Czy powinienem "Zdradzić" siostrę?

Co zrobić w trudnych chwilach? Jak stworzyć udany związek? Co denerwuje nas w mężczyznach? Czy kobiety są z Wenus a faceci z Marsa? Na te i inne pytania możemy porozmawiać właśnie w tym dziale.

Czy powinienem "Zdradzić" siostrę?

Postprzez Valalt » 9 lip 2011, o 10:45

Moja siostra jest kompletną, za przeproszeniem, idiotką najwyraźniej. To tak tytułem wstępu.

W mojej rodzinie nikt nigdy nie palił, zarówno ze strony ojca jak i matki, i tak zostaliśmy z siostrą wychowani. Rodzice może trochę za bardzo panikowali, jeśli o to chodzi, ale ja - na przykład - w życiu nie miałem papierosa w gębie. A moja siostra, widać zadziałał jakiś czynnik środowiskowy, zaczęła palić.

Przy czym, co mnie najbardziej zawsze denerwowało, to fakt, że wciągała mnie w to swoje palenie, oczekując, że rodzicom nie powiem. To było jak miała trzynaście lat, prawda?

Nie powiedziałem. Kilka razy musiałem ją kryć, jak się zaczynali domyślać, jakieś odchodziły dziwne sceny, musiałem kłamać rodzicom na ten temat. Bo wiem, że gdyby się dowiedzieli - byłby tzw. "Sajgon". W sumie to mało ważne.

Zawsze uważałem, że to z grubsza jej sprawa, pali sobie ile pali - trudno. Jest już dorosła i może.

Z tym, że teraz jest w ciąży. I nie przestała palić - w szoku byłem, kiedy przy mnie zapaliła. Oczywiście od razu jej tego szluga wyrwałem z ust i pytam, czy jej do reszty odbiło?! Zadzwoniłem do tego jej męża, kretyna skończonego jak się okazuje, a on o tym wie!

Próbowała coś kręcić, że tyle pali, że lekarz jej nie pozwolił rzucić! Nie wierzę w takie brednie, nie wierzę, że jakikolwiek lekarz mógłby być takim matołem. Też nie wierzę w te jej zapewnienia, że "ona bardzo by chciała, ale nie może, bo dziecko szok przeżyje".

Mój pierwszy odruch był taki, że "powiem rodzicom, oni cię do pionu postawią" - bo mogą. Siostra nie jest do końca samodzielna, mieszka w mieszkaniu kupionym jej przez rodziców na przykład. Ale mnie wybłagała, żebym nie mówił jednak. Że nie może rzucić - zaczęła o tym swoim nałogu, jakie to trudne i w ogóle.

Nie wiem... wątpię, czy sam jestem w stanie ją przekonać do rzucenia. Jakoś ją, nie wiem, zmanipulować - bo rozum w grę, w przypadku siostry, nie wchodzi! Niech ona chociaż tyle nie jara...! Wiem, że rodzice sprawę załatwią, w to nie wątpię. Ale z drugiej strony, tez się czuję odpowiedzialny za całą sprawę - sam wiedziałem przecież, że ona pali, mogłem się domyślić co z tego wyniknie. Mam taki dziwny wybór - albo próbować samemu, albo zdradzić siostrę. Bo to już by była zdrada...
Valalt
 

Re: Czy powinienem "Zdradzić" siostrę?

Postprzez mialamsen » 14 lip 2011, o 12:18

Nie odpowiem ci co masz robić. Powiem tylko to że sporo dziewczyn jest podobnych do twojej siostry. Aktualnie więcej kobiet pali niż mężczyzn. Nie można mówić żę robia to ponieważ mają dużo stresujących sytacji a to je uspokaja bo to głupota jest wiele sposobów na dobre samopoczucie.
mialamsen
 

Re: Czy powinienem "Zdradzić" siostrę?

Postprzez marina28 » 21 lip 2011, o 10:37

Ja tam bym się nie wtrącała - to sprawa jej i jej męża, a mieszanie w to rodziców byłoby żałosne, bo nie jesteście w gimnazjum.
marina28
 

Re: Czy powinienem "Zdradzić" siostrę?

Postprzez BabskieSprawy.pl » 25 lip 2011, o 14:09

Palenie w ciąży to straszna głupota, jednak ciężko mi jest Ci coś doradzić, jeśli ona nie rozumie, że truje swoje dziecko, i jej mąż tego nie rozumie ...
BabskieSprawy.pl
Administrator
 
Posty: 229
Dołączył(a): 25 cze 2009, o 12:15

Re: Czy powinienem "Zdradzić" siostrę?

Postprzez nemeziss » 7 wrz 2011, o 12:30

a ja uważam, że powinieneś powiedzieć, to jest niby sprawa jej i jej męża, ale skoro tak się zachowuję to nie jest dojrzała ani na dziecko ani na związek, a może Twoi rodzice jej pomogą i urodzi zdrowe dziecko
nemeziss
 

Re: Czy powinienem "Zdradzić" siostrę?

Postprzez oOosylwiaoOo » 7 wrz 2011, o 20:29

Na samym początku warto porozmawiać z siostrą:) Przedstaw jej minusy palenia, powiedz, że to może zaszkodzić dziecku, a tego na pewno by nie chciała...
oOosylwiaoOo
 

Re: Czy powinienem "Zdradzić" siostrę?

Postprzez mimargo » 8 wrz 2011, o 14:03

Siostra chyba najwyraźniej nie dojrzała do roli matki, skoro zatruwa już swoje dziecko. Ja bym tego nie nazwała 'zdradą' siostry. Martwisz się o nią, o jej przyszłe dziecko i to zrozumiałe. Dziwi mnie tylko postawa jej męża - jemu też nie zależy na zdrowym dzidziusiu?
mimargo
 

Re: Czy powinienem "Zdradzić" siostrę?

Postprzez ona90 » 25 wrz 2011, o 16:25

niestety ale Twoja siostra ma racje. jesli do ktoregos tygodnia ciazy kobieta pali papierosy,dziecko juz jest przyzwyczajone do nikotyny i jesli nagle rzucilaby palenie,zaszkodziloby to dziecku. choc ja osobiscie,kiedy bede miala podejrzenia,ze jestem w ciazy, dopoki sie nie upewnie czy jestem badz nie,wiem,ze odstawie papierosy,zeby dziecka mimo wszystko nie narazac na ta trucizne. bo sama jestem temu przeciwna
ona90
 

Re: Czy powinienem "Zdradzić" siostrę?

Postprzez dzo » 26 wrz 2011, o 15:53

ona90 napisał(a):jesli do ktoregos tygodnia ciazy kobieta pali papierosy,dziecko juz jest przyzwyczajone do nikotyny i jesli nagle rzucilaby palenie,zaszkodziloby to dziecku


że hę ??

możesz mi to wytłumaczyć ?

bo dla mnie to kompletna bzdura jest
dzo
 

Re: Czy powinienem "Zdradzić" siostrę?

Postprzez ona90 » 26 wrz 2011, o 17:39

dzo napisał(a):
ona90 napisał(a):jesli do ktoregos tygodnia ciazy kobieta pali papierosy,dziecko juz jest przyzwyczajone do nikotyny i jesli nagle rzucilaby palenie,zaszkodziloby to dziecku


że hę ??

możesz mi to wytłumaczyć ?

bo dla mnie to kompletna bzdurra



tez bylam w szoku jak sie dowiedzialam,ze takie cos jest prawda. bedac w technikum mialam kolezanke(palaca) ktora zaszla w ciaze. dowiedziala sie o tym bedac w3miesiacu. zaskoczeniem ogromnym bylo dla nas to,ze mimo tego iz wie, dalej pali. zapytalam ja dlaczego nie rzuca palenia, odpowiedziala,ze ginekolog jej powiedzial,ze teraz, dla dobra dziecka lepiej jest zeby nie rzucala palenia. podobno gwaltowne rzucenie przez matke palenia szkodzi bardziej niz palenie przez cala ciaze. najwidoczniej ginekolodzy maja takie zdanie na ten temat. jak juz pisalam wczesniej, ja tego nie popieram mimo wszystko;)
ona90
 

Re: Czy powinienem "Zdradzić" siostrę?

Postprzez dzo » 27 wrz 2011, o 08:53

ja tam nie wierzę w takie gadanie

laska szukała usprawiedliwienia to sobie wymyśliła że ginekolog jej tak powiedział 8-)
dzo
 

Re: Czy powinienem "Zdradzić" siostrę?

Postprzez ona90 » 27 wrz 2011, o 16:45

niestety nie moge sie z tym zgodzic;) dziwne by bylo, ze zapewne w dwoch innych rejonach PL dwie,zapewne nieznajace sie kobiety, wymyslilyby ta sama historie;) aczkolwiek, przy pierwszej wizycie u gina sama z ciekawosci sie zapytam
ona90
 
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]