Wprowadzanie nowych pokarmów

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Wprowadzanie nowych pokarmów

Postprzez Justii2612 » 8 maja 2014, o 23:51

Witam wszystkie mamusie :-)
Moja córeczka kończy właśnie 4 miesiące, od ok 2 tyg podaję jej soczek z marchewki, bardzo jej smakuje. Chciałabym spróbować z czymś nowym. Dlatego mam do was pytanie: od czego najlepiej zacząć i kiedy, po czym mogę poznać, że dziecko źle zareagowało na nowy pokarm? I ogólnie podzielcie się ze mną spostrzeżeniami na ten temat.
Z góry dziękuję :-)
Justii2612
 

Re: Wprowadzanie nowych pokarmów

Postprzez Jamelia » 9 maja 2014, o 00:24

Śmiało możesz już podawać kisiel, tylko nie za gęsty, taki żeby przez smoka sie swobodnie dało pić :) No i rzadką kaszkę :)
A po czym poznac że dziecku nie smakuje? Zwyczajnie, nie będzie chciała jeść ;)

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Wprowadzanie nowych pokarmów

Postprzez Justii2612 » 9 maja 2014, o 00:32

Hmm przez przez smoka bedzie ciężko bo mała nie toleruje butelki :-) tylko łyżeczka wchodzi w grę. A z tym reagowaniem chodziło mi raczej o jakieś problemy z brzuszkiem itp. Czy coś takiego się zdaża np po jabłku?? Podałam jej dziś jedną łyżeczkę i wieczorem były problemy.
Justii2612
 

Re: Wprowadzanie nowych pokarmów

Postprzez Jamelia » 9 maja 2014, o 00:38

Na kwaśne rzeczy chyba jednak ciut za wcześnie.. a jabłko nawet to niby słodkie raczej sie nie nadaje jeszcze dla takiego malucha. Prędzej ugnieciony banan. Kisielek z łyzki tez może być. A co do reakcji na nowe pokarmy, na początku może być kupka luxniejsza, kolki. Musi sie przyzwyczaić, dlatego nowe pokarmy podaje się na początku co parę dni, zwłaszcza owoce.

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Wprowadzanie nowych pokarmów

Postprzez kulka23 » 10 maja 2014, o 20:25

ja starszemu zaczelad dawac na poczatku gotowane ziemniaczki,dynie, jabluszko i marchewke miedzy kazdym robilam odstep 3 dni, a jak mala ma problemy po stalym pokarmie z brzuszkiem mozesz jej dac popic wode przegotowana zaraz po posilku powinno lepiej sie trawic nie za duzo tak lyzeczka dwie...
kulka23
Miła Kobietka
 
Posty: 52
Dołączył(a): 20 sty 2014, o 19:50

Re: Wprowadzanie nowych pokarmów

Postprzez Justii2612 » 13 maja 2014, o 21:53

To chyba dobry pomysł z tą wodą, dziś po marchwi cały dzień kupki nie zrobiła. I wieczorem był problem. Lekarka kazała ale nie wiem czy jeśli tak się dzieje to zaprzestać podawania czy kontynuować. Szkoda mi córci jeśli ma się po tym tak męczyć.
Justii2612
 

Re: Wprowadzanie nowych pokarmów

Postprzez blueskay » 17 maja 2014, o 20:01

kochane a czym podajecie owoce i warzywa? ja właśnie zaczynam wprowadzać równe produkty i myślałam nad gryzakiem do pokarmów np baby ono. Co o nim myślicie?
blueskay
Miła Kobietka
 
Posty: 64
Dołączył(a): 3 mar 2014, o 21:33

Re: Wprowadzanie nowych pokarmów

Postprzez Justii2612 » 2 cze 2014, o 07:24

Ja podaje jej wszystko łyżeczką :-) butelki i innych cudów nie zna.
Justii2612
 

Re: Wprowadzanie nowych pokarmów

Postprzez kulka23 » 14 cze 2014, o 21:44

jak sie karmi piersia to ciezko podac butle, bo moze sie przestawic, ja tez jak wprowadzalam to wszystko lyzeczk, a ten gryzak to fajny pomysl ale tez nie przy kazdym dziecku moze zdac egzamin, ale warto wyprobowac
kulka23
Miła Kobietka
 
Posty: 52
Dołączył(a): 20 sty 2014, o 19:50

Re: Wprowadzanie nowych pokarmów

Postprzez Mała_Kaśka » 18 sie 2014, o 17:49

blueskay napisał(a):kochane a czym podajecie owoce i warzywa? ja właśnie zaczynam wprowadzać równe produkty i myślałam nad gryzakiem do pokarmów np baby ono. Co o nim myślicie?

Kupowałam ten gryzak siostrze i siostrzeniec lubił nim jeść i nie ukrywajmy bawić się:D
Mała_Kaśka
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 26 sty 2013, o 19:48
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], iclylidis8684, unertrolac6856