Dzieci inne

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Dzieci inne

Postprzez myszka28 » 16 paź 2013, o 14:40

Dziewczyny jak reagujecie na widok np.dziecka na wózku inwalidzkim lub z zespołem downa?zastanawiacie się jak byście sobie poradziły z takim dzieckiem ?czy z litością patrzycie na rodziców?jak to jest?sama mam dziecko niepełnosprawne ,tyle że po moim synku na 1 rzut oka nie widać tego.Ale np są sytuacje w piaskownicy gdzie mój synek zachowuję się jak mały zielony kosmita i często się stykam z dziwnymi docinkami rodziców ,typu co za bachor albo niewychowane dziecko lub namowy innych rodziców aby ich pociechy się z moim nie bawiły bo jest głupi,to przykre jest bardzo, ale przecież nie będę każdemu opowiadać o tym że moje dziecko jest opóźnione w rozwoju i troszkę inne od zdrowych dzieci,A może mam mu na plecach napisać Jestem opóźniony w rozwoju przepraszam.
Avatar użytkownika
myszka28
Super Gaduła
 
Posty: 1544
Dołączył(a): 29 wrz 2013, o 18:46

Re: Dzieci inne

Postprzez myszka28 » 18 paź 2013, o 20:00

no i wątek umarł
Avatar użytkownika
myszka28
Super Gaduła
 
Posty: 1544
Dołączył(a): 29 wrz 2013, o 18:46

Re: Dzieci inne

Postprzez AlinaZP » 19 paź 2013, o 18:46

Wiesz, to bardzo trudny temat. Mam w bliskim otoczeniu trójkę dzieci, które nazwałaś innymi. Dzieci są w wieku: 4, 7 i 9 lat. Po najstarszym i najmłodszym nie widać na pierwszy rzut oka, że nie wszystko gra. To bardzo trudne rodzicielstwo. Uważam, że rodzice zasługują na podziw, a dzieci na normalność w maksymalnym stopniu, do jakiej można je wdrożyć. Moje dzieci uczone są, że nikt nie jest doskonały, każdy ma jakieś problemy, niektóre z nich są bardziej uciążliwe dla otoczenia (zwłaszcza dla najbliższych). Ja nie komentuję zachowania cudzych dzieci i nie pozwalam na komentowanie zachowań moich pociech. Ingeruję tylko wtedy, gdy w grę wchodzi agresja, chociaż nie oszukujmy się, dzieci bez żadnych zaburzeń też potrafią być agresywne i nieprzewidywalne.

Od dzieciństwa interesuje się modą, dlatego założyłam sklep http://portfelowo.pl, który oferuje portfele, teczki, torebki i galanterię skórzaną. Zapraszam, na pewno będziesz zadowolona z zakupów
AlinaZP
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 13 paź 2013, o 23:03
Lokalizacja: Warszawa ul Mrówcza 243

Re: Dzieci inne

Postprzez myszka28 » 19 paź 2013, o 19:04

Zgadzam się z Tobą mój syn pomimo iż jest dzieckiem jak ja to mówię innym też jest uczony szacunku i tolerancji dla dzieci chorych.Użyłam słów dzieci INNE gdyż kiedyś usłyszałam to pod swoim adresem że skoro pani syn jest inny to trzeba iść gdzie indziej,była to sytuacja na palcu zabaw.
Avatar użytkownika
myszka28
Super Gaduła
 
Posty: 1544
Dołączył(a): 29 wrz 2013, o 18:46

Re: Dzieci inne

Postprzez Culagula » 20 paź 2013, o 15:48

W szkole mojego synka uczą tolerancji dla "innych" dzieci. Były dwie dziewczynki z zespołem Downa, jedna miała już chyba z 17 lat a nadal chodziła do podstawówki a druga jest obecnie w 2 klasie. I bardzo dobrze, bo dzieci na codzień uczą się że nie ma dzieci gorszych tylko dlatego że są chore.
Avatar użytkownika
Culagula
Kobietka Expert
 
Posty: 2642
Dołączył(a): 3 paź 2013, o 18:56
Lokalizacja: Pomorze

Re: Dzieci inne

Postprzez myszka28 » 20 paź 2013, o 16:46

moim zdaniem w szkołach powinny być dzieci wszystkie wtedy zdrowe dzieci uczą się tolerancji do dzieci chorych, a z własnego doświadczenia wiem, że chorym dzieciom pomaga w rozwoju codzienna egzystencja z dziećmi zdrowymi.
Avatar użytkownika
myszka28
Super Gaduła
 
Posty: 1544
Dołączył(a): 29 wrz 2013, o 18:46

Re: Dzieci inne

Postprzez AlinaZP » 20 paź 2013, o 17:21

Następnym razem jak ktoś będzie chciał abyś zabrała dziecko z placu zabaw/kina/sklepu czy innego miejsca to po prostu ochrzań takiego kogoś "jak święty Michał diabła". Nie musisz się przejmować, że go urazisz, bo ktoś tak mało empatyczny nie jest wart Twojej troski. Twoje dziecko ma te same prawa co dziecko tego, kto próbował przegonić Twoje. Twoje jednak ma normalną matkę, a tamto nie ma tego szczęścia.

Od dzieciństwa interesuje się modą, dlatego założyłam sklep http://portfelowo.pl, który oferuje portfele, teczki, torebki i galanterię skórzaną. Zapraszam, na pewno będziesz zadowolona z zakupów
AlinaZP
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 13 paź 2013, o 23:03
Lokalizacja: Warszawa ul Mrówcza 243

Re: Dzieci inne

Postprzez myszka28 » 20 paź 2013, o 18:54

I chyba tak będę musiała zacząć robić bo to są bardzo częste sytuacje
Avatar użytkownika
myszka28
Super Gaduła
 
Posty: 1544
Dołączył(a): 29 wrz 2013, o 18:46

Re: Dzieci inne

Postprzez Olenka14 » 4 lis 2013, o 15:33

Przykro jest czytać o tym jak inni potrafią się zachować. Jest mi wstyd za rodziców, którzy uczą takich postaw swoje dzieci. Mój synek czasami z przedszkola przynosi takie brzydkie odzywki, że ktoś jest głupi, czy nie taki jak powinien, ale myślę, że udało mi się mu dać dobry przykład i nie raz bawił się z dziećmi, od których inni się odsuwają. Nie podoba mi się na przykład wpajanie strachu od dziecka dla inności, a także szybkiego osądzania innych. Dzieci są chłonne jak gąbka i podłapują, bezkrytycznie przyjmują. A potem się mówi, że dzieci potrafią być okrutne - a prawda jest taka, że to rodzice tego okrucieństwa uczą.

Mój blog w tematyce mama i dziecko Wokół Dziecka :)
Avatar użytkownika
Olenka14
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 4 lis 2013, o 15:06
Lokalizacja: Poznań
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bake1652, Bing [Bot]