Pierwsze rozmowy o zaręczynach-wspólnym życiu

Co zrobić w trudnych chwilach? Jak stworzyć udany związek? Co denerwuje nas w mężczyznach? Czy kobiety są z Wenus a faceci z Marsa? Na te i inne pytania możemy porozmawiać właśnie w tym dziale.

Pierwsze rozmowy o zaręczynach-wspólnym życiu

Postprzez laitha » 13 paź 2013, o 12:12

Ostatnio z koleżanką rozmawiałyśmy na temat naszego życia za 3-5 lat. Ona związana z facetem 12 lat starszym już prowadzi z nim rozmowy na temat ślubu, dzieci (ma 21 lat, on 33). Co nie wydaje mi się dziwne, ze wzgledu na dojrzałość jej partnera. Jednak to ona zaczynała te rozmowy, po 1 roku związku. Z kolei mój partner jest w jednakowym wieku co ja (też 21 lat) i dla nas jest to odległy temat. Kto według Was i kiedy powinien zacząć na poważnie myśleć o przyszłości? Czy kobiecie wypada jako pierwszej napomknąć na temat ślubu , zaręczyn, wspólnego mieszkania? Czy lepiej wcześniej, czy później według Was znać stanowiska partnera w tej kwestii? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?:)
laitha
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 19:57

Re: Pierwsze rozmowy o zaręczynach-wspólnym życiu

Postprzez torrie74 » 13 paź 2013, o 12:23

Oczywiście, że wypada, ale niech to będzie czysto teoretyczne rozważanie z nutką humoru, żeby nikogo nie wystraszyć :-)
Avatar użytkownika
torrie74
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 9 wrz 2013, o 22:18

Re: Pierwsze rozmowy o zaręczynach-wspólnym życiu

Postprzez aii » 13 paź 2013, o 12:37

Nie ma żadnych schematów jeżeli chodzi o wspólne zamieszkanie. O tym wspomina ten, kto czuje taką potrzebe. Natomiast jestem tradycjonalistką, jeżeli chodzi o ślub czy zaręczyny. Jednak uważam, że przed takimi rozmowami, należy dzielić wspólny kąt.
Avatar użytkownika
aii
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 511
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 03:13

Re: Pierwsze rozmowy o zaręczynach-wspólnym życiu

Postprzez Hadassa » 13 paź 2013, o 14:12

Jeżeli czujesz taką potrzebę to po prostu porozmawiaj ;)
nie ma na co czekac ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Pierwsze rozmowy o zaręczynach-wspólnym życiu

Postprzez orientalna » 13 paź 2013, o 23:15

Tu nie tyle sam wiek gra rolę, co kontekst tego wieku. Mając 21 lat można być w różnej sytuacji życiowej, co dodatkowo zgrywa się z sytuacją życiową oraz wiekiem partnera, więc nie wydaje mi się dziwną taka rozmowa w tym wieku, po takim stażu związku i zainicjowana przez kobietę. To wspólna sprawa, decyzje podejmuje się wspólnie, nie na "znak".

Obrazek
orientalna
Miła Kobietka
 
Posty: 50
Dołączył(a): 29 wrz 2013, o 16:40
Lokalizacja: DE

Re: Pierwsze rozmowy o zaręczynach-wspólnym życiu

Postprzez paula » 16 paź 2013, o 22:54

nie ma nigdzie powiedziane czy to facet czy kobieta ma zacząć rozmowę o zaręczynach, ślubie, małżeństwie.
U nas było tak że ja gdzieś tam zawsze marzyłam by mój obecny narzeczony został moim mężem i niejednokrotnie w żartach mówiłam że się pozabijamy jako małżeństwo :D a potem, pewnego wieczoru, sam rozpoczął temat że przecież kiedyś będziemy musieli wziąć ślub. To było 2 lata temu. I gdy o tym powiedział to zrobiło mi się bardzo miło ale jednocześnie poczułam że nie jestem gotowa na bycie żoną. A na poważnie temat o ślubie pojawił się na nowo w tym roku i za 11 miesięcy będę (mam nadzieję szczęśliwą!) mężatką :)
ale tak naprawdę mnóstwo facetów chce jak najpóźniej brać ślub, chcą długo być samotni, czuć wolność a nie żonę nad głową (niestety w 99% właśnie tak nas panowie po ślubie postrzegają..). I po prostu nie ma reguły kto ma zacząć pierwszy temat i jednocześnie nie wiadomo jak się potoczą rozmowy na temat ślubu z partnerem. Bo ile facetów - tyle reakcji.
paula
 

Re: Pierwsze rozmowy o zaręczynach-wspólnym życiu

Postprzez jagadeni » 17 paź 2013, o 08:44

u nas tak jakoś oboje zaczęliśmy dość szybko mówić o ślubie, zaręczyliśmy się po 5 m-cach znajomości, a po kolejnych 6 ślub; to zależy co kto lubi ;) oświadczać powinien się moim zdanie ma facet, ale to nie znaczy, że kobieta nie może startować z tekstami typu byłbyś fantastycznym mężem ;)

Zostań tutaj - twórz Podkarpacie
jagadeni
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 17 paź 2013, o 08:40

Re: Pierwsze rozmowy o zaręczynach-wspólnym życiu

Postprzez elamelb » 17 paź 2013, o 10:00

Wiadomo, że każdy jest inny, ale skoro jesteście razem to powinniście znaleźć czas żeby porozmawiać o tak istotnych kwestiach. Wiadomo, że niekoniecznie musicie już teraz się deklarować, ale warto wiedzieć co myśli inna osoba.
________________
Najlepsze żele uv znajdziesz w http://aseo.home.pl
elamelb
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11 paź 2013, o 14:39
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Google [Bot]