Pizza- Wasze sprawdzone przepisy

Masz jakieś sprawdzone sposoby na dobre jedzonko? Znalazłaś właśnie smaczny przepis na romantyczną kolację i chcesz się nim podzielić? Nie masz pomysłu co zrobić na obiad? Odpowiedzi znajdziesz w tym temacie.

Pizza- Wasze sprawdzone przepisy

Postprzez Olcia_ » 18 gru 2013, o 09:56

Macie jakieś dobre i sprawdzone przepisy na domową pizzę? Chodzi mi głównie o dobre cienkie i miękkie ciasto.

"Tylko czyste sumienie jest zwycięstwem"
Olcia_
Miła Kobietka
 
Posty: 46
Dołączył(a): 9 kwi 2013, o 03:15
Lokalizacja: Poznan

Re: Pizza- Wasze sprawdzone przepisy

Postprzez malinka 61 » 30 gru 2013, o 19:22

Często robiłam pizzę a mój przepis to ;
400 g mąki pszennej , 250 ml ciepłej wody , 30g drożdży , pół łyżeczki cukru , dobrą szczyptę soli 2łyżki oleju , wyrobić ciasto, rozwałkować , ja robię 5 takich pizzerek okrągłych , nakładam to co kto lubi :D

Przy po­dej­mo­waniu de­cyz­ji, nie zważaj na in­nych, kieruj się głosem ser­ca i włas­nym instynktem...

Obrazek
Avatar użytkownika
malinka 61
Kobietka Expert
 
Posty: 4233
Dołączył(a): 3 paź 2013, o 19:25

Re: Pizza- Wasze sprawdzone przepisy

Postprzez elzbieta45 » 31 gru 2013, o 09:03

ja do ciasta dodaje jeszcze przyprawy przeważnie zioła prowansalskie
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Pizza- Wasze sprawdzone przepisy

Postprzez Doradca Frisco » 31 gru 2013, o 12:15

Przepisów na pizze i odpowiednie proporcje jest mnóstwo, dlatego czasem naprawdę ciężko wybrać idealny :) Aby osiągnąć miękkie ciasto polecam:

110g mąki
1/8 łyżeczki drożdży instant
2g soli
65g wody
Doradca Frisco
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 15 lip 2013, o 16:44

Re: Pizza- Wasze sprawdzone przepisy

Postprzez Catherine » 1 sty 2014, o 14:17

1/3 drożdzy rozpuścić w pół szklanki ciepłej wody dodać 2 szkl mąki 4 łyżki oleju szczypta soli łyżka cukru i oregano czasem dodaje jajko wtey pizza jest bardziej syta i smaczniejsza
dodać wymieszać wyrobić ciasto zostawić na 20 min żeby urosło i rozwałkować i nałożyć na to keczup i dlaej co kto chce i lubi:P

„Prawdziwa miłość oznacza,że zależy ci na szczęściu drugiego człowieka bardziej niż na własnym, bez względu na to, przed jak bolesnymi wyborami stajesz.”
Avatar użytkownika
Catherine
Extra Kobietka
 
Posty: 430
Dołączył(a): 23 kwi 2013, o 17:09

Re: Pizza- Wasze sprawdzone przepisy

Postprzez Hadassa » 2 sty 2014, o 10:42

Cat z keczupem ??
ja mieszam przecier pomidorowy z ziołami i to na ciasto...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Pizza- Wasze sprawdzone przepisy

Postprzez Catherine » 2 sty 2014, o 10:59

z keczupem ja mam taki przepis i mnie tam smakuje

„Prawdziwa miłość oznacza,że zależy ci na szczęściu drugiego człowieka bardziej niż na własnym, bez względu na to, przed jak bolesnymi wyborami stajesz.”
Avatar użytkownika
Catherine
Extra Kobietka
 
Posty: 430
Dołączył(a): 23 kwi 2013, o 17:09

Re: Pizza- Wasze sprawdzone przepisy

Postprzez Hadassa » 2 sty 2014, o 11:22

spróbuj kiedyś dać przecier pomidorowy ;) z przyprawami ;) przetarty czosnek np ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Pizza- Wasze sprawdzone przepisy

Postprzez Catherine » 3 sty 2014, o 10:57

pewnie czemu by nie :) na pewno spróbuje :)

„Prawdziwa miłość oznacza,że zależy ci na szczęściu drugiego człowieka bardziej niż na własnym, bez względu na to, przed jak bolesnymi wyborami stajesz.”
Avatar użytkownika
Catherine
Extra Kobietka
 
Posty: 430
Dołączył(a): 23 kwi 2013, o 17:09

Re: Pizza- Wasze sprawdzone przepisy

Postprzez Culagula » 5 sty 2014, o 00:25

Ja też robię z keczupem, wydaje mi się że przecier jest kwaśniejszy. I na keczup sypię przyprawę do pizzy, lub oregano lub zioła prowansalskie.
Olcia czy ciasto cienkie to już zależy od tego jak rozłożysz na blasze.
Ja na pół kg mąki dawałam pół kostki drożdży, szklankę mleka, sól i czasem jajko ale nie musi być bo cale jajko mam w przepisie na kilo mąki. No i to czy miękkie czy nie też zależy jak długo siedzi w piekarniku, jak się spiecze to będzie twarde...
Avatar użytkownika
Culagula
Kobietka Expert
 
Posty: 2642
Dołączył(a): 3 paź 2013, o 18:56
Lokalizacja: Pomorze

Re: Pizza- Wasze sprawdzone przepisy

Postprzez malinka 61 » 9 sty 2014, o 16:40

Ja z tej porcji robię takie małe dla każdego placuszki , każdy sobie daje na to to co lubi i układam na blaszce dopiero piekę , jak dla mnie to jest lepsze bo to są małe chrupiące pizzerki :D :D

Przy po­dej­mo­waniu de­cyz­ji, nie zważaj na in­nych, kieruj się głosem ser­ca i włas­nym instynktem...

Obrazek
Avatar użytkownika
malinka 61
Kobietka Expert
 
Posty: 4233
Dołączył(a): 3 paź 2013, o 19:25

Re: Pizza- Wasze sprawdzone przepisy

Postprzez sabinamusial » 16 sty 2014, o 10:08

Będę musiła sprubować jak , dobre porady

sabinamusial
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 20 wrz 2013, o 13:27

Re: Pizza- Wasze sprawdzone przepisy

Postprzez Olcia_ » 17 sty 2014, o 23:01

ja znalazłam świetny przepis:

Składniki, 3 pizze o średnicy około 28-30 cm lub 4 nieco mniejsze:

Ciasto:

• 400 g mąki pszennej + 2 łyżki do rozczynu
• 1 łyżeczka soli
• 250 ml wody
• 40 g świeżych drożdży
• 1 łyżeczka cukru
• 2 łyżki oliwy

Ciasto:
Mąkę przesiać do dużej miski (lub misy miksera) dodać sól, wymieszać. Podgrzać wodę w misce lub dużym kubku (ma być bardzo ciepła, ale nie może być gorąca). Dodać drożdże, cukier i 2 czubate łyżki mąki. Wymieszać i odstawić na około 10-15 minut. Po tym czasie rozczyn powinien się spienić - na powierzchni powinna zebrać się gruba warstwa piany. Jeśli się tak nie stanie, najlepiej przygotować nowy rozczyn, z nowych drożdży, być może woda była za gorąca lub za zimna.
Do mąki wlać rozczyn z drożdży i wymieszać. Dodać oliwę i zagnieść ciasto dłońmi formując kulę. Wyłożyć ciasto na stolnicę i wyrabiać przez około 7 - 10 minut, aż będzie gładkie, elastyczne i miękkie. Włożyć do miski, przykryć ściereczką, odstawić do wyrośnięcia na około 1 godzinę.


Jako dodatki używam serów: mozzarela, feta, pleśniowy i zwykły żółty ser. Jest mega pyszna. Mój ukochany odkąd znalazłam ten przepis codziennie mnie męczy aby na obiad była pizza ;)
A ciasto smaruję zwykłym koncentratem pomidorowym, z małą ilością oleju i z dużą ilością przypraw takich jak oregano, bazylia, papryka, czosnek

"Tylko czyste sumienie jest zwycięstwem"
Olcia_
Miła Kobietka
 
Posty: 46
Dołączył(a): 9 kwi 2013, o 03:15
Lokalizacja: Poznan

Re: Pizza- Wasze sprawdzone przepisy

Postprzez Paolcia » 5 kwi 2014, o 13:23

Mojego x brat robi wyśmienitą pizze na kamieniu,kurcze nie chce mi zdradzić receptury ale lepsza niż w pizzerii :D
Avatar użytkownika
Paolcia
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 581
Dołączył(a): 15 mar 2014, o 20:05
Lokalizacja: Wielkopolska
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]