Jaki materac ? , EXTRELLA LUX - GOLD F70 Dreamzone

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

Jaki materac ? , EXTRELLA LUX - GOLD F70 Dreamzone

Postprzez beata_64 » 13 lut 2013, o 21:00

Witam , stoję przed kupnem materaca. Zastanawiam się nad 2 materacami :
1. EXTRELLA LUX - lato/zima
2. GOLD F70 Dreamzone

Czy ktoś z was używa któregoś z tych materacy ? Ma jakieś porównanie ? Jakie odczucia ?
Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :)
beata_64
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13 lut 2013, o 20:55

Re: Jaki materac ? , EXTRELLA LUX - GOLD F70 Dreamzone

Postprzez Sharlot » 27 lut 2013, o 23:17

Moj brat posiada ten pierwszy, ale ja zdecydowalam sie na zakup materacu therapy dream wraz z rama w Agata meble. Musze przyznac, ze bardzo wygodnie sie na nim spi, poniewaz pozwala przybrać kregosłupowi naturalny kształt litery "S" i wlasnie zapewnia tym samym wysoki komfort spania.
Sharlot
 

Re: Jaki materac ? , EXTRELLA LUX - GOLD F70 Dreamzone

Postprzez PychaxD » 4 mar 2013, o 14:21

Sharlot, czy chodzi Ci o ten materac? Miałam okazję na nim spać w gościach będąc - muszę przyznać, ze taka cenę (mozna go kupić już od 429 zł) to spanie było superanckie:)
materac.jpg
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

IDK AM

Obrazek
PychaxD
Miła Kobietka
 
Posty: 61
Dołączył(a): 1 cze 2012, o 17:13

Re: Jaki materac ? , EXTRELLA LUX - GOLD F70 Dreamzone

Postprzez Amaretto » 4 mar 2013, o 19:47

Najważniejsze aby materac był twardy albo średniotwardy - takie są najzdrowsze dla kręgosłupa i wbrew pozorom najwygodniej się na nich śpi :)
Mogę polecić Ci materac który sama posiadam w swojej sypialni: http://www.klinikasnu.pl/materace-piank ... ejmos.html Jest bardzo komfortowy i idealnie dopasowuje się do kształtu ciała. Ma poza tym fajny pokrowiec, który można prać w pralce. Bardzo wygodne.
Amaretto
 

Re: Jaki materac ? , EXTRELLA LUX - GOLD F70 Dreamzone

Postprzez PychaxD » 5 mar 2013, o 12:05

Ta twardość to prawda stara jak świat:) Fajnie, można szukać opinii w necie, ale nie ma to jak wybrać się do sklepu i przetestować na sobie:)

IDK AM

Obrazek
PychaxD
Miła Kobietka
 
Posty: 61
Dołączył(a): 1 cze 2012, o 17:13

Re: Jaki materac ? , EXTRELLA LUX - GOLD F70 Dreamzone

Postprzez izawroc » 26 mar 2013, o 23:06

A ja postawiłam na cos kompletnie nietypowego i mało znanego w Polsce. Po przeczytaniu artykułu http://www.jakkupowac.pl/artykul/196/ja ... lozka.html zdecydowałam, ze wypróbuje futon, jak sie nie będzie nadawał to wstawię go do któregoś z łóżek w goscinnym pokoju, gdzie niezbyt czesto się sypia. No i już go nie oddałam a teraz wymieniłam również dzieciom materace na futony. Odkąd śpię na futonie minęły moje wszystkie dolegliwości z bólem plceów, wstaje wypoczeta. No i co tu mówić.....jest bardzo tani w stosunku do materacy z pianki, lateksu, czy kieszeniowych, chociaż zawiera i kokos i lateks, w zalezności od opcji.
I jeszcze jedno, taki materac można zamówić w kolorze, co swietnie sprawdza się u dzieciaków.
Sporo informacji na ten temat mozna znaleźć na tej stronie http://www.slodkichsnow.com/o-futonie
Ponoć futony są bardzo popularne w Europie, ten producent od którego ja kupowałam mówił mi, że 99% jego produkcji idzie do Niemiec, Francji, a tylko pojedyncze sztuki sprzedają się w Polsce.
Szkoda, bo to znaczy, ze ekologia mało nas interesuje :(
izawroc
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 26 mar 2013, o 23:04

Re: Jaki materac ? , EXTRELLA LUX - GOLD F70 Dreamzone

Postprzez Julija » 15 maja 2013, o 21:22

Moim zdaniem każdemu służy coś innego - mój mąż preferuje materace sprężynowe, które osobiście dla mnie są zbyt twarde, ale też nie lubię całkiem miękkich, więc piankowe też u mnie odpadają. Nasza małżeńskie łoże ma dwa materace - dla męża sprężynki a dla mnie materac lateksowy, który lubię za to, że jest elastyczny i świetnie mi się na nim śpi, bo dopasowuje się do mojego ciała (mam skoliozę, więc to dla mnie ważne). Dla dzieci kupiliśmy piankowe materace - są tanie a dzieci jeszcze nie narzekają, że im niewygodnie, więc narazie mogą być :) Tak, więc wybierając materac dla siebie nie patrz na innych, nie słuchaj ich - po prostu wybierz to co dla ciebie jest najwygodniejsze, bo to ty będziesz na tym spać a nie ktoś inny :)
Julija
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 15:38

Re: Jaki materac ? , EXTRELLA LUX - GOLD F70 Dreamzone

Postprzez w-majewska » 6 cze 2013, o 11:23

Materace sprężynowe mogą nieprzyjemnie trzeszczeć. Ale materac Estrella Lux jest dodatkowo wyposażony w kieszonki co powinno rozwiązać ten problem. Z tego co się orientuję to Materac Estrella LUX jest jednym z lepszych modeli firmy Koło jeżeli chodzi o materace kieszonkowe. Jest średnio twardy, na pewno nie powinien okazać się zbyt miękki.

Ja ze swojej strony polecam materace lateksowe, które są znacznie wygodniejsze i wykonywane są z naturalnych materiałów - więc dodatkowo ekologia oraz przyjazność dla alergików.

Ostatnio edytowano 15 lip 2013, o 18:19 przez 456, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
w-majewska
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 cze 2013, o 11:05

Re: Jaki materac ? , EXTRELLA LUX - GOLD F70 Dreamzone

Postprzez Kakka » 15 lip 2013, o 17:59

A może materac bonelowy?? http://bejto-materace.pl/pl/bonelowe/10 ... nique.html . Jest bardzo elastyczny i posiada duży komfort spania :)
Kakka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 lip 2013, o 17:56

Re: Jaki materac ? , EXTRELLA LUX - GOLD F70 Dreamzone

Postprzez ola.nowik » 15 sie 2013, o 20:50

Materace można kupić praktycznie we wszystkich sklepach meblowych, ale ceny mają oni kosmiczne. Dużo taniej można znaleźć materace online na Allegro bądź w sklepach internetowych - ja swój kupiłam tutaj. Przy wyborze materaca warto wcześniej popróbować kilka np. w sklepach meblowych czy u znajomych, a dopiero potem szukać czegoś dla siebie. Przy wyborze materaca nie należy sugerować się poradami innych, bo nie każdemu podpasuje to samo - jednym wygodniej jest na miękkich materaca, a inni zaś wolą coś twardszego, stąd tak ważne jest testowanie przed kupnem :)
ola.nowik
 

Re: Jaki materac ? , EXTRELLA LUX - GOLD F70 Dreamzone

Postprzez Marta00 » 22 lip 2014, o 18:30

Jaki materac? Dobre pytanie :) Też stałam przed tym problemem. Zaczęłam jednak od czytania artykułów i powoli zaczęła się rozjaśniać moja sytuacja, np.SPAM Potem zagłębiałam się już w dokładniejsze właściwości materacy. Aż w końcu wybrałam się do sklepu stacjonarnego i testowałam ogromne ilości materacy, co nie powiem... było przyjemne :) Ale przynajmniej ze sprzedawcą mogłam porozmawiać o konkretnych funkcjach materacy, co bardzo mi pomogło przy wyborze tego właściwego. Materac musi być dobrany tylko i wyłącznie pod względem Twojej wagi i wzrostu, więc nie ma się co sugerować wyborami innych.

Ostatnio edytowano 22 lip 2014, o 18:34 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Marta00
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22 lip 2014, o 17:50
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]