Peeling kwasami

Rozmowy o urodzie, pielęgnacji twarzy,ciała, włosów, o zabiegach upiększających.
Jeżeli nie wiesz jaki kosmetyk wybrać lub zastanawiasz się jak się umalować na kolację z mężczyzną swoich marzeń - to pisz w tym dziale. Na pewno Ci pomożemy.

Peeling kwasami

Postprzez drozdkasia88 » 8 cze 2017, o 12:02

Witajcie,

Od kilku porządnych lat meczę się z trądzikiem, który po okresie młodzieńczym, masie antybiotyków i maści nie chce odpuścić. Jestem na etapie decyzji o tabletkach, przy których muszę podpisać zobowiązanie o niezachodzeniu w ciążę. Dlatego szukam baaardzo głęboko innych alternatyw.

Od dawna też przeglądam możliwości peelingów kwasami aha, bha, pha - myślicie, że to dobry pomysł? Czytam wiele sprzecznych opinii, niektórzy piszą, że pomaga, inni, że wspomaga rozprzestrzenianie się i zaognianie trądziku.
Stosowałyście kiedyś kwasy kosmetyczne w salonie albo w domu? Jakie macie opinie?

Pozdrawiam cieplutko
drozdkasia88
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 mar 2017, o 09:53

Re: Peeling kwasami

Postprzez dradziszewska » 19 cze 2017, o 14:55

Oddziaływanie na kwas jest sprawą indywidualną, dlatego najlepiej udać sie do konkretnie wybranego już salonu i tam zaczerpnać opinii

BeautyExpert - opinie i pytania pacjentów, odpowiedzi najwybitniejszych specjalistów, opisy zabiegów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, porady.
dradziszewska
Fajna Kobietka
 
Posty: 147
Dołączył(a): 28 maja 2015, o 10:19

Re: Peeling kwasami

Postprzez Lucy » 23 cze 2017, o 07:04

Ogólnie super ale wiesz,że musisz na początku trądzik wyleczyć zanim się na coś takiego zdecydujesz? Nie ma sensu kłaść kwasów na cerę, na której są zmiany ponieważ jeszcze bardziej sobie ją uszkodzisz.
Proponowałabym wyleczyć początkowo trądzik. Stosowałaś może Sevolium na twarz?
Swoja drogą to takie zabiegi tobi sie nie teraz ale jesienią poniewaz uwrażliwiają cere na działanie słónca.

Nie szu­kają pot­raw wyszu­kanych czy egzo­tycznych, ale wolą da­nia kon­wen­cjo­nal­ne, jak em­briony ptaków nielotów, mielo­ne or­ga­ny w powłoce je­lit, plas­try ciała świń czy bul­wy by­lin przy­pala­ne w zwierzęcym tłuszczu; w ich gwarze ok­reśla się je ja­ko jaj­ka, kiełbasę, be­kon i frytki.
Avatar użytkownika
Lucy
Miła Kobietka
 
Posty: 54
Dołączył(a): 20 paź 2014, o 08:26

Re: Peeling kwasami

Postprzez katrinka » 23 cze 2017, o 08:54

Lucy napisał(a):Ogólnie super ale wiesz,że musisz na początku trądzik wyleczyć zanim się na coś takiego zdecydujesz? Nie ma sensu kłaść kwasów na cerę, na której są zmiany ponieważ jeszcze bardziej sobie ją uszkodzisz.
Proponowałabym wyleczyć początkowo trądzik. Stosowałaś może Sevolium na twarz?
Swoja drogą to takie zabiegi tobi sie nie teraz ale jesienią poniewaz uwrażliwiają cere na działanie słónca.


Serio nie mona stosować peelingów kwasami w lecie? Bo moja kosmetyczka mnie ostatnio namawiała :evil: :evil: Widocznie chciała namnie zarobić ( równeiż wydało mi sie to trochę dziwne).
To sevolium to sama muszę sobie sprawić. Już od kilku miesięcy o nim myślę.
Avatar użytkownika
katrinka
Fajna Kobietka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 31 sty 2015, o 07:42

Re: Peeling kwasami

Postprzez modne-narzuty » 23 cze 2017, o 19:33

Oczywiście, że nie można kwasów stosować latem! Radzę zmienić kosmetyczkę.

Modne narzuty do sypialni. Modne wzory i kolory. Sprawdź.
modne-narzuty
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 23 cze 2017, o 19:30

Re: Peeling kwasami

Postprzez Gabulec » 26 cze 2017, o 08:55

Zależy jakie kwasy - najlepiej jesenią i zimą wiadomo. Ale dobra kosmetyczka na pewno cos doradzi - ja robiłam zabieg z kwasem salicylowym i azelainowym własnie latem, wiadomo kremy z filtrem i nie wystawiałam sie na slonce. Ogólnie używam do twarzy kosmetyków z kwasem salicylowym cały rok i jest ok.
Avatar użytkownika
Gabulec
Miła Kobietka
 
Posty: 46
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 08:57

Re: Peeling kwasami

Postprzez xena » 7 lip 2017, o 09:47

Katrinka.Ja tam bym z kwasami nie ryzykowała. No niby można stosowac kremy z filtrem, smarować się nimi po 5 razy dziennie ale wystarczy raz zapomnieć i może sie plama na skórze zrobić ( w koncu skóra po kwasach jest pozbawiona naturalnej warstwy ochronnej). No i kremy nie są w 100% skuteczne.
Sevolium kupuj śmało :) Najlepsze serum na pryszcze jakie miałam. Mam cere mieszaną i zdziałało u mnie po prostu cuda. Dawno już moja skóra nie byla taka czysta i bez zaskórników.
Avatar użytkownika
xena
Fajna Kobietka
 
Posty: 202
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 10:27
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]