Wasze sposoby na suchą cerę ( i skórę) Pomocy!

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Wasze sposoby na suchą cerę ( i skórę) Pomocy!

Postprzez mirka1025 » 24 lut 2014, o 15:00

Witam. Mam bardzo suchą skórę. Nie mogę stosować żadnych podkładów, bo mi się złuszczają razem z nią.. Macie jakieś rady jak ją pielęgnować. Używałam najróżniejszych kremów, ale zastanawiam się nad olejkami. Co polecacie? Będę wdzięczna za komentarze :kwiatek
Avatar użytkownika
mirka1025
Miła Kobietka
 
Posty: 67
Dołączył(a): 26 wrz 2013, o 16:18

Re: Wasze sposoby na suchą cerę ( i skórę) Pomocy!

Postprzez Hadassa » 24 lut 2014, o 15:03

a wizyta u kosmetyczki ??
jakieś serum nawilżające

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Wasze sposoby na suchą cerę ( i skórę) Pomocy!

Postprzez mirka1025 » 24 lut 2014, o 15:58

Byłam u kosmetyczki. Powiedziała, że mam suchą skórę na policzkach a tłustą na brodzie i czole (co jest bez sensu, bo na czole też mi się łuszczy skóra). Zrobiłam sobie serię zabiegów kwasem migdałowym. Pomogło troszkę, bo z drugiej strony nawet ten delikatny kwas podrażniał mi cerę i jeszcze następnego dnia chodziłam czerwona;p Chciałam popytać o jakieś oleje, bo słyszałam, że dobrze nawilżają. Robię peelingi co jakiś czas sama w domu. Czasem drobnoziarniste. Częściej enzymatyczne. To na pewno przez chorą tarczycę, ale chciałabym móc się normalnie umalować, a nie wklepać krem BB i przypudrować twarz modląc się, że tym razem będę wyglądać w miarę naturalnie;) Boję się co to będzie np. w dniu ślubu;(- choć do niego uchuchu daleko:D
Avatar użytkownika
mirka1025
Miła Kobietka
 
Posty: 67
Dołączył(a): 26 wrz 2013, o 16:18

Re: Wasze sposoby na suchą cerę ( i skórę) Pomocy!

Postprzez Hadassa » 24 lut 2014, o 16:00

a maseczki nawilżające ?? no i tak jak pisałam serum...
wiem, ze są też jakieś tabletki...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Wasze sposoby na suchą cerę ( i skórę) Pomocy!

Postprzez misiapysia » 25 lut 2014, o 15:32

podobno olejek arganowy dobrze nawilza :) ale nie uzywalam wiec nie jestem w stanie ocenic. sama uzywam olejku myjacego, ale z biochemii urody, tez jets delikatny i skora wyglada ok. ja polecam maske u kosmetyczki, sama chodze na maske z alg i skora naprawde jest w swietnej formie, bardzo nawilzona :) a jak nie u kosmetyczki to w domu mozna polozyc cos nawilzajacego :) co do makijazu- dobrze ze uzywasz kremu bb a nie ciezki podklad :) sama walcze jeszcze z resztkami zaskornikow + chodze na mikrodermabrazje i staram sie nie obciazac cery- maluje sie kremem cc z bielendy :) chyba czasem juz wole jak widac kilka krostek niz ladowac kolejna warstwe kosmetyku... tak czy inaczej- polecam algi. aa i czytalam tez o metodzie oczyszczania twarzy olejami- moze to by Ci pomoglo? ale to musisz poczytac jakis caly watek o tym, bo ja stosowalam to bardzo krotko i to chyba nie jest odpowiednie do kazdej cery
misiapysia
Miła Kobietka
 
Posty: 94
Dołączył(a): 15 lut 2014, o 20:24

Re: Wasze sposoby na suchą cerę ( i skórę) Pomocy!

Postprzez rosiehw » 25 lut 2014, o 18:45

ja używam kremów z olejkiem arganowym, oprocz tego jest tez dobry na zmarszczki. ja coprawda nie mam jeszcze, ale mam bardzo mimiczne czolo i akurat tutaj sprawdza sie swietnie. teraz akurat zrobilam sobie przerwe ale za to skore sucha mam tez na ciele i dlatego kupilam z tej samej serii co do twarzy maslo do ciała z olejkiem arganowym z bielendy. jest mega, fajnie nawilza, a nie natluszcza! jesli macie problem z suchymi lydkami to polecam
rosiehw
Fajna Kobietka
 
Posty: 150
Dołączył(a): 15 lut 2014, o 12:42

Re: Wasze sposoby na suchą cerę ( i skórę) Pomocy!

Postprzez emi_lka » 26 lut 2014, o 10:14

Ja polecam kupić krem z emolientami, idealnie nawilża i natłuszcza mi polika , które też mam pozłuszczane jeśli użyję podkładu. Dzięki temu kremowi nie tylko nie widać, że mam suche polika, ale też w ogóle nie potrzebuję nakładac makijazu, gdyz on bardzo wygładza i wyrównuje koloryt mojej skóry
emi_lka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 26 lut 2014, o 10:08

Re: Wasze sposoby na suchą cerę ( i skórę) Pomocy!

Postprzez Asterka888 » 27 lut 2014, o 11:34

Ja stosuję krem z olejkiem makadamia aloesem i kwasem hialuronowym , świetnie łagodzi i nawilża , a robiony jest w aptece ;-) i ma przystępną cenę . U mnie w aptece jest kilkanaście takich produktów własnego aptecznego pomysłu i co najważniejsze ......działają ;-)
Asterka888
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 27 lut 2014, o 11:26

Re: Wasze sposoby na suchą cerę ( i skórę) Pomocy!

Postprzez mirka1025 » 28 lut 2014, o 14:53

Spróbowałam olejku arganowego. Widzę efekt, ale to jeszcze nie to;) Asterka, zaciekawiłaś mnie swoim kremikiem. I te emolienty brzmią świetnie. Dziękuję za wszystkie rady :kwiatek powoli będę je wypróbowywać, może trafię w dziesiątkę;)
Avatar użytkownika
mirka1025
Miła Kobietka
 
Posty: 67
Dołączył(a): 26 wrz 2013, o 16:18

Re: Wasze sposoby na suchą cerę ( i skórę) Pomocy!

Postprzez Izabela_91 » 3 mar 2014, o 23:27

ja stosuję po prostu oliwkę bambino, jest świetna :D

Mój ulubiony salon kosmetyczny w Warszawie www.b-4u.pl ! :)
Izabela_91
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 3 mar 2014, o 23:20

Re: Wasze sposoby na suchą cerę ( i skórę) Pomocy!

Postprzez 1mpresja » 5 mar 2014, o 13:55

rosiehw napisał(a):ja używam kremów z olejkiem arganowym, oprocz tego jest tez dobry na zmarszczki. ja coprawda nie mam jeszcze, ale mam bardzo mimiczne czolo i akurat tutaj sprawdza sie swietnie. teraz akurat zrobilam sobie przerwe ale za to skore sucha mam tez na ciele i dlatego kupilam z tej samej serii co do twarzy maslo do ciała z olejkiem arganowym z bielendy. jest mega, fajnie nawilza, a nie natluszcza! jesli macie problem z suchymi lydkami to polecam


Olejek arganowy jest mega. To masło do ciała też mam i też sobie chwalę :)
1mpresja
Fajna Kobietka
 
Posty: 129
Dołączył(a): 13 lut 2014, o 19:47

Re: Wasze sposoby na suchą cerę ( i skórę) Pomocy!

Postprzez Julka34 » 13 mar 2014, o 13:52

Ja kupiłam sobie do mojej mega suchej skóry, z którą nie mogły poradzić sobie żadne balsamy i mleczka nawilżające - specjalistyczny krem Dermiki z serii Ceramidia . I po problemie. Nawet szorstkie łokcie i kolana odeszły w zapomnienie.
Julka34
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 13 mar 2014, o 13:49

Re: Wasze sposoby na suchą cerę ( i skórę) Pomocy!

Postprzez owieczka22 » 14 mar 2014, o 10:16

Hej.
Mam podobny problem i znalazłam kilka produktów ale brak o nich opinii.
Może zna któraś sklep SPAM?
Liczę ma rzetelne opinie.

Ostatnio edytowano 14 mar 2014, o 10:19 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
owieczka22
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 14 mar 2014, o 10:13

Re: Wasze sposoby na suchą cerę ( i skórę) Pomocy!

Postprzez Specjalista Aspazji » 4 sie 2014, o 01:36

Polecam zabiegi z kosmetykami firmy KLAPP. Są bardzo skuteczne zarówno na twarz jak i na całe ciało.
Avatar użytkownika
Specjalista Aspazji
Fajna Kobietka
 
Posty: 160
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 23:46

Re: Wasze sposoby na suchą cerę ( i skórę) Pomocy!

Postprzez EdytaBiokram » 5 sie 2014, o 21:11

Polecam olejki a szczególnie olejek migdałowy- przy Twoim problemie. Stosuję taką maseczkę wieczorem- olejek migdałowy wmasować w skórę, pozostawić do wchłonięcia na 20min a następnie zmyć, nałożyć krem. Początkowo proponuję stosować dwa razy w tygodniu, kiedy kondycja skóry się poprawi- raz na tydzień.
EdytaBiokram
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 5 sie 2014, o 21:06
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]