krem pod podkład

Rozmowy o urodzie, pielęgnacji twarzy,ciała, włosów, o zabiegach upiększających.
Jeżeli nie wiesz jaki kosmetyk wybrać lub zastanawiasz się jak się umalować na kolację z mężczyzną swoich marzeń - to pisz w tym dziale. Na pewno Ci pomożemy.

krem pod podkład

Postprzez kamisiak88 » 6 cze 2013, o 22:33

Czy każdy krem nawilżający nadaje się pod podkład czy muszą to być specjalne jakieś?
kamisiak88
 

Re: krem pod podkład

Postprzez ladybug » 9 cze 2013, o 16:19

Każdy krem do twarzy nadaje się pod makijaż niemniej jednak należy dac ma czas na wchłonięcie się i zwrócić uwagę,aby nie było to krem tłusty ponieważ sebum plus tłusty krem równa się MEGA świecąca twarz. Najlepiej jakby to był lekki krem na dzień dostosowany do naszej cery. I należy zwrocic uwage czy nasz podklad nie bedzie sie rolowal na wczesniej nalozonym kremie
ladybug
Miła Kobietka
 
Posty: 88
Dołączył(a): 12 lut 2013, o 16:39

Re: krem pod podkład

Postprzez a_gatka » 9 cze 2013, o 17:59

A nie lepiej użyć bazę?
a_gatka
 

Re: krem pod podkład

Postprzez kamisiak88 » 9 cze 2013, o 19:33

Gdzieś słyszałam, że bez sensu wydawać pieniądze na baze skoro może użyć kremu nawilżającego, ale nie mam pewności czy to dobry pomysł więc wole zapytać. A czy jeśli zdecyduję się na bazę to już nic nie kładę na twarz przed tym??
kamisiak88
 

Re: krem pod podkład

Postprzez ladybug » 9 cze 2013, o 19:38

schemat makijazu wyglada tak ze powinno sie nalozyc 10-15 min wczesniej krem pod oczy i na twarz nastepnie baze i na to podklad . W ksiazkowej teorii krem to podstawa makijazu,tak samo elementem konczacym kazdy zabieg jest krem pod oczy i na twarz
ladybug
Miła Kobietka
 
Posty: 88
Dołączył(a): 12 lut 2013, o 16:39

Re: krem pod podkład

Postprzez kamisiak88 » 9 cze 2013, o 20:36

Czyli mówisz, że najzwyklejszy krem nawilżający jest ok?
Aktualnie mam w użyciu jakiś zwykły z rossmana (chyba marka własna).
Myślisz, że się nadaję? Bo jeszcze rozpatruję nivea make up starter (coś tego typu)
kamisiak88
 

Re: krem pod podkład

Postprzez ladybug » 10 cze 2013, o 11:57

Może to być każdy krem na dzień dostosowany do naszej cery nawet taki rosmanowski. Pamietaj jednak ,ze baza pozostawia na twarzy film dzieki ktoremu podklad nie wnika w głąb skóry i przez to makijaż dłużej się utrzymuje :)
ladybug
Miła Kobietka
 
Posty: 88
Dołączył(a): 12 lut 2013, o 16:39

Re: krem pod podkład

Postprzez kołtunek » 10 cze 2013, o 12:12

Ja używam i kremu, i bazy silikonowej, bo nie wyobrażam sobie poranka bez kremu nawilżającego, a kiedyś z czystej ciekawości kupiłam bazę i jak zobaczyłam różnicę w trwałości makijażu, to chyba musiałabym oszaleć, żeby z tejże bazy zrezygnować :)

to mój zestaw pod makijaż (nieprzypadkowo są to kosmetyki z jednej serii ;)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
kołtunek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 10 cze 2013, o 12:03

Re: krem pod podkład

Postprzez kamisiak88 » 10 cze 2013, o 15:42

KOŁDUNEK, popraw mnie jak piszę coś nie tak: najpierw kładziesz lekki krem, potem ta bazę silikonową i na to już idzie podkład i puder? Mi bardzo szybko się z twarzy wszystko ściera, mam nadzieję, że to mi pomoże. Jak dasz radę to napisz mi proszę jeszcze cenę tych dwóch kosmetyków i czy dostane je w Rossmannie, Naturze lub Super pharm. Pozdrawiam!
kamisiak88
 

Re: krem pod podkład

Postprzez agawa » 21 cze 2013, o 16:09

krem matujący anti acne dobrze się sprawdza ; ) u mnie działa tak, jak producent obiecuje - skóra mniej się świeci. + krem jest bardzo wydajny
agawa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 27 lis 2012, o 22:36

Re: krem pod podkład

Postprzez Adidasowa » 22 cze 2013, o 17:02

Ja zdecydowanie bardziej polecałabym bazę...

`Co w niej jest, co w niej jest czego nie mam ja?
Blask i mrok - pogubiona w snach,
Blask i mrok - co więcej miałam dać?
Avatar użytkownika
Adidasowa
Kobietka Expert
 
Posty: 4637
Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 18:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: krem pod podkład

Postprzez rakonila » 24 cze 2013, o 23:26

Ja tam nie wiem czy lepszy krem czy baza, bo bazy nigdy nie używałam. Używam takiego kremu:
specjalny pod makijaż, nie dość, że ma odpowiednią na dzień konsystencję, właściwości matujące skórę, to jeszcze ułatwia rozsmarowywanie podkładu. Tak więc jeśli mamy do wyboru zwykły krem i taki specjalnie przystosowany pod make-up, to chyba warto kupić ten drugi :)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
rakonila
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 24 cze 2013, o 23:11

Re: krem pod podkład

Postprzez classroom » 26 cze 2013, o 21:28

kremik happy per aqua też jest świetny! nawilża i szybko się wchłania :)))
classroom
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 26 gru 2012, o 08:53

Re: krem pod podkład

Postprzez Amaretto » 30 paź 2013, o 18:34

W zasadzie większość kremów totalnie nie nadaje się pod podkład ... Bardzo nie lubię kiedy krem roluje mi się na twarzy i kiepsko się wchłania. Albo też zostawia tłustą warstwę,
Obecnie mam bardzo fajny krem który jest inny od większości - drogocenny krem do twarzy L'Occitane - luksusowy, ekskluzywny produkt, Świetnie nawilża i fajnie nadaje się pod makijaż ;) Można malować się praktycznie od razu.
Amaretto
 

Re: krem pod podkład

Postprzez milana » 11 lis 2013, o 01:38

A moim zdaniem, wiele kremów właśnie się nadaje, mimo, że z nazwy kremem pod makijaż nie jest :) Ważne tylko, żeby kremik szybko się wchłaniał, był lekki w kwestii konsystencji i najlepiej gdyby miał jeszcze filtr uv :) Ja używam dermika aquaoptima (krem co cery suchej, więc teoretycznie nie powinien być najlepszy, jako baza, ale że jest to krem na dzień, oczywiście z filtrem, to producent chyba domyślił się, że wiele kobiet będzie chciało po zastosowaniu tego kremu, troszkę z rana się upiększyć i kosmetyk radzi sobie bardzo dobrze, jako podkład pod podkład ;)
milana
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11 lis 2013, o 01:32

Re: krem pod podkład

Postprzez Karolcia93 » 24 lut 2014, o 00:23

Ja zamiast stosować osobno krem i na to podkład używam kremu Color Control. Koleżanka poleciła mi z tej serii Bielendę, i w sumie jestem zadowolona. Jest lekki, dobrze się rozsmarowuje no i nie muszę nakładać mnóstwa podkładu na twarz, bo ten krem dopasowuje się do koloru cery:)
Karolcia93
Miła Kobietka
 
Posty: 96
Dołączył(a): 14 lut 2014, o 23:31

Re: krem pod podkład

Postprzez misiapysia » 24 lut 2014, o 17:16

ja zawsze mam problem z dobraniem kremu pod makijaz... chcialabym cos nawilzajacego, ale wiekszosc powoduje ze makijaz ślizga sie na twarzy...
misiapysia
Miła Kobietka
 
Posty: 94
Dołączył(a): 15 lut 2014, o 20:24

Re: krem pod podkład

Postprzez Kejti » 24 lut 2014, o 22:21

Bazy nie stosuję, bo miałam kiedyś taką silikonową i po pół godziny moja twarz cała świeciła się. Używam zwykłych kremów ostatnio takiego, który lekko natłuszcza ze Świt Pharmy z serii Spa z żeńszeniem, kosztuje ok. 5 zł, a jest rewelacyjny, bo makijaż jest równy, podkład nie dostaje się pod przesuszone zadziorki :-)
Kejti
Miła Kobietka
 
Posty: 72
Dołączył(a): 24 wrz 2012, o 22:55

Re: krem pod podkład

Postprzez mirka1025 » 25 lut 2014, o 16:39

Nie każdy krem jest dobry pod podkład. Tak jak pisałyście, najlepiej sprawdza się nawilżający, lekki krem. Te tłuste, gęste (zwykle taką konsystencję mają kremy przeciwzmarszczkowe) nie zgrywają się z podkładem. Trzeba zaczekać aż krem dokładnie się wchłonie. Nie jestem fanką baz (zatykają pory i puder się nie wchłania a ja lubię mieć naturalny makijaż, gdzie puder stapia się ze skórą i ładnie wyrównuje jej koloryt). Ja lubię krem mixa na zaczerwienienia- po nim wystarczy,że nałożę mój krem BB i przypudruję twarz (genialnym) pudrem Bourjois i wyglądam naturalnie, a koloryt skóry jest wyrównany.
Avatar użytkownika
mirka1025
Miła Kobietka
 
Posty: 67
Dołączył(a): 26 wrz 2013, o 16:18

Re: krem pod podkład

Postprzez Theila » 26 lut 2014, o 11:19

Też zamiast na krem postawiłabym na baze. Ja używam bazy Casmere, a dotarłam do niej metodą prób i błędów, testowania wszystkiego co pojawiało się na rynku. Sprawdziła się świetnie na mojej skórze, więc na stałe została w mojej kosmetyczce.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: krem pod podkład

Postprzez rosiehw » 26 lut 2014, o 23:19

ja uzywam cc 10 w 1 bielenda. idealnie nawilza, a nienatluszcza. w ogole nie czuje go na twarzy. bazy sa dla mnie za ciezkie. jeszcze jak mialabym na to nalozyc podklad to chyba wyskoczyloby mi lion wyproskow. ale to tez zalezy od cery :)
rosiehw
Fajna Kobietka
 
Posty: 150
Dołączył(a): 15 lut 2014, o 12:42
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]