Planowanie dzidziusia

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Re: Planowanie dzidziusia

Postprzez Rubus » 18 lut 2015, o 19:40

Palmea nie watp w to. Oczywiscie nie ma sie co nakrecac ale wielu dziewczynom udaje sie za pierszym cyklem i tego Ci zycze. Coprawda nie wiem jak to jest z tabletkami...
ja kwas foliowy lykam od dlugiego czasu. Lyka tez mezowaty, wplywa to tez na jakosc plemniczkow.
Avatar użytkownika
Rubus
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 16 lut 2015, o 17:33

Re: Planowanie dzidziusia

Postprzez Nosia » 18 lut 2015, o 23:46

Kwas foliowy nie pomoże zajść w ciążę, ale nie zaszkodzi jak mąż będzie łykał :) i suplementacja kwasu foliowego przy planowaniu ciąży i przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej jest bardzo ważna i dobrze, że sobie zdajecie z tego sprawę
Avatar użytkownika
Nosia
Fajna Kobietka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 27 sie 2014, o 22:44

Re: Planowanie dzidziusia

Postprzez jud-dud » 26 lut 2015, o 15:06

Kwas foliowy to przede wszystim pomoc dla samego dziecka w początkowym stadium rozwoju...

jud-dud
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26 lut 2015, o 15:04

Re: Planowanie dzidziusia

Postprzez supełek » 2 mar 2015, o 20:19

W początkowym stadium rozwoju płodu, dokładnie to gdzieś miedzy 8 a 28 dniem zaraz po zapłodnieniu zaczyna rozwijając się układ nerwowy i zamykać cewa i w tym czasie kwasu foliowego nie może w organizmie zabraknąć.
supełek
 

Re: Planowanie dzidziusia

Postprzez ginger08051989 » 3 mar 2015, o 01:19

Ja po pierwszej ciąży zrzuciłąm w przeciągu kilku miesięcy. Jeśli przyrost wagi mieści się w normie czyli około 13-15 kg to w tym jest zaledwie 3kg tkanki tłuszczowej, która przeważnie spada w kilka miesięcy i to nawet nie wiele robiąc. Oczywiście należy nadal odżywiać sie racjonalnie a nie opychać, ale wiekszość kobiet wraca szybko do dawnej figury.
ginger08051989
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 21 gru 2014, o 20:10

Re: Planowanie dzidziusia

Postprzez tinacleo » 6 mar 2015, o 18:00

W końcu trafiłam w miejsce gdzie każdy rozumie jak ważny jest kwas foliowy :D w sumie nawet nie wiedziałam, że można podsunąć go też facetowi, zawsze unika tabletek, ale tym razem będzie musiał się skusić :roll: A jakiej firmy kwas foliowy łykałyście? bo wiem, że to nie tak że każdy preparat jest taki sam - są suplementy i leki, te drugie o wiele korzystniej się przyswajają. Na starcie wykluczam wszelkie mieszanki witamin z kwasem w składzie, bo trzeba ich unikać! no chyba, że lekarz na podstawie naszych wyników badań stwierdzi, że mamy jakieś niedobory. Ale i tak- grunt to dobrze zbilansowana dieta :)
Avatar użytkownika
tinacleo
Miła Kobietka
 
Posty: 60
Dołączył(a): 21 lut 2015, o 11:30
Lokalizacja: B-stok/Wawa

Re: Planowanie dzidziusia

Postprzez Nosia » 25 mar 2015, o 23:53

tinacleo napisał(a):W końcu trafiłam w miejsce gdzie każdy rozumie jak ważny jest kwas foliowy :D w sumie nawet nie wiedziałam, że można podsunąć go też facetowi, zawsze unika tabletek, ale tym razem będzie musiał się skusić :roll: A jakiej firmy kwas foliowy łykałyście? bo wiem, że to nie tak że każdy preparat jest taki sam - są suplementy i leki, te drugie o wiele korzystniej się przyswajają. Na starcie wykluczam wszelkie mieszanki witamin z kwasem w składzie, bo trzeba ich unikać! no chyba, że lekarz na podstawie naszych wyników badań stwierdzi, że mamy jakieś niedobory. Ale i tak- grunt to dobrze zbilansowana dieta :)


ja odkąd pamiętam łykam kwas foliowy, takie małe uzależnienie ;) a łykam folik bo ten właśnie polecił mi mój lekarz kilka lat temu
Avatar użytkownika
Nosia
Fajna Kobietka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 27 sie 2014, o 22:44

Re: Planowanie dzidziusia

Postprzez tinacleo » 2 kwi 2015, o 17:50

przejrzałam różne opinie i chyba właśnie ta nazwa folik pojawia się najczęściej ;) zagłębiłam się trochę w tematykę korzyści, które daje kwas foliowy i żałuje że dużo wcześniej nie zaczęłam go przyjmować, m.in. podobno wpływa na nasz optymizm, chroni przed anemią, same plusy - dzidziuś zdrowszy i mama szczęśliwsza
Avatar użytkownika
tinacleo
Miła Kobietka
 
Posty: 60
Dołączył(a): 21 lut 2015, o 11:30
Lokalizacja: B-stok/Wawa

Re: Planowanie dzidziusia

Postprzez Pam_ela » 13 kwi 2015, o 07:34

Kwas foliowy to podstawa już na etapie planowania ciaży, ale nie tylko kobiety ciezarne powinny go przyjmować - w sumie ta witamina bardzo dobrze wpływa na nasz organizm - chroni przed udarami, miażdzycą. Ostatnio nawet widziałam, że moja babcia go przyjmuje z zalecenia lekarza :) Ja jestem na etapie starań o drugie dziecko, ale kwas foliowy łykam praktycznie od zawsze - jak karmiłam małego lekarz mi polecał, a póżniej to juz takie przyzywczajenie, nawet jak brałam tabletki antykoncepcyjne :) I od dawna wierna jestem folikowi :)

Avatar użytkownika
Pam_ela
Fajna Kobietka
 
Posty: 176
Dołączył(a): 8 sie 2014, o 15:14

Re: Planowanie dzidziusia

Postprzez tinacleo » 13 kwi 2015, o 12:11

Sama prawda :) jeszcze dodam, że podobno warto podrzucać kwas foliowy mężowi przy staraniach o dziecko, bo wpływa korzystnie na jakość nasienia
Avatar użytkownika
tinacleo
Miła Kobietka
 
Posty: 60
Dołączył(a): 21 lut 2015, o 11:30
Lokalizacja: B-stok/Wawa

Re: Planowanie dzidziusia

Postprzez supełek » 16 kwi 2015, o 09:23

Zwłaszcza jeśli starania idą na marne i ciężko jest zajść w ciążę :) Wówczas wina może leżeć po stronie mężczyzny i warto spróbować podsunąć mu kwas foliowy w tabletkach.
supełek
 

Re: Planowanie dzidziusia

Postprzez Pam_ela » 16 kwi 2015, o 14:14

tinacleo napisał(a):Sama prawda :) jeszcze dodam, że podobno warto podrzucać kwas foliowy mężowi przy staraniach o dziecko, bo wpływa korzystnie na jakość nasienia


Moja ginekolog nawet mówiła, że mozna podsunąć kwas foliowy mężowi w trakcie starań - bo może poprawić jakość i ruchliwość plemników, a i wpłynąć pozytywnie ogólnie na samopoczucie. Dlatego powiedziałam mojemu mężowi, że co on myśli - tylko ja mam łykać prochu - najpierw antykoncepcje do tego kwas foliowy - niech się troche też poczuje :P No i teraz razem łykami sobie po tableteczce foliku dziennie... i nadal działamy...

Avatar użytkownika
Pam_ela
Fajna Kobietka
 
Posty: 176
Dołączył(a): 8 sie 2014, o 15:14

Re: Planowanie dzidziusia

Postprzez Aniaaaaa » 20 kwi 2015, o 14:54

Pam_ela napisał(a):
tinacleo napisał(a):Sama prawda :) jeszcze dodam, że podobno warto podrzucać kwas foliowy mężowi przy staraniach o dziecko, bo wpływa korzystnie na jakość nasienia


Moja ginekolog nawet mówiła, że mozna podsunąć kwas foliowy mężowi w trakcie starań - bo może poprawić jakość i ruchliwość plemników, a i wpłynąć pozytywnie ogólnie na samopoczucie. Dlatego powiedziałam mojemu mężowi, że co on myśli - tylko ja mam łykać prochu - najpierw antykoncepcje do tego kwas foliowy - niech się troche też poczuje :P No i teraz razem łykami sobie po tableteczce foliku dziennie... i nadal działamy...


Pamela wobec tego owocnych starań życzę :) trzymam kciuki za Was :)
Aniaaaaa
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 557
Dołączył(a): 23 cze 2013, o 15:14

Re: Planowanie dzidziusia

Postprzez supełek » 7 maja 2015, o 12:16

Trzeba było powiedzieć mężowi, ze folik poprawia koncentrację, pamięć a nawet wpływa na inteligencję to od razy by brał :)
supełek
 

Re: Planowanie dzidziusia

Postprzez Pam_ela » 13 maja 2015, o 10:59

supełek napisał(a):Trzeba było powiedzieć mężowi, ze folik poprawia koncentrację, pamięć a nawet wpływa na inteligencję to od razy by brał :)


Powiedziałam, że nie ma to tamto - niech nie myśli, że tylko ja się staram, on niech tez się poczuje. Póki co, to wzięłam go na to, że dzięki folikowi jego plemniki sa lepszej jakości i bardziej ruchliwe, to powinno nam pomóc... ale jeszcze nadal brak magicznych dwóch kreseczek na teście... rozregulowana jestem po tabletkach anty niestety. Przy najbliższej okazji wspomne mu o tej poprawie koncentracji i pamięci :)

Avatar użytkownika
Pam_ela
Fajna Kobietka
 
Posty: 176
Dołączył(a): 8 sie 2014, o 15:14

Re: Planowanie dzidziusia

Postprzez kotek » 19 maja 2015, o 14:04

tinacleo napisał(a):Sama prawda :) jeszcze dodam, że podobno warto podrzucać kwas foliowy mężowi przy staraniach o dziecko, bo wpływa korzystnie na jakość nasienia

Ciekawe, nie wpadlabym na to ale na pewno sie do tego dostosuje :) dziekuje bardzo

Odziez z Anglii, Wloch i Francji
http://www.zeltros.co.uk
kotek
Fajna Kobietka
 
Posty: 109
Dołączył(a): 26 kwi 2015, o 13:10

Re: Planowanie dzidziusia

Postprzez Wellness » 28 maja 2015, o 15:39

To chyba kwestia bardzo osobista, ja przytylam ociupinke doslownie a podczas wychowania spalilam reszte z nadmiarem:-)
Wellness
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 28 maja 2015, o 15:15

Re: Planowanie dzidziusia

Postprzez tinacleo » 23 lip 2015, o 13:14

zdecydowanie nasi mężczyźni nie powinni się burzyć na myśl, że też powinni poprzyjmować jakieś tabletki, przecież to w trosce o zdrowie maluszka, muszą dać coś od siebie :D
Avatar użytkownika
tinacleo
Miła Kobietka
 
Posty: 60
Dołączył(a): 21 lut 2015, o 11:30
Lokalizacja: B-stok/Wawa

Re: Planowanie dzidziusia

Postprzez Nosia » 29 wrz 2015, o 21:47

Pam_ela napisał(a):
supełek napisał(a):Trzeba było powiedzieć mężowi, ze folik poprawia koncentrację, pamięć a nawet wpływa na inteligencję to od razy by brał :)


Powiedziałam, że nie ma to tamto - niech nie myśli, że tylko ja się staram, on niech tez się poczuje. Póki co, to wzięłam go na to, że dzięki folikowi jego plemniki sa lepszej jakości i bardziej ruchliwe, to powinno nam pomóc... ale jeszcze nadal brak magicznych dwóch kreseczek na teście... rozregulowana jestem po tabletkach anty niestety. Przy najbliższej okazji wspomne mu o tej poprawie koncentracji i pamięci :)


najważniejsze żeby się przekonał i brał, nie ważne jak go do tego przekonasz, folik ma też wpływ na pozytywne myślenie :)
Avatar użytkownika
Nosia
Fajna Kobietka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 27 sie 2014, o 22:44

Re: Planowanie dzidziusia

Postprzez malesa » 8 paź 2015, o 08:20

Zawsze jest ryzyko, nigdy nie wiadomo, jak organizm przyjmie ciąże ; ) przecież zawsze można schudnąć :)
Avatar użytkownika
malesa
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 8 paź 2015, o 08:13

Re: Planowanie dzidziusia

Postprzez Pam_ela » 17 mar 2016, o 00:10

To ciekawe jak wiele jest opinii, że kwas foliowy jest taką wszechstronną witaną, że wpływa nawet na nasze samopoczucie. Ja folik biorę od dawna, bo staraliśmy się o dziecko przez kilka miesięcy, ale w końcu się udało. Według lekarza powinnam włączyć do diety jod i dha - jest teraz dostępny Folik Mama 1 dla kobiet w 1 trymestrze z tymi witaminami - idealny zestaw :)

Avatar użytkownika
Pam_ela
Fajna Kobietka
 
Posty: 176
Dołączył(a): 8 sie 2014, o 15:14

Re: Planowanie dzidziusia

Postprzez Hadassa » 17 mar 2016, o 07:43

A w ktorym Ty w ogole tygodniu jestes?
Z tego co wiem, na poczatek starczy sam kwas foliowy. W 2 trymestrze lykamy juz typowe witaminy dla kobiet w ciazy

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Planowanie dzidziusia

Postprzez misiamisia » 3 cze 2016, o 13:19

Co do witamin to oczywiście kwas foliowy jest konieczny, a z tego co obserwuję podejście do innych witamin zależy głównie od lekarza. Jeden poleca, inny odradza.

misiamisia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 3 cze 2016, o 12:11

Re: Planowanie dzidziusia

Postprzez Hadassa » 12 cze 2016, o 22:56

Przede wszystkim kwas foliowy i to na 3 miesiace przed staraniami
Z badan ogolnie morfologia ale warto np zbadac TSH

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Planowanie dzidziusia

Postprzez Edytka77 » 14 cze 2016, o 09:57

Rozumie że masz myśli na temat przytycia.Kobieta myśli o różnych sprawach związanych z ciążą i wcale to nie musi oznaczać że kwesta wagi jest dla ciebie sprawą najważniejszą.To że zapytałąs o to wcale nie świadczy o tym, że nie jesteś gotowa na dziecko:) Niewiem jaka jesteś teraz ,jeśli masz trochę ciałka i tendencja do tycia to najprawdopodobniej przytyjesz trochę będąc w ciązy .Ale może się tak stać że nie .Każdy człowiek jest inny i każda ciąża.Jesli jesteś szczupła to może tak być że od razu po porodzie staniesz sie tak jaka byłąś od razu(ja tak miałąm ) Poprostu dbaj o siebie, nie jedz jak to często kobiety robią za dwóch ,bo dziecku starczy to co ty zjesz sama dla siebie:) Dużo ruchu ,spokoju odprężenia i to w zasadzie wszystko:) Po urodzeniu po połogu również dbaj o siebie ,sport ruch dobre odżywianie.Szybciej zrzuca się wage gdy kobieta długo karmi piersią.
Edytka77
Miła Kobietka
 
Posty: 84
Dołączył(a): 12 cze 2016, o 19:38
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

cron