Kupno mieszkania a negocjacje

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

Kupno mieszkania a negocjacje

Postprzez kiciak » 24 lip 2012, o 20:45

Rozglądam się pomału z mojm TŻ za własnym kątem. Jest ciężko, bo ceny masakryczne, ale na szczęście mamy trochę zarobionych za granica pieniędzy plus kredyt i na na coś niewielkiego powinno nam wystarczyć. Ostatnio słyszałam, że można sporo zyskać jak się potrafi negocjować... Jak to jest z tym naprawdę? Powinniśmy ostro negocjować ze sprzedającym zeby nam spuścił trochę z ceny? Trochę kiepsko, bo my nie za bardzo umiemy takie rozmowy prowadzic...
kiciak
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 24 lip 2012, o 20:41

Re: Kupno mieszkania a negocjacje

Postprzez wiolkaMA » 26 lip 2012, o 22:26

Wiesz co negocjować musisz zawsze, bo cena wyjściowa przeważnie jest zawyżona i sprzedający chcą po prostu zarobić jak najwięcej. Gdy moja koleżanka kupowała mieszkanie, to do negocjacji wynajęła specjalistę od takich transakcji z Warszawy i dzięki temu kupiła sobie mieszkanko 20 proc. taniej. Tak więc to nie jest zły pomysł z tym negocjatorem cen... jak ktoś nie ma drygu i zdolności do negocjacji to zawsze może się posłużyć kimś innym ;)

Obrazek
Avatar użytkownika
wiolkaMA
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 24
Dołączył(a): 1 cze 2012, o 15:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kupno mieszkania a negocjacje

Postprzez karolcia23 » 27 lip 2012, o 19:42

W zależności gdzie i u kogo szukasz. Zdecydowanie lepiej omijać się pośredników i szukać mieszkań sprzedawanych przez samych właścicieli. Tam nie tylko masz niższe ceny lecz także większe pole do manewru

feromony - Coś co działa na każdego
karolcia23
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 19 lip 2012, o 19:28

Re: Kupno mieszkania a negocjacje

Postprzez pomcia » 30 lip 2012, o 15:45

Chyba negocjowałaś już przy kredycie co? Negocjator do cen do wynajęcia? Ja rozumiem, że rynek rządzi się swoimi prawami ale czego to już ludzie nie wymyślą. On procent bierze od jakiej sumy?
pomcia
 

Re: Kupno mieszkania a negocjacje

Postprzez wiolkaMA » 6 sie 2012, o 11:41

"pomcia" akurat ten negocjator bierze procent od wynegocjowanej sumy, a co ciekawe jeżeli nie uda mu się nic wynegocjować, to nie otrzymuje w ogóle wynagrodzenia :) Według mnie bardzo uczciwie postawiona sprawa :drinkwine

Obrazek
Avatar użytkownika
wiolkaMA
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 24
Dołączył(a): 1 cze 2012, o 15:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kupno mieszkania a negocjacje

Postprzez pomcia » 20 sie 2012, o 14:49

Nie wiem ile to ma z uczciwością, nadal nie widzę sensu wynajęcia takiego pana. Takie firmy pewnie dogadują się z developerem na %.
pomcia
 

Re: Kupno mieszkania a negocjacje

Postprzez MARANTA » 13 paź 2012, o 17:00

Zdecydowanie powinnaś negocjować, bo nawet 1000 zbić to jest dużo . Powinnaś przeglądać ogłoszenia nieruchomości i twardo negocjować, jak nie to mieszknie to inne się trafi za dogodną cenę .

www.europejskie-nieruchomosci.pl - ogłoszenia nieruchomości - domy, działki, mieszkania
MARANTA
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13 paź 2012, o 15:40

Re: Kupno mieszkania a negocjacje

Postprzez MagdaMalaMi » 17 paź 2012, o 08:59

Warto się przejść na targi mieszkaniowe i zorientować się w cenach. Pogadasz ze specjalistami to będziesz mądrzejsza. Sprawdź kiedy masz najbliższe - http://www.eurobudowa.pl/targi/
MagdaMalaMi
 

Re: Kupno mieszkania a negocjacje

Postprzez kiciak » 18 gru 2012, o 01:51

Z tego wszystkiego zapomniałam dać znać co i jak :D Rzeczywiście dzięki radzie użytkowniczki "WiolkaMa" zdecydowałam się na zatrudnienie tego negocjatora i to był genialny pomysł, bo wraz z drugą parą udało nam się wynegocjować sporą obniżkę. Nawet o takiej nie myślałam:) Więc dziewczyny, jeżeli tylko macie okazję, to negocjujcie, bo to się opłaca :)
kiciak
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 24 lip 2012, o 20:41

Re: Kupno mieszkania a negocjacje

Postprzez bettti86 » 19 gru 2012, o 10:17

kurde świetna sprawa taki negocjator, ja w przyszłym roku zamierzam kupić mieszkanie i właśnie zastanawiałam się czy i ile można wynegocjować u dewelopera...nie wiedziałam, ze są takie firmy, które mogłyby załatwić to za mnie....szkoda, ze nie tylko w Warszawie :(
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11

Re: Kupno mieszkania a negocjacje

Postprzez wiolkaMA » 11 sty 2013, o 22:34

bettti86 a skąd jesteś? Może w swoim mieście też znajdziesz dobrego negocjatora? :) Ja akurat podałam przykład z Warszawy, bo wiedziałam, że tam taki działa. Zresztą nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś nawet u niego popytała, może akurat zgodzi się poza zająć sprawą spoza Warszawy:) Ale tak tylko strzelam :P

Obrazek
Avatar użytkownika
wiolkaMA
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 24
Dołączył(a): 1 cze 2012, o 15:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kupno mieszkania a negocjacje

Postprzez krokusss » 8 mar 2013, o 19:13

Ja na takie rozmowy zawsze zabierałam znajomego, który ma tzw "gadane" oraz duże doświadczenie w nieruchomościach. Potrafił każdą rozmowę tak poprowadzić, jak chciał. Zawsze mi mówi, że każdą cenę nieruchomości da się wynegocjować. trzeba być pewnym siebie i stawiać twarde rachunki. Jeśli rozmówca się waha to wówczas zostawia się mu nr telefonu i wychodząc rzuca, że ma się jeszcze dużo ofert do przejrzenia, więc Twoja oferta może już jutro nie być aktualna. Najczęściej to działa :)
Avatar użytkownika
krokusss
Miła Kobietka
 
Posty: 54
Dołączył(a): 1 lut 2013, o 15:09

Re: Kupno mieszkania a negocjacje

Postprzez tuptek84 » 9 mar 2013, o 14:12

teraz jest świetny moment na zakup własnego M biorąc pod uwagę "kryzys" oraz brak jakiegokolwiek wsparcia rządu w temacie dopłat. To 2 mocne argumenty warte użycia podczas negocjacji:)
Avatar użytkownika
tuptek84
Miła Kobietka
 
Posty: 61
Dołączył(a): 2 mar 2013, o 12:07

Re: Kupno mieszkania a negocjacje

Postprzez teresa35 » 9 mar 2013, o 14:35

Dodatkowym atutem jest regres w cenach nieruchomości. Biorąc pod uwagę stan gospodarki można śmiało założyć ze ceny nadal będą spadać.

praca dodatkowa, zawsze nowości - www.sukceszloupre.pl/Janusz
teresa35
Miła Kobietka
 
Posty: 49
Dołączył(a): 9 sie 2012, o 09:49

Re: Kupno mieszkania a negocjacje

Postprzez bettti86 » 15 mar 2013, o 12:09

słyszałam, że też jeśli poszukuje się mieszkania przez takie biuro nieruchomości to oni wtedy także pomagają wynegocjować satysfakcjonującą dla nas cenę, a pewnie maja w tej kwestii doświadczenie, bo wiedzą co wpływa na wartość nieruchomości
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11

Re: Kupno mieszkania a negocjacje

Postprzez juliette01 » 16 sty 2014, o 22:08

Racja. Obecnie jest bardzo dobra sytuacja dla osób, które pragną kupić swoje własne mieszkanie. I to nie tylko z racji coraz niższych cen nieruchomości, ale również dzięki programowi MdM, w ramach którego można uzyskać dofinansowanie do zakupu mieszkania z rynku pierwotnego.

juliette01
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 16 sty 2014, o 18:27

Re: Kupno mieszkania a negocjacje

Postprzez anastazja4390 » 23 sty 2014, o 09:59

Warto skorzystać w takiej sytuacji z usług SPAM oni potrafią negocjować ceny w razie konieczności:)

Ostatnio edytowano 23 sty 2014, o 10:22 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
anastazja4390
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 23 sty 2014, o 09:56
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]