Po co mieć dzieci ?

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Po co mieć dzieci ?

Postprzez Snajper » 28 kwi 2014, o 10:29

Wczoraj dowiedziałem się, że mój przyjaciel rozwodzi się z żoną. W sumie nic niecodziennego, ale kiedyś stanowili wręcz idealną parę. W czasach kiedy spotykali się jako narzeczeństwo i potem, kilka lat po ślubie, kiedy żyli tylko dla siebie, byli niemal wzorem udanego związku . Potem jego żona zapragnęła mieć dziecko. Mój przyjaciel nie chciał tego. Wszyscy wokół widzieli, że dzieje się coś złego. Były częste publiczne kłótnie i wyraźne ochłodzenie w ich relacjach. Przyjaciel w końcu uległ i zgodził się na zostanie ojcem, aby ratować związek. Teraz odchodzi od kobiety – mają dwuletnie dziecko. On twierdzi, że małżeństwo i tak nie ma już sensu, bo stał się tylko ojcem ukochanego dziecka swojej żony. Niczego nie uratował swoją decyzją. Sytuację można oceniać różnie, ale ja chciałbym zapytać o coś innego (i wiem że posypią się zaraz na mnie gromy ;) :) ).


Co takiego wam kobietom daje posiadanie dziecka ? Dlaczego jak w przypadku żony mojego przyjaciela staje się ono ważniejsze niż wszystko inne ?
Snajper
Samiec
 
Posty: 789
Dołączył(a): 4 mar 2014, o 08:53
Lokalizacja: z miasta Świętej Wieży

Re: Po co mieć dzieci ?

Postprzez Hadassa » 28 kwi 2014, o 10:40

Dla wielu kobiet to jest spełnienie marzeń ;) i siebie..
Mamy taką koleżankę z Tygrysem, która swoim celem w życiu miała złapanie męza i urodzenie dziecka...
Kobiety mają coś takiego jak instynkt macerzyński i potrzebę posiadania dziecka...

Co by mi dało dziecko... na pewno jest ona owocem miłości...
przekazaniem i pozostawieniem na świecie cząstki mnie i mojego meża,..
ale czy wtedy mąż by dla mnie stał się mniej ważny.. nigdy... bo to by było nasz a nie moje dziecko ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Po co mieć dzieci ?

Postprzez Tygrys » 28 kwi 2014, o 10:56

tak mówią, że dziecko to próba dla związku.
ale z drugiej strony dziecko to owoc miłości w związku - i ma cieszyć obydwoje i wspólnie razem powinno się wychowywać, wspólnie cieszyć. Sa większa rodziną i całością.
A dziecko dla kobiety, ale też dla mężczyzn - jest spełnieniem (tak jak Had mówi). Czasem dla niektórych kobiecość się w tym wyraża. Większość kobiet ma instykt macierzyński i przez potomstwo go realizuje (czy jak to inaczje określić - wypełnia).

Ale - decyzję o posiadaniu dzieci lub nie - podejmuje się obustronnie.
Avatar użytkownika
Tygrys
Super Gaduła
 
Posty: 1249
Dołączył(a): 25 lut 2014, o 12:03
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników