Pomocy !! Obrzydliwe czarne wlosy

Rozmowy o urodzie, pielęgnacji twarzy,ciała, włosów, o zabiegach upiększających.
Jeżeli nie wiesz jaki kosmetyk wybrać lub zastanawiasz się jak się umalować na kolację z mężczyzną swoich marzeń - to pisz w tym dziale. Na pewno Ci pomożemy.

Pomocy !! Obrzydliwe czarne wlosy

Postprzez Rebla » 23 sie 2012, o 23:02

5 dni temu zastosowałam na moje brązowe włosy szampon koloryzujący ( CZARNY )... nie ma godziny abym tego nie żałowała, wyglądam staro i ogólnie bardzo niekorzystnie. W ciągu tych 4 dni, wymyłam włosy już prawie ze 100 razy ... a farba nadal nie schodzi. Jestem zła bo na opakowaniu napisali że po 24 myciach, farba sama zejdzie a ja mam nadal czarne. Dziś zaczęłam płukać piwem, pojawiły się przebłyski mojego naturalnego koloru, ale to wciąż za mało. Kiedyś stosowałam szansonetkę ( czekoladowy - brąz ), zastanawiam się czy mi złapie jesli ją znów zastosuje, ale tym razem na czarne. Boje się jedynie że będą jeszcze bardziej czarne... Proszę o sprawdzone porady, mam włosy zdrowe, nigdy nie farbowane farbą, nie prostowane... wizyta u fryzjera odpada ( brak funduszy ). Czy jest to w ogóle możliwe abym zeszła z tego czarnego koloru, jakie są szanse ?
Czy płukanie piwem , nie zaszkodzi moim włosom ?
Czy szansonetka o której wspomniałam, pogorszy sytuacje i efekt będzie odmienny od planowanego ?
Naprawdę jestem przerażona, każdy się łapie za głowę, a ja nie wychodzę z domu ... straszę !
Rebla
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 15 cze 2012, o 15:22

Re: Pomocy !! Obrzydliwe czarne wlosy

Postprzez nina19 » 23 sie 2012, o 23:12

Myślę, że najlepiej będzie jak po prostu poczekasz. Jeszcze kilka zmyć i powinno zejść.
A na razie możesz nosić spięte włosy, to nie będzie aż tak bardzo widać ;) .
nina19
 

Re: Pomocy !! Obrzydliwe czarne wlosy

Postprzez Rebla » 23 sie 2012, o 23:23

Tak ? czyli mam troszkę jeszcze czasu poświecić na myciu i płukaniu piwem ? Dziękuję, właściwie spinam je do góry ... no ale wiecie same, jeśli kobieta ma ta chorą świadomość że brzydko wygląda, to nawet dobry makijaż nie pomorze...i czemu ja się na ten czarny zgodziłam. Facet namawiał, namawiał i proszę... a teraz jeszcze czytam różne opinie i okazuje się że każdy ma skargi, bo nie schodzi wcale ten czarny po 24 myciach... nie chcę sobie zniszczyć włosów. Ale już zniszczyłam mój naturalny kolor, aż boli mnie moja głupota.
Rebla
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 15 cze 2012, o 15:22

Re: Pomocy !! Obrzydliwe czarne wlosy

Postprzez nina19 » 23 sie 2012, o 23:26

Ale nie płukaj piwem.
Może kup coś w sklepie co pomoże na szybsze pozbycie się tej farby. Na pewno jest jakiś środek.
A jak na prawdę nie chcesz, to może zafarbuj sobie stałą farbą, na taki kolor jaki chcesz?
Ja ostatnio farbowałam kolorem " palona kawa " i jestem bardzo zadowolona. To jest taki bardzo ciemny brązowy ;) .
nina19
 

Re: Pomocy !! Obrzydliwe czarne wlosy

Postprzez Rebla » 23 sie 2012, o 23:49

Piwo rozjaśnia i słowo daję farba szybciej schodzi...jednakże nie chcę tych włosów narażać na jakieś paskudne pianki, które mi je dokumentnie zniszczą. Więc dlaczego nie piwo ?. Nie chcę farbować, stawiam na naturalność ... Może to śmieszne, ale załamuje się każdego ranka widząc ponurą kostuchę przy lustrze. FATALNIE, Fatalnie, fatalnie słowo wam daje !, deprecha gwarantowana. Tak wiem, przesadzam, ale wyglądam tragicznie i tak nienaturalnie...Pomocy ! Chociaż zapytam, czy to się zmyje samo ?.
Rebla
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 15 cze 2012, o 15:22

Re: Pomocy !! Obrzydliwe czarne wlosy

Postprzez nina19 » 23 sie 2012, o 23:55

Na pewno samo zejdzie ;) .
W końcu to nie jest stała farba.
nina19
 

Re: Pomocy !! Obrzydliwe czarne wlosy

Postprzez Rebla » 24 sie 2012, o 00:33

O Tak, czytanie że samo powinno zejść dodaje mi sił, by wstać i zacząć je właśnie teraz szorować i szorować i płukać i płukać... :)
Rebla
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 15 cze 2012, o 15:22

Re: Pomocy !! Obrzydliwe czarne wlosy

Postprzez Tinuviel » 24 sie 2012, o 00:34

Nina19, widać, że nie wiesz o czym mówisz...

Wcale farba "na pewno" nie zejdzie. Włosy (szczególnie jaśniejsze farbując na ciemny), wchłaniają farbę, nawet szamponetkę, w strukturę włosa. Rozmawiałam o tym kiedyś z moją fryzjerką. Miałam bardzo jasne blond włosy i chciałam się przefarbować szamponetką "na chwilę" na kasztanowy. Owszem kolor się trochę spłukał, ale już na stałe został mi rudawy kolor włosów. Tzn może nie na stałe, bo po jakimś czasie po tamtym wydarzeniu musiałam zacząć się farbować normalną farbą i tak już jest do dziś ;-) Dodatkowo z ciemnych kolorów jest bardzo ciężko wyjść. Najlepszym rozwiązaniem byłoby odwiedzić fryzjera, więc może warto uzbierać pieniądze. Kolor na pewno Ci się jeszcze wypłucze, ale nie całkowicie. Na Twoim miejscu, albo bym sięgnęła po trwałą farbę dużo jaśniejszą (chociaż też pewnie kolor się będzie trochę przebijał), albo poszła do fryzjera ściągnąć kolor. Z szamponetką brązową wątpię by coś to dało...

Co do piwa to nigdy nie próbowałam, ale sok z cytryny rozjaśnia włosy. Można robić sobie taki płukanki po myciu głowy. Ale takie zabiegi raczej nie są zbyt zdrowe dla włosów. Szampony rumiankowe i przeciwłupieżowe też rozjaśniają włosy (info od fryzjerki).

"Chciałabym dojść w życiu do takiego punktu, żeby pomagać innym nie zdając sobie nawet z tego sprawy, a zwłaszcza nie myśląc, że to miły gest. To dopiero osiągnięcie. Czy to nie byłoby wspaniałe?"
Avatar użytkownika
Tinuviel
Extra Kobietka
 
Posty: 435
Dołączył(a): 21 lip 2012, o 19:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomocy !! Obrzydliwe czarne wlosy

Postprzez nina19 » 24 sie 2012, o 00:43

Tinuviel napisał(a):Nina19, widać, że nie wiesz o czym mówisz...

Wcale farba "na pewno" nie zejdzie. Włosy (szczególnie jaśniejsze farbując na ciemny), wchłaniają farbę, nawet szamponetkę, w strukturę włosa. Rozmawiałam o tym kiedyś z moją fryzjerką. Miałam bardzo jasne blond włosy i chciałam się przefarbować szamponetką "na chwilę" na kasztanowy. Owszem kolor się trochę spłukał, ale już na stałe został mi rudawy kolor włosów. Tzn może nie na stałe, bo po jakimś czasie po tamtym wydarzeniu musiałam zacząć się farbować normalną farbą i tak już jest do dziś ;-) Dodatkowo z ciemnych kolorów jest bardzo ciężko wyjść. Najlepszym rozwiązaniem byłoby odwiedzić fryzjera, więc może warto uzbierać pieniądze. Kolor na pewno Ci się jeszcze wypłucze, ale nie całkowicie. Na Twoim miejscu, albo bym sięgnęła po trwałą farbę dużo jaśniejszą (chociaż też pewnie kolor się będzie trochę przebijał), albo poszła do fryzjera ściągnąć kolor. Z szamponetką brązową wątpię by coś to dało...

Co do piwa to nigdy nie próbowałam, ale sok z cytryny rozjaśnia włosy. Można robić sobie taki płukanki po myciu głowy. Ale takie zabiegi raczej nie są zbyt zdrowe dla włosów. Szampony rumiankowe i przeciwłupieżowe też rozjaśniają włosy (info od fryzjerki).

Uwież , że wiem o czym mówię, bo na włosach znam się bardzo dobrze, nawet miałam w planach zostać fryzjerką. :) Taka farba nigdy nie zostaje na stałę. Nawet jeżeli po zmyciu jej całkowicie, pozostaja ślady rudawe czy innego koloru, to i tak one zejdą. Nie napisałam, że w szybkim czasie, ale zejdzie na pewno. Jednak wspomóc nie zaszkodzi dla szybszego efektu.
nina19
 

Re: Pomocy !! Obrzydliwe czarne wlosy

Postprzez nina19 » 24 sie 2012, o 00:54

Jeżeli chcesz się błyskawicznie pozbyć tego koloru, to albo pofarbuj, albo kup preparat , jednak i to i to kosztuje i niszczy włosy. Więc lepiej za tą kasę pójść do fryzjera, tam włosy nie powinny się zniszczyć. Ale jak już mówiłam, jeżeli nie ma pieniędzy, to musisz tylko czekac i myć włosy, bo działanie na własną rękę takie jak płukanie piwem, również je zniszczy.
Dodam, że skoro wydajesz kasę na piwo i nim zamierzasz płukać, to czy nie lepiej zainwestować w specjalny preparat na pozbycie się farby? Niektóre nie są drogie, a efekt gwarantowany, o ile wybierzesz odpowiedni dla Twojego rodzaju włosów.
nina19
 

Re: Pomocy !! Obrzydliwe czarne wlosy

Postprzez Tinuviel » 24 sie 2012, o 00:55

nina19 napisał(a):Uwież , że wiem o czym mówię, bo na włosach znam się bardzo dobrze, nawet miałam w planach zostać fryzjerką. :) Taka farba nigdy nie zostaje na stałę. Nawet jeżeli po zmyciu jej całkowicie, pozostaja ślady rudawe czy innego koloru, to i tak one zejdą. Nie napisałam, że w szybkim czasie, ale zejdzie na pewno. Jednak wspomóc nie zaszkodzi dla szybszego efektu.


1. U jakich wież?
2. To, że miałaś w planach nie znaczy, że się tak dobrze znasz. Ja kiedyś chciałam zostać piosenkarką, a ze śpiewaniem nie mam nic wspólnego teraz :-P Myślę, że w tej kwestii moja fryzjerka ma więcej wiedzy na ten temat ;-)
3. Wg Ciebie farba, która zostawiła mi kolor na prawie rok czasu to jest zmywalna farba? Wiesz, czekając w ten sposób to prędzej włosy odrosną całkowicie... :-D

"Chciałabym dojść w życiu do takiego punktu, żeby pomagać innym nie zdając sobie nawet z tego sprawy, a zwłaszcza nie myśląc, że to miły gest. To dopiero osiągnięcie. Czy to nie byłoby wspaniałe?"
Avatar użytkownika
Tinuviel
Extra Kobietka
 
Posty: 435
Dołączył(a): 21 lip 2012, o 19:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomocy !! Obrzydliwe czarne wlosy

Postprzez nina19 » 24 sie 2012, o 00:59

Sory za błąd ortograficzny, każdemu się zdarza nie musisz zaraz w ten sposób. :?

Na prawie rok? przecież napisałaś, że po krótkim czasie pofarbowałaś włosy, więc nie byłaś pewna czy zostało na stałe heh. Dobra kończę tą dyskusję, dobranoc :P .
nina19
 

Re: Pomocy !! Obrzydliwe czarne wlosy

Postprzez Tinuviel » 24 sie 2012, o 01:08

nina19 napisał(a):Sory za błąd ortograficzny, każdemu się zdarza nie musisz zaraz w ten sposób. :?

Na prawie rok? przecież napisałaś, że po krótkim czasie pofarbowałaś włosy, więc nie byłaś pewna czy zostało na stałe heh. Dobra kończę tą dyskusję, dobranoc :P .


Błędy zdarzają Ci się notorycznie.

Czytaj uważnie, bo zaczynasz mnie irytować swoimi "mądrościami". Cytuję: "... po jakimś czasie po tamtym wydarzeniu musiałam zacząć się farbować normalną farbą i tak już jest do dziś.". Czy napisałam, że po KRÓTKIM czasie? Nie. Nie próbuj podważać moich słów, bo sama się tylko ośmieszasz.

Co do mojej poprzedniej wiadomości to dodam tylko, że to czy kolor szamponetki się wchłania zależy od struktury włosa, a konkretnie od porowatości. I wcale nie chciałam zostać fryzjerką, a wystarczyło chodzić na lekcje biologii ;-)

"Chciałabym dojść w życiu do takiego punktu, żeby pomagać innym nie zdając sobie nawet z tego sprawy, a zwłaszcza nie myśląc, że to miły gest. To dopiero osiągnięcie. Czy to nie byłoby wspaniałe?"
Avatar użytkownika
Tinuviel
Extra Kobietka
 
Posty: 435
Dołączył(a): 21 lip 2012, o 19:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomocy !! Obrzydliwe czarne wlosy

Postprzez nina19 » 24 sie 2012, o 11:45

Ty również nie jesteś polonistką i również zdarzają Ci się błędy, a ja Ci ich nie wytykam i nawet nie mam zamiaru, bo od tego tu nie jestem tak jak i Ty. Poza tym notorycznie to chyba przesada. Sprawdzasz wszystkie moje posty, by tylko znaleźć jakiś błąd? Hehe . Nie jestem idelana w pisowni i nie zaprzeczam, że czesto mi się zdarzają błędy, ale to chyba nie Twoja sprawa.

Chciałam skończyć rozmowę, a ty nadal drążysz ten temat. Ciągle Ci coś nie pasuje w moich wypowiedziach. Uważasz się za mądrzejszą? Ok , ale zachowaj to dla siebie ja nie mam zamiaru chwalić się mądrościami i tym, że na biologie czy inne lekcje chodziłam :lol:
Ciągle próbujesz udowodnić, że jest coś ze mną nie tak. Udało Ci się, jestem głupia. Zadowolona? A teraz daj już spokój, bo znów wyjdzie na to, że ja zaczęłam i mnie zbanują.
nina19
 

Re: Pomocy !! Obrzydliwe czarne wlosy

Postprzez Tinuviel » 24 sie 2012, o 12:10

Mi błędy zdarzają się bardzo rzadko. I jeżeli już się zdarzy to interpunkcyjny, albo gramatyczny. Ale nie ortograficzne ;-) Mogłabyś chociaż z szacunku wobec innych użytkowniczek używać czasem słownika. Rozumiem, że niektóre posty można pisać szybko, ale wtedy błędy zdarzają się raz na jakiś czas. I to nie w podstawowych słowach. I tak, tak jak już raz wspomniałam, większość Twoich postów czytam. Ciężko tego nie robić jeżeli wypowiadasz się w prawie każdym temacie. Wobec tego jestem w stanie stwierdzić jak często robisz błędy.

W związku z tym co napisałaś, nie mogłam przejść obojętnie, dlatego też odpisałam. Nie będziesz mnie obrażać i myśleć w swojej główce, że skoro "zakończyłaś dyskusję" to nic nie odpiszę. Twoja poprzednia wiadomość była prowokacją. Dlatego też postanowiłam na nią zareagować.

Zbanowanie bardzo by Ci się przydało. Może następnym razem byś się w ten sposób nie wypowiadała. Jak widać nie miałaś racji, źle cytowałaś moje słowa, i jeszcze miałaś czelność ze mnie drwić.

"Chciałabym dojść w życiu do takiego punktu, żeby pomagać innym nie zdając sobie nawet z tego sprawy, a zwłaszcza nie myśląc, że to miły gest. To dopiero osiągnięcie. Czy to nie byłoby wspaniałe?"
Avatar użytkownika
Tinuviel
Extra Kobietka
 
Posty: 435
Dołączył(a): 21 lip 2012, o 19:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomocy !! Obrzydliwe czarne wlosy

Postprzez dzo » 24 sie 2012, o 13:06

przypominam, że tematem tego wątku jest pomoc koleżance odnośnie czarnych włosów


:angrywife :angrywife :angrywife
dzo
 

Re: Pomocy !! Obrzydliwe czarne wlosy

Postprzez nina19 » 24 sie 2012, o 13:15

No właśnie też to chciałam powiedzieć. Więc Tinuviel zamiast czepiać się mojej " złej " rady, mogłabyś ją zignorować i pomóc koleżance .
nina19
 

Re: Pomocy !! Obrzydliwe czarne wlosy

Postprzez dzo » 24 sie 2012, o 13:19

nina19 moje upomnienie tyczy się również Ciebie
dzo
 

Re: Pomocy !! Obrzydliwe czarne wlosy

Postprzez Tinuviel » 24 sie 2012, o 13:19

Chyba dość wyczerpałam temat jeżeli chodzi o czarny kolor włosów. Wystarczy spojrzeć kilka postów wyżej ;-)

"Chciałabym dojść w życiu do takiego punktu, żeby pomagać innym nie zdając sobie nawet z tego sprawy, a zwłaszcza nie myśląc, że to miły gest. To dopiero osiągnięcie. Czy to nie byłoby wspaniałe?"
Avatar użytkownika
Tinuviel
Extra Kobietka
 
Posty: 435
Dołączył(a): 21 lip 2012, o 19:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomocy !! Obrzydliwe czarne wlosy

Postprzez nina19 » 24 sie 2012, o 13:23

dzo napisał(a):nina19 moje upomnienie tyczy się również Ciebie

Wiem dlatego skończyłam tą dyskusję ;) .
nina19
 
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]