peknieta gumka, tabletka, co teraz?

Rozmowy o seksie i seksualności,o naszych pragnieniach, fantazjach erotycznych. Jak zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą? Te i inne tematy związane z seksem i antykoncepcją poruszamy tutaj.

peknieta gumka, tabletka, co teraz?

Postprzez emilka2 » 15 mar 2013, o 23:23

Witam!
Moj problem polega na tym ze uprawialismy z chlopakiem seks tydzien temu, to byl w sumie nasz pierwszy raz bo wczesniej probowal we mnie wejsc 3 razy ale za bardzo mnie bolalo i sobie odpuscilismy (po za tym nie mielismy zabezpieczenia..)
Tym razem tez mnie bolalo, wiec co chwile przerywalismy i w pewnym momencie kiedy przerwalismy uslyszalam dziwny dzwiek... i okazalo sie ze prezerwatywa pekla! chlopak mowi ze nie mial wtedy wytrysku, ja tez nie czulam zeby cos we mnie bylo. Wydaje mi sie ze gumka pekla kiedy on byl na zewnatrz(ale bardzo blisko pochwy) choc nie jestem do konca pewna..bo mogla juz peknac kiedy byl we mnie. Wczesniej mu sie prezerwatywa zsunela, ale zalozyl. Nie uzywam zadnych tabletek antykoncepcyjnych, chcialam zaczac ale jednak zrobilismy to jeszcze przed tym.. Bardzo obawiam sie ze moge byc w ciazy.. Minal akurat rowny tydzien i od wczoraj mam bardzo obfite krwawienie i bole brzucha, ale to nie jest okres. To krwawienie moze byc spowodowane tabletka 72h ktora wzielam jakos 14h po zdarzeniu.
Poprzednim razem bardzo obawialam sie ciazy wiec rowniez wzielam tabletke. Hormony mi buzowaly i zaczelam krwawic tydzien po, ale to bardziej bylo plamienie.. a teraz jest obficie jak przy miesiaczce.
Okres powinnam dostac 26 marca.
Kiedy moge zrobic test ciazowy? czy bedzie wiarygodny jesli zrobie go 11 dni po stosunku? Czy istnieje duza mozliwosc na to ze moge byc w ciazy? nawet jesli nie mial we mnie wytrysku? a jesli mial a wzielam tabletke 72h to czy istnieje duze prawdopodobienstwo na to ze moge byc w ciazy?
I jesli nie jestem, to kiedy moge zaczac brac tabletki antykoncepcyjne?
Prosze o pomoc, juz nie wiem co mam ze soba zrobic z tego stresu...
emilka2
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 15 mar 2013, o 23:22

Re: peknieta gumka, tabletka, co teraz?

Postprzez młoda.kobieta » 16 mar 2013, o 13:04

Oj głupiutka Ty :)
Według mnie nie było żadnego prawdopodobieństwa żebyś była w ciąży wtedy gdy ta prezerwatywa pękła, no ale skoro dla pewności wzięłaś tabletkę 72 (choć niepokojące i niebezpieczne dla organizmu jest to że już 2 raz ...) to na 1000% nie jesteś w ciąży nie masz się czego obawiać i niepotrzebnie się stresować, oczywiście dla pewności możesz zrobić test, ale według mnie nie potrzeba :) Po wzięciu tabletki wczesnoporonnej okres bardzo obfity może trwać dwa 2-3 tygodnie ponieważ macica się bardzo dokładnie czyści i trzeba się liczyć z konsekwencjami tego. Co do tabletek antykoncepcyjnych, byłaś u lekarza aby Ci je przepisał czy na własna odpowiedzialność ? Pierwszą tabletkę bierze się pierwsza dnia miesiączki i nie inaczej, także musisz poczekać niestety. Choć ja na Twoim miejscu wybrała bym się jednak do ginekologa, lepiej żeby Cię zbadał zanim zaczniesz brać hormonalne po tej tabletce wczesnoporonnej :)
młoda.kobieta
Miła Kobietka
 
Posty: 61
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:24

Re: peknieta gumka, tabletka, co teraz?

Postprzez emilka2 » 16 mar 2013, o 14:55

Mloda_kobieta, dziekuje Ci bardzo za odpowiedz.
Wiem ze glupiutka ja, a nawet niestety bardzo glupia.. jestem panikara i wolalam dmuchac na zimne niz pozniej, no.. Ale obiecalam sobie ze teraz to juz byl ostatni raz kiedy wzielam ta tabletke, strasznie zle sie po niej czuje juz drugi raz.. nie dosc ze jestem caly czas spiaca, mam bole brzucha to jeszcze hormony mi tak skacza ze moj humor to masakra.. Po za tym robilismy to troche pod presja mojego partnera.. bardzo nalegal a mi by wystarczyl zwykly petting, no ale.. trudno.. Co do tabletek to chcialam na wlasna reke, ale skoro mowisz ze lepiej isc do ginekologa to chyba sie jednak wybiore.. tylko najpierw czekam na ten cholerny okres a to jeszcze 10 dni + to ze po tej tabletce okres moze sie duzo spozniac, kurcze..
Uspokoila mnie twoja odpowiedz, dzieki wielkie jeszcze raz! ;)
ah, i jeszcze jedno pytanie.. bo napisalas ze nawet jesli gumka nam pekla we mnie a nie bylo wytrysku to prawdopodobienstwo jest zerowe.. a czy jesli...hmm.. np jesli cos by sie ''ulalo'' kiedy byl we mnie(albo jesli byl wytrysk (chociaz to by bylo dziwne bo on nie czul wytrysku) z peknieta prezerwatywa, to czy mozliwosc ciazy jest duza zwazywszy na to ze wzielam w ciagu 13h tabletke ''po'' ?
emilka2
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 15 mar 2013, o 23:22

Re: peknieta gumka, tabletka, co teraz?

Postprzez młoda.kobieta » 16 mar 2013, o 17:16

Jak dla mnie nie ma żadnej możliwości żebyś była w ciąży także spokojnie :)
I bardzo Cię proszę idź do lekarza, nie rób nic na własną rękę, tym bardziej że brałaś już dwa razy te tabletki, lekarz musi Cię dokładnie przebadać, bo możesz sobie narobić więcej kłopotów niż to wszystko warte :)
I nigdy nie uprawiaj seksu pod presją partnera, widzisz jak to się kończy, to jest Twoje ciało, Twój wybór i nikt nie ma prawa Cię zmuszać do takich zbliżeń.
Cieszę się że mogłam pomóc :)
młoda.kobieta
Miła Kobietka
 
Posty: 61
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:24

Re: peknieta gumka, tabletka, co teraz?

Postprzez emilka2 » 17 mar 2013, o 14:59

Uff to w takim razie czekam dalej na okres.
Wiem ze nie powinno sie ulegac presji.. ale jednak bardzo go kocham i kiedy on tak nalega, to ciezko odmowic, tym bardziej ze od razu insynuuje ze pewnie jestem zla i nie rozumie moich argumentow. A kiedy juz mu odmowie to przewaznie obraza sie jak dziecko (mimo ze pozniej sam twierdzi ze ''nic mi nie bylo, nie bylem obrazony'') no ale..
Dziekuje bardzo :) a do ginekologa sie wybiore
emilka2
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 15 mar 2013, o 23:22

Re: peknieta gumka, tabletka, co teraz?

Postprzez buntarek » 17 mar 2013, o 21:06

Nie ma szans, aby doszło do zapłodnienia. A radzę używać prezerwatyw renomowanych producentów, aby nie pękła :)

Profesjonalna, solidna, wytrzymała ostrzałka diamentowa która sprawi, że ostrzenie noży to będzie istna przyjemność :)
buntarek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 17 mar 2013, o 21:00

Re: peknieta gumka, tabletka, co teraz?

Postprzez Gorseciarka_pl » 20 mar 2013, o 14:47

Nie ma szans, byś była w ciąży. A im bardziej się denerwujesz, tym większy może mieć to wpływ na Twój cykl. Warto iść do ginekologa i zdecydować się na bardziej bezpieczną metodą antykoncepcyjną. Mniej stresu podczas współżycia.

www.gorseciarka.pl - bielizna damska, bielizna nocna, outlet. Zapraszamy :))

Obrazek
Gorseciarka_pl
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 20 mar 2013, o 14:34

Re: peknieta gumka, tabletka, co teraz?

Postprzez emilka2 » 25 mar 2013, o 00:53

dziekuje za odpowiedzi :)
a co do prezerwatywy to byla jedna z lepszych i i tak pekla..
jeszcze dwa dni do okresu..
emilka2
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 15 mar 2013, o 23:22

Re: peknieta gumka, tabletka, co teraz?

Postprzez kobietka1234 » 27 mar 2013, o 15:10

udaj sieszybkoi po recepte i wez tabletke 72h , koniecznie, ale musisz liczyc sie ze skutkami w przyszlosci i uwazac nastepnym razem. parneter widocznie nie umie zakladac gumki, sama z siebie nie peka
kobietka1234
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 27 mar 2013, o 15:03

Re: peknieta gumka, tabletka, co teraz?

Postprzez VanityStuff » 27 mar 2013, o 20:56

nie bierz zbyt często tabletek 72h bo to może bardzo źle wpływać na Twój cykl. Na pewno wszystko się Tobie teraz poprzesuwa. Jeśli już zaczęłaś współżycie, to polecam zaznaczać sobie w kalendarzu kiedy wypadają Tobie miesiączki. Wiem, że nie jest to dobra metoda antykoncepcji, bo czasem może się coś przesunąć, ale jeśli i tak stosujecie prezerwatywę, to możecie starać się nie celować w środek cyklu ( tak żeby mieć 100% pewności). Prezerwatywa sama w sobie w 99,99999999% nie jest uszkodzona. Dochodzi do uszkodzenia w czasie nieprawidłowego zakładania. Może obejrzycie sobie w necie jakiś filmik instruktarzowy jak to robić - może za mocno naciągacie?
Powodzenia i przyjemności ;)

VanityStuff
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 27 mar 2013, o 17:43

Re: peknieta gumka, tabletka, co teraz?

Postprzez emilka2 » 30 mar 2013, o 01:49

VanityStuff, wlasnie wiem, chcialam zaczac zaznaczac ale ten cholerny okres dalej mi sie spoznia.. juz 4 dni :| i najgorsze jest to ze nawet nie czuje zadnych objawow zebym miala go dostac..jeju ale mam stres ze jednak moze cos...
bardzo mozliwe ze za mocno naciagnal i stad to pekniecie..
Dziekuje za odpowiedz!
emilka2
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 15 mar 2013, o 23:22

Re: peknieta gumka, tabletka, co teraz?

Postprzez emilka2 » 2 kwi 2013, o 16:25

kurde dalej nie mam okresu, chyba pojde kupic dzisiaj test..
emilka2
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 15 mar 2013, o 23:22
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Nordaner