Pomysł na własny biznes...

Piszemy tutaj o pracy, bądź też jej braku. Finanse, kobiecy biznes.

Pomysł na własny biznes...

Postprzez Asiaa » 11 sie 2014, o 14:28

Postanowiłam założyć własny biznes jednak dopiero jestem w fazie obmyślania co jak i gdzie.
Czy macie jakieś pomysły na własną działalność jeśli chodzi o branżę?
Co wg Was ma najlepszy zbyt? Na co jest duże zapotrzebowanie?
Wszelkie pomysły mile widziane. :)
Avatar użytkownika
Asiaa
Fajna Kobietka
 
Posty: 108
Dołączył(a): 6 sie 2014, o 08:23

Re: Pomysł na własny biznes...

Postprzez brokulova8 » 22 wrz 2014, o 12:13

hej hej ;) tutaj możesz się zainspirować:SPAM

Ostatnio edytowano 22 wrz 2014, o 12:16 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM

brokulova8
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 17 sty 2014, o 11:34

Re: Pomysł na własny biznes...

Postprzez loffos » 29 lis 2014, o 18:47

Nie decyduj w oparciu o modę, ale o własne zainteresowania. W czym czułbyś się dobrze. Z doświadczenia wiem, że znacznie większym zaangażowaniem prowadzi się biznes, który "Nas nakręca".

loffos
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 28 lis 2014, o 13:12

Re: Pomysł na własny biznes...

Postprzez isia » 10 sty 2015, o 23:55

Jak pisałam w innym poście pozyskałam fundusze na SPAM i zostałam krawcową :D wydaje mi się że to będzie zawsze potrzebne bo...lubimy ciuszki :D

Ostatnio edytowano 11 sty 2015, o 19:36 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
isia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 10 sty 2015, o 23:49

Re: Pomysł na własny biznes...

Postprzez benola » 14 sty 2015, o 17:57

Nie mam najmniejszych wątpliwości, że decydować powinny Nasze zainteresowania, nie "sugestie" innych osób. Napisz w skrócie, co Cię interesuje, co Ci sprawia przyjemność, a na pewno pomożemy. Nie śpiesz się. Prowadzenie własnej firmy nie jest takie proste..

benola
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14 sty 2015, o 13:33

Re: Pomysł na własny biznes...

Postprzez marsh » 19 sty 2015, o 10:49

a co lubisz robic najbardziej?
marsh
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 19 sty 2015, o 10:12

Re: Pomysł na własny biznes...

Postprzez teresa35 » 22 sty 2015, o 11:50

Ciekawe podeście - zakładam biznes. A w głowie poza pustym frazesem - nic. Bez obrazy, ale biznes to proces złożony. Tym bardziej teraz kiedy prawie wszystko już jest. Szukaj niszy, oryginalnego pomysłu, a jak nie masz to pisz do mnie, dam Ci biznes na lata i to od razu. Zarobki tez super.

praca dodatkowa, zawsze nowości - www.sukceszloupre.pl/Janusz
teresa35
Miła Kobietka
 
Posty: 49
Dołączył(a): 9 sie 2012, o 09:49

Re: Pomysł na własny biznes...

Postprzez nahhif » 4 lut 2015, o 11:13

Prowadzenie własnego biznesu to "nie zabawa". Nie wystarczy powiedzieć, nie będę pracować na etacie, będą biznesmenem. Czasem praca "u kogoś" może Nas bardzo wiele nauczyć.

nahhif
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2 lut 2015, o 13:03

Re: Pomysł na własny biznes...

Postprzez pan_jan48 » 5 lut 2015, o 11:17

Przed założeniem biznesu, warto najpierw poznać jego charakterystykę od środka, wtedy zobaczysz czy Cię to zwyczajnie w świecie "jara". Może się okazać, że po krótkim czasie będziesz miała dość tej branży a wtedy o sukces bardzo ciężko, jeżeli to miałby być Twój własny biznes.

Wypożyczam replikę kabrioletu alfa romeo do ślubu - bardzo ładne, zabytkowe auto, kontakt na priv bądź na mojej stronie >> Kliknij tutaj
Avatar użytkownika
pan_jan48
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 5 lut 2015, o 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomysł na własny biznes...

Postprzez Renata.Bl » 16 lut 2015, o 14:53

odnośnie pomysłu to myślę, że piekarnia zawsze będzie stała. Nawet podczas wojny takie miejsca przetrwały :woman:
Avatar użytkownika
Renata.Bl
Miła Kobietka
 
Posty: 31
Dołączył(a): 5 sty 2015, o 23:49

Re: Pomysł na własny biznes...

Postprzez insolita » 9 mar 2015, o 18:17

Tak, piekarnia to świetny pomysł. Albo hodowla jakiś zwierząt, jajka też będą potrzebne - zawsze.

Sorki, nabijam się.

Tak nie można. Pomysł na biznes to wydaje mi się połowa sukcesu. Trzeba to kochać, interesować się itd. Nie da się wymyśleć czegoś dla kogoś. Wszystko zależy od Ciebie, od początku.
Avatar użytkownika
insolita
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 6 sie 2014, o 23:28

Re: Pomysł na własny biznes...

Postprzez klaudiasto » 20 mar 2015, o 18:46

Zgadzam się z powyższą wypowiedzią! Jeśli się czymś pasjonujemy, na czymś się znamy i możemy o tym gadać w kółko będzie o wiele łatwiej zrobić z tego biznes niż z nieznanej nam dziedziny.

Na temat gier i programów http://awad.net.pl/
klaudiasto
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 20 mar 2015, o 18:43

Re: Pomysł na własny biznes...

Postprzez mróweczka » 31 mar 2015, o 15:13

u mnie największym problemem były pieniądze, a raczej ich brak... miałam fajny pomysł ale za małe oszczędności i zdecydowąłam się na pożyczkę chociaż nie mówię ze się nie bałam że ni podołam spłacie... Kredyt na start, bo oferta wydała mi się najkorzystiejsza , przez rok nie muszę płacić zus bo nie przekracza mi 400 zł na razie jestem zadowolona z warunków a firma powoli rośnie w siłę :D

Ostatnio edytowano 1 kwi 2015, o 01:49 przez BlackWolf, łącznie edytowano 1 raz
Powód: reklama
mróweczka
Miła Kobietka
 
Posty: 34
Dołączył(a): 7 lip 2014, o 13:39

Re: Pomysł na własny biznes...

Postprzez gracja09 » 2 kwi 2015, o 12:50

ja bym chciała założyć firmę organizującą różne eventy np. imprezy firmowe czy koncerty, ale nie wiem czy podołam. na razie jestem młoda, ale już zdobywam znajomości, kontakty żeby je wykorzystac w przyszłości :)
gracja09
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2 kwi 2015, o 12:40
Lokalizacja: Elbląg

Re: Pomysł na własny biznes...

Postprzez Czarna » 3 kwi 2015, o 20:34

gracja09 napisał(a): na razie jestem młoda

Młodzi też odnoszą sukces w biznesie.

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: Pomysł na własny biznes...

Postprzez monian » 18 maja 2015, o 17:09

Podstawą jest znalezienie jakiejś niszy rynkowej. Niestety to już kwestia wyłącznie pomysłowości i dogłębnej analizy rynku. Agencja eventowa to fajny pomysł, ale sprawdzi się tylko w dużym mieście i faktycznie nie ruszy bez kontaktów.

monian
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 18 maja 2015, o 17:02

Re: Pomysł na własny biznes...

Postprzez agaaatam » 23 cze 2015, o 18:50

Jesli chodzi o piekarnię, to moim zdaniem zależy gdzie. Np. w moim mieście jest ich kilkanaście i ciężko byłoby przebić się z kolejną.

agaaatam
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 23 cze 2015, o 18:39

Re: Pomysł na własny biznes...

Postprzez madona » 21 lip 2015, o 13:00

Na pewno nie warto zakładać biznesu, tylko dlatego, że w tej branży się opłaca, trzeba trochę znać się na rzeczy. Najprostszym rozwiązaniem będzie chyba sklep internetowy, można zacząć sprzedaż od allegro, a później uruchomić stronę, jeżeli będą zyski. Na początku działalności proponowałabym skoncentrować się na odpowiedniej promocji. W przypadku e-sklepu dobrym rozwiązaniem może okazać się przemyślany content marketing oraz obowiązkowo pozycjonowanie, jeżeli decydujemy się na działalność stacjonarną warto pomyśleć o kampanii na serwersms, ulotkach, reklamie w lokalnej prasie.
madona
Miła Kobietka
 
Posty: 39
Dołączył(a): 21 lip 2015, o 12:44

Re: Pomysł na własny biznes...

Postprzez Demeter » 2 wrz 2015, o 18:40

Renata.Bl napisał(a):odnośnie pomysłu to myślę, że piekarnia zawsze będzie stała. Nawet podczas wojny takie miejsca przetrwały :woman:



Prawdą jest, że ludzie chleb zawsze jedli i jeść będą. Jest tylko jedno ale małym "domowym" piekarniom nie wiedzie się najlepiej ze względu na konkurencję firm które prowadzą masowe produkcje. Pracowałam kilka lat temu w małej piekarni, niestety wykończyły ją ceny oferowane przez konkurencję, która działała na większą skalę i mogła pozwolić sobie na promocje i obniżki... :(
Avatar użytkownika
Demeter
Fajna Kobietka
 
Posty: 199
Dołączył(a): 2 wrz 2015, o 00:58
Lokalizacja: moje miejsce na ziemi :)

Re: Pomysł na własny biznes...

Postprzez a_gatka » 2 wrz 2015, o 19:05

Jak myślę ile trzeba w taki własny biznes zainwestować... to chyba mi się odechciewa. Serio.
a_gatka
 

Re: Pomysł na własny biznes...

Postprzez Demeter » 2 wrz 2015, o 19:10

Fakt zainwestować trzeba, bez tego nic się nie da zrobić i to jest podstawowe pytanie jakie trzeba sobie zadać: Czy mamy fundusze? Jeśli nie mamy zaczyna się kombinowanie ale czasem pomysł jest tego wart.
Avatar użytkownika
Demeter
Fajna Kobietka
 
Posty: 199
Dołączył(a): 2 wrz 2015, o 00:58
Lokalizacja: moje miejsce na ziemi :)

Re: Pomysł na własny biznes...

Postprzez a_gatka » 2 wrz 2015, o 19:13

No właśnie... pieniądze, czas, prywatność... inwestujesz i łup. Obok ktoś dał taniej albo nagle wykoleja Cię kluczowy klient i... po bajce.
a_gatka
 

Re: Pomysł na własny biznes...

Postprzez Demeter » 2 wrz 2015, o 19:18

Jak to mówią kto nie ryzykuje ten nie ma. Czasem taki biznes jest spełnieniem marzeń jeśli uda się dzięki niemu robić to co się kocha.
Avatar użytkownika
Demeter
Fajna Kobietka
 
Posty: 199
Dołączył(a): 2 wrz 2015, o 00:58
Lokalizacja: moje miejsce na ziemi :)

Re: Pomysł na własny biznes...

Postprzez a_gatka » 2 wrz 2015, o 19:44

Fajnie powiedziane. :) Może i ja się kiedyś odważę w końcu z tym biznesem tak do końca. Bo póki co to organizuję się i przygotowuję powoli, ale do konkretów... trochę daleko/
a_gatka
 

Re: Pomysł na własny biznes...

Postprzez Demeter » 2 wrz 2015, o 19:47

Najważniejszy jest pomysł i dobrze przemyślane kroki, to klucz do ograniczenia ryzyka, przynajmniej tego, które sami możemy sobie zafundować.
Avatar użytkownika
Demeter
Fajna Kobietka
 
Posty: 199
Dołączył(a): 2 wrz 2015, o 00:58
Lokalizacja: moje miejsce na ziemi :)
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]