Opiekunki osób starszych w niemczech

Piszemy tutaj o pracy, bądź też jej braku. Finanse, kobiecy biznes.

Opiekunki osób starszych w niemczech

Postprzez Paolcia » 27 mar 2014, o 14:59

Hej kobietki,przeszukałam forum i nigdzie nie znalazłam takiego tematu,chyba że coś przeoczyłam,za co z góry przepraszam :P
Chciałam się dowiedzieć czy któraś z Was drogie Panie pracuję lub pracowała jako Opiekunka osób starszych na terenie Niemiec,i zechciałaby się podzielić swoimi przeżyciami.Sama doskonale wiem na czym ta praca polega,sama mimo młodego wieku(24l) pracowałam już jako opiekunka,oczywiście nie byłam sama,w wieku 18lat wyjechałam do opieki z moim obecnym chłopakiem,był to ciężki przypadek,babcia leżąca po udarze,dostaliśmy wtedy szanse na zarobienie pieniędzy był to okres świąteczny i zgodzili się na dwie osoby,byliśmy rzuceni na głęboką wodę,to była wieś bez internetu z niemiecką telewizją i zrzędliwą babcią byliśmy tam ok 3 mies,później na zmianę przyjechała mama mojego chłopaka,to ona namówiła rodzinę by się na nas zgodzili,jak to Niemcy myślą że tak młode ludzie nic nie potrafią zrobić,okazało się że daliśmy sobie świetnie rade po 2 miesiącach wróciliśmy znów do pracy tym razem byliśmy tam 2 mies.Jakiś czas potem znów wyjechaliśmy razem tym razem do do dziadka na wózku, znów wioska,jedyny plus to że był internet,ja dodatkowo musiałam ugotować na 12 osób,ponieważ dziadek mieszkał z rodzina,i poprzedniczka tak ich nauczyła,więc zaciskało się zęby i się siedziało 2 mies żeby zarobić grosza.Teraz mój chłopak sam wyjeżdża natrafia na dobre rodziny,posiada dużo referencji,zdobył doświadczenie.Lecz wiadomo jest coraz ciężej ze względu na to że firmy mało płacą, a ta praca do lekkich nie należy,chciał znaleźć coś na czarno,lecz nikt za bardzo nie chce pomóc.
Avatar użytkownika
Paolcia
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 581
Dołączył(a): 15 mar 2014, o 20:05
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Opiekunki osób starszych w niemczech

Postprzez Hadassa » 27 mar 2014, o 15:05

Moja mama jezdzi i to juz chyba z 6 rok...
z pracą na czarno już sa problemy, szczególnie z tego powodu że rumunki zaczęły tez jeździć i nie tylko....

moje jednak pytanie, co chcesz uzyskać przez ten temat ?? :)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Opiekunki osób starszych w niemczech

Postprzez Paolcia » 27 mar 2014, o 15:15

Co do Rumunek to nie do końca się z Tobą zgodzę dlatego że Niemcy ich nie chcą znam dużo takich przypadków to brudaśnice nie to co my polki :P
Co do twojego pytania, często zastanawiałam się czy są tu na tym forum młode osoby które pracują lub pracowały jako opiekunka,nie było podobnych tematów dlatego postanowiłam taki założyć :P
Avatar użytkownika
Paolcia
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 581
Dołączył(a): 15 mar 2014, o 20:05
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Opiekunki osób starszych w niemczech

Postprzez Karolina_R » 13 kwi 2014, o 14:23

Mam kilka koleżanek co tak pracują i nie jest to praca lekka. Na szczęście płaca jest adekwatna to wkładanego wysiłku.
Karolina_R
Miła Kobietka
 
Posty: 46
Dołączył(a): 13 kwi 2014, o 12:45

Re: Opiekunki osób starszych w niemczech

Postprzez frania_26 » 17 kwi 2014, o 10:25

Moja znajoma pracuje tak już 2 lata. Wiadomo mnóstwo wyrzeczeń ją to kosztuje, ale zarobek jest bardzo dobry, więc żeby tak popracować jakiś czas to praca jak najbardziej, ale na dłuższą metę to przynajmniej ja sobie nie wyobrażam.

frania_26
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 18 mar 2014, o 12:03
Lokalizacja: Wrocław
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]