Pomaganie potrzebującym....

Wydarzenia z Polski i ze świata. Kontrowersje wokół nas. Ciekawe artykuły. Polityka

Pomaganie potrzebującym....

Postprzez Hadassa » 21 paź 2013, o 16:07

Po temacie jaki wywiązał się w SB, naszła mnie myśl by założyć temat....

Jak to u Was jest jeżeli chodzi o pomaganie innym ??
Dajecie pieniądze na ulicy ??
Oddajcie rzeczy np do czerwonego krzyża??
Przelewacie jakieś środki ??
PRzekazujecie 1% podatku??

Jak pomagacie??

Czy wg Was wiąże się z tym jakieś ryzyko ??

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Pomaganie potrzebującym....

Postprzez Madlen » 21 paź 2013, o 16:23

Oczywiście, że jest ryzyko. Teraz ludzie są bez skrupułów i wykorzystują w dużym stopniu dobroć i łaskawość osób pomagających..
Jeśli chodzi o pomaganie, na ulicy nie daje, żebrakom nie daje, bo nie mam pewności że nie są to oszuści.. Natomiast jak najbardziej jestem za akcjami typu Podziel się życiem- oddaj krew..Czy też jak ostatnio była u nas Biała sobota czy jakoś tak, to polegało na tym, że lekarze i pielęgniarki udzielali porad, robili bezpłatne badania, konsultacje i takie tam.. W takim przypadku jak najbardziej.. Nie popieram wośp, caritasu ani innych tego typu organizacji które rzekomo pomagają potrzebującym..
Avatar użytkownika
Madlen
Kobietka Expert
 
Posty: 5766
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 22:56

Re: Pomaganie potrzebującym....

Postprzez myszka28 » 21 paź 2013, o 18:30

zawsze jest ryzyko ja staram się pomagać rzeczowo rzadko finansowo, bo sama kasy nie mam,przeważnie zanim pomogę konkretnej osobie staram się ja poznać i jej historię,nie wymagam dokumentów bo ja to nie urząd skarbowy.Kilka razy dałam się nabrać na tak zwane prośby ,od tamtej pory staram się poznać osobę ,chociaż ciuchy po dziecku oddaję z nadzieją że trafi w dobre rence nie na handel.1procent podatku też ofiaruję dzieciomktóre go potrzebują ,lecz też wdrażam się w historię dziecka.
Avatar użytkownika
myszka28
Super Gaduła
 
Posty: 1544
Dołączył(a): 29 wrz 2013, o 18:46

Re: Pomaganie potrzebującym....

Postprzez Madlen » 21 paź 2013, o 20:34

Oczywiście bliskim i znajomym zawsze chętnie pomogę
Avatar użytkownika
Madlen
Kobietka Expert
 
Posty: 5766
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 22:56

Re: Pomaganie potrzebującym....

Postprzez Hadassa » 22 paź 2013, o 08:56

Ale wiecie ze czasem i historie chorych dzieci są zmyślone....
kiedyś jedna dziennikarka, zaczęła sprawdzać...
takie cyrki wychodziły... a ludzie kasę wpłacali....

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Pomaganie potrzebującym....

Postprzez myszka28 » 22 paź 2013, o 20:11

Ja kiedys byłam na forum dla chorych dzieci miałam pod opieka chłopca z artrogrypozą,chłopiec niestety zmarł do dziś ubolewam nad tym,tam nauczyłam się w jaki sposób pomagać aby nie zrobić krzywdy nikomu,jak utrzymywać kontakt z rodzinami itd .Co do osób prywatnych oczywiście zawsze ryzykujemy pomoca,nie jestem z tych co finansowo pomagają tylko rzeczowo i jak na razie tylko raz dałam sie w ciukla zrobić ale chyba mam za miekkie serce po prostu
Avatar użytkownika
myszka28
Super Gaduła
 
Posty: 1544
Dołączył(a): 29 wrz 2013, o 18:46

Re: Pomaganie potrzebującym....

Postprzez Hadassa » 24 paź 2013, o 09:08

fajnie że w ogóle są takie akcje...
tak jak np teraz ta akcja dla chorej dziewczynki, która chce dostać jak najwiecej kartek na urodziny ;)
jednak to znaczy że ludzie próbują coś zrobić... zdziałać...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Pomaganie potrzebującym....

Postprzez myszka28 » 24 paź 2013, o 10:23

A tez słyszałam o tej akcji ciekawe ile uzbiera tych kartek :)
Avatar użytkownika
myszka28
Super Gaduła
 
Posty: 1544
Dołączył(a): 29 wrz 2013, o 18:46

Re: Pomaganie potrzebującym....

Postprzez elzbieta45 » 27 paź 2013, o 13:52

ja oddaje rzeczy po dzieciach tym których znam . sama nie mam wiele wiec finansowo nie mogę pomagać . niestety mam skromne srodki alimenty i rodzinne a nie jest tego wiele . Wiec mogę oddac jedynie rzeczy po dzieciach
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Pomaganie potrzebującym....

Postprzez Madlen » 27 paź 2013, o 14:05

Tu gdzie teraz mieszkam jest rodzina wielodzietna i matka ma na tyle niepokolei w glowie, że choć dostają nowe firmowe ciuchy dla dzieci to ona je do szkoły posyła w potarganych rzezcach żeby wiedział każdy że u nich taka bieda.. jak najwięcej kasy by chciała wyłuskać, a mężuś siedzi w domu, robić mu się nie chce ale w sumie po co, kasę i tak dostaną..
I jest coraz więcej takich ludzi, mogłabym opisywać dużo takich przypadków jak ludzie kombinują, udają, a prawdziwie potrzebującym państwo nie pomoże, bo są "ważniejsi" od nich..
Avatar użytkownika
Madlen
Kobietka Expert
 
Posty: 5766
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 22:56

Re: Pomaganie potrzebującym....

Postprzez myszka28 » 27 paź 2013, o 14:15

Pańtwo szybciej pomoże alkocholikom jak rodzinom z dziećmi które faktycznie potrzebują środków do życia
Avatar użytkownika
myszka28
Super Gaduła
 
Posty: 1544
Dołączył(a): 29 wrz 2013, o 18:46

Re: Pomaganie potrzebującym....

Postprzez elzbieta45 » 27 paź 2013, o 14:19

tak myszko to jest racja nasze państwo pomaga alkoholikom bo oni dostają zawsze a dla dzieci i rodzin które kupia chleb niema . sama tego doświadczyłam i od kilku lat nie korzystam z mopsu . Bo zaduzo upokazaja . wiem gdybym pila to by mi pomogli bo na to maja popieranie alkoholizmu
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Pomaganie potrzebującym....

Postprzez myszka28 » 1 lis 2013, o 17:00

zgodzę sie z Tobą ja korzystam z mops ale tylko alimenty i rodzinne zasiłek dla dziecka niepełnosprawnego ale o zapomogę bym nie poszła bo cię zdeptaja jak robaka i patrza jak byś złą matką była
Avatar użytkownika
myszka28
Super Gaduła
 
Posty: 1544
Dołączył(a): 29 wrz 2013, o 18:46
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]