Ciąża co i jak :)

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Re: Ciąża co i jak :)

Postprzez doris2 » 1 lut 2010, o 14:25

A co do objawów ciązy to miałam ich bardzo dużo,ale to wyobraźnia działa i chęć posiadania dziecka ...
doris2
 

Re: Ciąża co i jak :)

Postprzez Murai » 22 lut 2010, o 16:44

Ja robiłam test kilka dni po terminie kiedy miałam mieć @, wyszedł negatywny. Kolejny test robiłam po ponad 40 dniach od ostatniego okresu i wyszedł pozytywny ( na strumieniowym bo jest dokładniejszy ;)) Dziś już jestem w 3 miesiącu i wraz z mężem bardzo się cieszymy ;)
Objawy miałam dosyć standardowe czyli wielkie zmęczenie, bóle piersi i brzuszka, nudności ale na szczęście bez wymiotów ;)
Murai
 

Re: Ciąża co i jak :)

Postprzez jagoda » 23 lut 2010, o 20:28

czasami zastanawiam sie czy i do mnie przyjdzie ten dzień....
jagoda
 

Re: Ciąża co i jak :)

Postprzez kobieta » 11 mar 2010, o 15:08

witam was tez z mezem sie stalalismy o dziecko jak nie bylo tak nie bylo pewnego dnia zle sie poczulam brzuch mnie bolal jak by miala nadejsc miesiaczka .Ale miesiaczka nie nadeszla mysllam ze sie spozni bo nie raz sie spozniala .Maz wtedy smazyl nalesniki i mow do mnie cos jest nie tak bo nalesnikow nie chcialam jesc na nic smaka nie maialam.Powiedzial wtedy a moze ty jestes w ciazy a ja do niego cos ty ale tak dluzej pomyslalam i sie usmiechnelam .Nastepnego dnia kupilam test i wyszly dwie kleski .Nie moglam uwierzyc umowilam sie na wizyte tego samego dnia u ginekologa i sie okazalo ze jest w ciazy ,, :fallinlove MOja motoda zajscia w ciaze to trzeba zmieniac pozycje :sex1 . Objawy moje pozniej byly nudnosci ale udalo sie powstrzymac od nie milej chwili a pozniej smaki przyszly truskawki jadlam jak szalona 2kg na dzien ,gotowalam makron i dodawalam smietane i truskawki .Oczywiscie zmienne humory mialam .Noi w 7 miesiacu byl strach ,,,,,,,,,,,Bo moglam udrodzic rozwarcie juz mialam na szczescie lekarze powstrzymali lezalam tydzien w szpiatlu na kroplowkach i po wysciu do konca musilam brac tabletki .W dniu w ktorym lekarz powiedzial zebym przyjechala odtawilam tabletke .W czasie jechnia do szpiatla czulam male skurcze ,Noi w tym dniu urodzilam w nocy porod trawal 4h35min . :serca
kobieta
 

Re: Ciąża co i jak :)

Postprzez Luśka » 14 mar 2010, o 14:26

doris2 napisał(a):Witam. Jestem tutaj nowa. Staram się z mężem od pół roku o dziecko i nic z tego nie wychodzi. Nie wiem dlaczego tak jest ale jak ktoś bardzo chce dzidziusia nie może zajść. Nie ma dnia żebym nie myślała rano,wieczorem, a łzy same płyną z oczu. Nie wiem czy ktoś mnie zrozumie. Zalogowałam się,bo nie mam z kim pogadać na ten temat.Mąż zachowuje zimną krew,ale widzę,że nie jest obojętny na tą sprawę.Pragnie dziecka tak samo jak ja. Pozdrawiam

Kochana niestety tak nieraz jest, że jak się czegoś bardzo chce to nie ma:( a jak nie to przychodzi samo. Ja mogę jedynie poradzić dłuższe przerwy w seksie..nie jak króliczki codziennie, ale raz na tydzień żeby plemniki zdążyły dojrzeć. Pozdrawiam i życze wytrwania:)
Luśka
 

Re: Ciąża co i jak :)

Postprzez pstro » 16 mar 2010, o 13:01

Luśka napisał(a):Ja mogę jedynie poradzić dłuższe przerwy w seksie..nie jak króliczki codziennie, ale raz na tydzień żeby plemniki zdążyły dojrzeć. Pozdrawiam i życze wytrwania:)

:shock: A to ma znaczenie?:)
pstro
 

Re: Ciąża co i jak :)

Postprzez Luśka » 23 mar 2010, o 21:57

ma i to wielkie:)
Luśka
 

Re: Ciąża co i jak :)

Postprzez jagoda » 26 mar 2010, o 19:32

a ja się nie zgodzę bo w większości to tez sporawa psychiki skoro jednak ktoś codziennie uprawia seks z\ myżlą o dziecku to będzie ciężko a tak to nie wiadomo
jagoda
 

Re: Ciąża co i jak :)

Postprzez Amira » 10 maja 2010, o 00:02

jagoda napisał(a):a ja się nie zgodzę bo w większości to tez sporawa psychiki skoro jednak ktoś codziennie uprawia seks z\ myżlą o dziecku to będzie ciężko a tak to nie wiadomo

Oj zgodzę się z Tobą.
Moja siostra cioteczna tak miała.
Jak myślała o tym że chce i w ogóle to nie mogła zajść.
Jak przestała się tym przejmować i podeszła do sprawy jak będzie to będzie to jest od 3 miesięcy mamą ślicznego synka :serca
Amira
 

Re: Ciąża co i jak :)

Postprzez miszka » 30 lip 2010, o 13:17

Jednak wszystko siedzie głęboko w naszych glowach:) nie wierze do końca w stwierdzenie, że jeśli czehgoś się bardzo pragnie to się to otrzyma jesli staramy się z całych sił, czasem warto odpuścic i nie stresować się a dzidziuś szybko się pojawi :) co do wiedzy o ciąży to polecam tutaj poczytac i rozwiać swoje wątpliwości:)
miszka
 

Re: Ciąża co i jak :)

Postprzez corinn » 24 wrz 2010, o 11:53

Zastanawiam się na uczęszczaniem do szkoły rodzenia, czy warto? Ostatnio znalazłam stronę przedporodem.pl gdzie jest całkiem wszystko fajnie wyjaśnione, a także można skorzystać z metody e-learningowej. Ciekawa jestem czy któraś z Was próbowała takiego sposobu na przygotowania się na przyjście maleństwa?
corinn
 

Re: Ciąża co i jak :)

Postprzez natalia23 » 10 paź 2010, o 17:39

Polecam szkołę rodzenia bo jest to na prawdę super sprawa, można się bardzo dużo dowiedzieć jeśli oczekuje się na pierwszą dzidzię i nie ma się doświadczenia. Mnie bardzo interesował wygląd sali porodowej a także pielęgnacja i kąpiel noworodka.
natalia23
 

Re: Ciąża co i jak :)

Postprzez malentaseq » 7 gru 2010, o 14:34

jagoda napisał(a):Jak rozpoznać pierwsze objawy ciąży? Jak się czułyście jak się dowiedziałyście, ze będziecie mamami? Jak przechodziłyście swoją ciąże ?



Witam , jestem tutaj nową uzytkowniczka ;)
Chcialam się dowiedziec pare rzeczy na temat zajscia w ciaze..
Staram sie z moim facetem od 4 miesiecy ..
Seks jest regularnie .. Jednak nic z tego nie wychodzi .
Myslalam o jakis tabletkach lub czyms .. Macie jakies sposoby ?
I jeszcze jedno czy gęsty sluz moze oznaczac poczatek owulacji ?
malentaseq
 

Re: Ciąża co i jak :)

Postprzez nadia » 7 gru 2010, o 18:04

miszka napisał(a):Jednak wszystko siedzie głęboko w naszych glowach:) nie wierze do końca w stwierdzenie, że jeśli czehgoś się bardzo pragnie to się to otrzyma jesli staramy się z całych sił, czasem warto odpuścic i nie stresować się a dzidziuś szybko się pojawi :)


Oj prawda, psychika ma ogromne znaczenie. Zresztą tak jest chyba w każdej dziedzinie życia... Im bardziej się staramy, tym większe prawdopodobieństwo, że coś nam nie wyjdzie czy też nie pójdzie po naszej myśli... :)
nadia
 

Re: Ciąża co i jak :)

Postprzez jagoda » 16 gru 2010, o 17:23

temat sie rozwinął to ładnie :) a u mnie to sama już nie wiem co...
jagoda
 

Re: Ciąża co i jak :)

Postprzez emila23 » 8 kwi 2011, o 14:32

Jesteśmy studentkami drugiego roku psychologii. Na potrzeby pracy empiryczne przeprowadzamy badanie. Ankieta i pozostałe informację znajdują się pod adresem: http://badania.webd.pl/swps/
emila23
 

Re: Ciąża co i jak :)

Postprzez zdrowenarodziny » 14 lip 2011, o 15:45

Z myślą o wszystkich kobietach, które świadomie podchodzą do macierzyństwa powstał nowy portal świadomemacierzynstwo.com. Mamy znajdą tam informacje o tym jaką dietę stosować w ciąży, a także: jak dbać o siebie w trakcie 9 miesięcy, kiedy rozpocząć zażywanie kwasu foliowego. Przedstawienie ciąży tydzień po tygodniu będzie z pewnością pomocne zwłaszcza dla kobiet, które po raz pierwszy spodziewają się dziecka. Aplikacja zawiera opis rozwoju dziecka, wskazówki, jakie badania należy wykonać w danym okresie, jak łagodzić ciążowe dolegliwości. Zapraszam!
zdrowenarodziny
 

Re: Ciąża co i jak :)

Postprzez babka_na_medal » 24 paź 2012, o 13:35

Ja miałam lekkie mdłośći, częściej chodziłam do toalety, bolały mnie piersi a potem zrobiłam test ciążowy :)
babka_na_medal
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 24 paź 2012, o 13:04

Re: Ciąża co i jak :)

Postprzez Czacza12 » 5 lis 2012, o 23:37

Mi sie spoznił okres jak zawsze a ze sie staralismy o dziecko to zrobilam test, bo szykowała sie imprezka wiec jakies piwko chetnie bym wpyiła a tu niespodzianka;o) Poza tym było mi troche bardziej goraco i to tyle z objawów;o)

Avatar użytkownika
Czacza12
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 5 lis 2012, o 23:27

Re: Ciąża co i jak :)

Postprzez Viki91 » 10 sty 2014, o 10:04

Hey dziewczyny jestem w 14 tyg ciązy byłam w szpitalu pare dni i dowiedziałam się, że mam zbyt krótką szyjkę macicy co to może znaczyć
Viki91
 

Re: Ciąża co i jak :)

Postprzez docha » 12 sty 2014, o 21:04

To się zdarza częściej niż myślimy. Oszczędzaj się, dużo wypoczywaj. Ja z tym akurat problemów nie mam, ale siostra w obu ciążach miała, dzieci urodziły się zdrowe i w terminie, więc nie ma o co się martwić, tylko dbaj o siebie :)
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 490
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: Ciąża co i jak :)

Postprzez Justii2612 » 11 lut 2014, o 00:19

Moim objawem rowniez byla sennosc niesamowita i bol piersi, a poza tym nic :-) zero mdlosci czy wymiotow. Szybko przelecialo i teraz mam juz miesieczna coreczke :-)
Justii2612
 
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]