobów:)

Postprzez gwiadka090 » 9 maja 2013, o 18:27

nie wiem czy już jest taki sposób :
w naleśniku :D a więc,

usmażyć naleśniki, posmarować kepuczem, położyć parówkę, pokrojoną cebulkę w kosteczkę też, przykryć serem, zawinąć jak krokieta, opanierować jak krokieta i też tak usmażyć ;)
smacznego ;) Obrazek
gwiadka090
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 28 kwi 2013, o 11:16

Re: Parówki na 100 sposobów:)

Postprzez CynamonkaZrodzynkiem » 9 maja 2013, o 19:44

Tą wersję z naleśnikiem jadłam i faktycznie dobra. A tyle już słyszałam o parówkach w cieście francuskim a nigdy jeszcze ich nie próbowałam. Koniecznie muszę to nadrobić.

Amantium irae amoris integratio.
Avatar użytkownika
CynamonkaZrodzynkiem
Extra Kobietka
 
Posty: 270
Dołączył(a): 22 lis 2012, o 13:20

Re: Parówki na 100 sposobów:)

Postprzez Hadassa » 10 maja 2013, o 10:17

Cynamonka, próbuj bo sa rewelacyjne;) nawet tak oo jako przekąska ;)
Ja jeszcze słyszałam, że do naleśnika można dodać kapustę zasmażaną ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Parówki na 100 sposobów:)

Postprzez Hadassa » 9 paź 2013, o 12:57

swego czasu robiłam sos pomidorowy, albo jakiś inny.
i dodawałam pokrojone parówki, ale ich końce nacinałam ...
podczas gotowania fajnie się rozchodzą :D

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Google [Bot]