Ból stóp w pracy

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Ból stóp w pracy

Postprzez Ellanell » 5 kwi 2014, o 08:20

Witam babeczki :)
Mam dosyć uciążliwy problem.Nie tak dawno podjęłam pracę ,niestety praca wymaga stania i ciągłego ruchu.Oczywiście mam 15 minut przerwy na całej zmianie ale nie wolno mi usiąść a nogi pod koniec zmiany mocno dokuczają.Wygodne buty posiadam zastanawiam się jeszcze nad wkładkami żelowymi do butów które ponoć redukują ten nieznośny ból w jakimś tam stopniu (szczególnie pięty i podeszwa).Przerwę od pracy miałam dosyć sporą 4 lata po urodzeniu córci siedziałam w domu, teraz wróciłam do pracy i no ledwo daję rade wystać 8 godzin.Po powrocie do domu mam ochotę wyć i odciąc sobie te stopy bo tak strasznie bolą.W nocy z kolei problem z zaśniecięm ponieważ nogi bolą dalej nawet podczas snu.Przyjaciółka mówi że też to samo przechodziła i po jakimś czasie ból robił się mniejszy.Tak więc do was pytanie.Jak sobie radzić z bólem stóp? Czy faktycznie po jakimś czasie stopy "przyzwyczajają się" ?Bardzo zależy mi na pracy ale boję się że to nie przejdzie:( Może jakieś inne rady macie?
Ellanell
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 5 kwi 2014, o 08:11

Re: Ból stóp w pracy

Postprzez Snajper » 9 kwi 2014, o 11:53

Dokładnie - z czasem organizm się przyzwyczaja - Też przechodziłem cos takiego, kiedy zmieniłem pracę z biurowej na fizyczną. Mnie zajęło to około miesiąca - dwóch i wszelkie złe objawy ustąpiły. Trzeba tylko przeczekać.
Snajper
Samiec
 
Posty: 789
Dołączył(a): 4 mar 2014, o 08:53
Lokalizacja: z miasta Świętej Wieży

Re: Ból stóp w pracy

Postprzez Ellanell » 9 kwi 2014, o 17:34

Dziękuję za odpowiedź :) a możesz mi napisać czy jakoś doraźnie sobie pomagałeś? w sensie maści masaże czy coś innego ?
Ellanell
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 5 kwi 2014, o 08:11

Re: Ból stóp w pracy

Postprzez Kejti » 6 maja 2014, o 16:13

Kiedyś pracowałam w sezonie letnim nad morzem i po 12 godzinach biegania po knajpce myślałam, że mi nogi odpadną więc wiem co czujesz. Kup sobie w aptece tabletki, które wzmacniają żyły (takie przeciw żylakom, ale one super łagodzą ból i opuchliznę). Ja stosowałam Diosmitrin i w sumie nadal go biorę jak latem puchną i bolą mnie nogi.
Kejti
Miła Kobietka
 
Posty: 72
Dołączył(a): 24 wrz 2012, o 22:55

Re: Ból stóp w pracy

Postprzez Astra » 7 maja 2014, o 01:40

Na takie dolegliwosci stop jest ponoc skuteczny lek o nazwie Voltaren krem lub
masc ktory naprawde sobie radzi z takim bolem .
Do kupienia w aptece bez recepty.
Wyprobuj , moze Ci ulzy w Twoich dolegliwosciach.
Slyszalam tez , ze takie mazidlo o nazwie Masc Konska / niemiecka/ tez radzi sobie z bolem
stop.
Moze warto probowac , a noz pomoze. :)
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: Ból stóp w pracy

Postprzez 1mpresja » 11 maja 2014, o 15:50

Też mam pracę siedzącą... :( Na ból nóg stosuję wszelkie kremy chłodzące - ostatnio wypróbowałam serum termoaktywne Bielendy (na cellulit, wyszczuplające), i bardzo lubię to uczucie... Do tego nogi są nawilżone i odprężone po aplikacji.
1mpresja
Fajna Kobietka
 
Posty: 129
Dołączył(a): 13 lut 2014, o 19:47

Re: Ból stóp w pracy

Postprzez pawel.mat33 » 15 maja 2014, o 13:48

W przypadku pracy stąjącej takie dolegliwości występują.
Należy wtedy stosować maście i masaże.

Kupiłem babci noże ceramiczne na urodziny.
pawel.mat33
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 15 maja 2014, o 13:38

Re: Ból stóp w pracy

Postprzez Fermia » 18 maja 2014, o 18:39

Przejdzie Ci, też tak mialam.
Mozesz po pracy próbować jakies ćwiczenia wzmacniające stopy, których znajdziesz w internecie multum
Fermia
 
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]