Nalewki

Masz jakieś sprawdzone sposoby na dobre jedzonko? Znalazłaś właśnie smaczny przepis na romantyczną kolację i chcesz się nim podzielić? Nie masz pomysłu co zrobić na obiad? Odpowiedzi znajdziesz w tym temacie.

Re: Nalewki

Postprzez Hadassa » 3 gru 2013, o 10:45

tylko nie pamiętam proporcji...

0,5 l mleka skondensowanego..
cukier waniliowy
kawa rozpuszczalna
0,5 l wódki

mleko zagotować z cukrem, dodać zaparzoną kawę, po ostudzeniu połączyć z wódką..
Od razu gotowe do spożycia ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Nalewki

Postprzez malinka 61 » 5 gru 2013, o 19:00

Składniki:
Ajerkoniak ;
- 8 żółtek
- szklanka cukru pudru
- laska wanilii ( nie miałam, użyłam esencji, na zdjęciu nie widać zatem czarnych kropeczek) Ja daję cukier wanilinowy zamiast laski .
- puszka niesłodzonego, zagęszczonego mleka
- szklanka wódki

Żółtka ubiłam na parze (w misce nad gotującą się wodą) przez kilka minut z cukrem pudrem. Powstał biały, puszysty kogel mogel. Laskę wanilii należy rozkroić wzdłuż, wyskrobać nożem ziarna i miąższ i dodać je do ubitych jajek. Bardzo powoli, nie zaprzestając ubijania, dolewałam cienką strużką mleko a potem wódkę.
Odstawiłam na 24 godziny w ciemne miejsce.

Przy po­dej­mo­waniu de­cyz­ji, nie zważaj na in­nych, kieruj się głosem ser­ca i włas­nym instynktem...

Obrazek
Avatar użytkownika
malinka 61
Kobietka Expert
 
Posty: 4233
Dołączył(a): 3 paź 2013, o 19:25

Re: Nalewki

Postprzez Mała_Kaśka » 16 cze 2014, o 18:12

mmmm pysznie to brzmi:) po takich nalewkach chyba głowa tak nie boli jak po piwie czy czystej:)
Mała_Kaśka
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 26 sty 2013, o 19:48

Re: Nalewki

Postprzez NatiWXL » 9 lip 2014, o 18:53

Mała_Kaśka napisał(a):mmmm pysznie to brzmi:) po takich nalewkach chyba głowa tak nie boli jak po piwie czy czystej:)


no pewnie nie, aczkolwiek muszę ostatnio podzielić się nowiną - piłam wódkę - nie wiem czy firma i rodzaj ma znaczenie albo był to absolwent grejpfrutowy i nie miałam żadnego kaca :D może ktoś potwierdzić, że też tak miał czy miałam tylko lepszy dzień? :P
A wiśnióweczki pierwsza klasa :) ale mocneee, akurat na takie deszczowe dni. ;)
NatiWXL
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 9 lip 2014, o 18:40

Re: Nalewki

Postprzez Tygrys » 10 lip 2014, o 11:57

NALEWKA ARONIOWA II

Składniki:
1 kg aronii
0,5 kg cukru
1,5 l spirytusu 50%
1 laska wanilii, kawałek suszonego imbiru

Sposób wykonania:
Dojrzałe owoce aronii umyć, dodać cukier i przyprawy i zalać spirytusem. Macerować w ciepłym miejscu 2 tygodnie, co kilka dni wstrząsając naczyniem. Po tym czasie przefiltrować i przelać do butelek.
Powinna dojrzewać co najmniej przez 3 miesiące.
Avatar użytkownika
Tygrys
Super Gaduła
 
Posty: 1249
Dołączył(a): 25 lut 2014, o 12:03

Re: Nalewki

Postprzez karolajnaa » 17 lip 2014, o 14:24

Pomarańczowa jest dobra podobno! :)
Avatar użytkownika
karolajnaa
Miła Kobietka
 
Posty: 92
Dołączył(a): 4 lip 2014, o 15:38

Re: Nalewki

Postprzez Madlen » 24 lip 2014, o 16:37

No to i ja dodam w końcu )

NALEWKA Z ARONII III ;)
- 1 kg aronii
- 300 liści z wiśni
- 1 litr wody

Zagotować 20 minut, odcedzić i dodać 5 dkg kwasku cytrynowego, 1.5 kg cukru, gotować 5 minut, ostudzić i połączyć z 1 litrem spirytusu. Min. 3 miesiące trzymać w zamknięcie, a najlepiej po pół roku dopiero otwierać :)



CYTRYNÓWKA I
- 3 dowolne cytryny
- 6 łyżek cukru
- 1 litr spirytusu
- 1,5 litra wody

Cytrynę sparzyć i cienko obrać ze skórki.
Wodę zagotować z cukrem i ostudzić.
Połączyć składniki i trzymać w zalewie 2 dni.



CYTRYNÓWKA II (sprawdzona- bardzo dobra)
- 0,5 litra spirytusu
- 0,25 kg cukru
- 0,75 l wody mineralnej lub przegotowanej + ewentualnie 2 szklanki
- 3 cytryny + sok z 2 cytryn

Cytryny sparzyć, obrać cienko żółtą skórkę. Następnie obrać z białej błony i pokroić w plasterki, zalać wodą, wsypać cukier, wymieszać tak, aby cukier się rozpuścił. Zalać spirytusem. Odstawić na 5 godzin pod szczelnym przykryciem. Po tym czasie wycisnąć cytryny, przecedzić i rozlać do butelek (wychodzą 4 butelki 0,5 litra). Odstawić na co najmniej 2 tygodnie w ciemne miejsce.
Avatar użytkownika
Madlen
Kobietka Expert
 
Posty: 5766
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 22:56

Re: Nalewki

Postprzez Mała_Kaśka » 18 sie 2014, o 17:12

NatiWXL napisał(a):
Mała_Kaśka napisał(a):mmmm pysznie to brzmi:) po takich nalewkach chyba głowa tak nie boli jak po piwie czy czystej:)


no pewnie nie, aczkolwiek muszę ostatnio podzielić się nowiną - piłam wódkę - nie wiem czy firma i rodzaj ma znaczenie albo był to absolwent grejpfrutowy i nie miałam żadnego kaca :D może ktoś potwierdzić, że też tak miał czy miałam tylko lepszy dzień? :P
A wiśnióweczki pierwsza klasa :) ale mocneee, akurat na takie deszczowe dni. ;)

hehe myślę że miałaś dzień, albo tak działa na ciebie ten alkohol:)
Mała_Kaśka
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 26 sty 2013, o 19:48

Re: Nalewki

Postprzez elzbieta123 » 4 wrz 2014, o 08:23

Właściwości lecznicze owoców czarnego bzu
Owoce zebrane w baldachy są czarne i mają czerwony sok. Zawierają m.in. antocyjany (rodzaj flawonoidów obecnych we wszystkich owocach o ciemnogranatowej barwie). Chronią układ krwionośny, oczyszczają organizm, działają lekko przeczyszczająco i przeciwbólowo.
Składniki na nalewkę z czarnego bzu:
• 1 kg owoców czarnego bzu
• 1 l spirytusu 96 proc.
• 0,5 l wody
• 25 dag cukru
Przepis na nalewkę z czarnego bzu:
1. Owoce przepłucz na sicie, dobrze osącz, wsyp do słoja, zalej alkoholem.
2. Postaw w ciepłym, ciemnym miejscu. Po miesiącu przefiltruj.
3. Z wody i cukru ugotuj syrop, przestudź i połącz z alkoholem.
4. Po tygodniu przefiltruj, zlej do butelek, szczelnie zakręć i odstaw w ciemne, średnio chłodne miejsce.
5. Nalewka jest gotowa po ok. 6 miesiącach.




Jarzębinę do przygotowania nalewki najlepiej jest zrywać końcem października – po pierwszych przymrozkach. Jeśli zerwiemy ją wcześniej warto przemrozić ją w zamrażarce – przez 1 dzień.



Do przygotowania jarzębinówki zbierzmy 1 kilogram owoców. Umyjmy je. Ponadto będziemy potrzebować 1 litra spirytusu, 1 litra wody, 0,5 kg cukru oraz sok z 1 całej cytryny.

Jeśli zamrażamy jarzębinę, warto przed zalaniem alkoholem lekko podpiec owoce – do miękkich, spirytus łatwiej przeniknie.

Sposób przygotowania
Owoce jarzębiny przed zalaniem alkoholem dobrze jest sparzyć wrzątkiem – to pozbawi je nadmiernej goryczki. Następnie jarzębinę umieszczamy w większym słoju, zasypujemy cukrem, dodajemy sok z cytryny i zalewamy roztworem wody i spirytusu, który wcześniej sporządzamy (0,5 litra spirytusu i 0,5 litra wody). Zakręcamy i odstawiamy na 3 tygodnie.

Po upływie 3 tygodni zlewamy napój, a owoce ponownie zalewamy taką samą proporcją wody i spirytusu. Odstawiamy w ciemne miejsce na kolejne 3 tygodnie, po czym cedzimy (możemy użyć kilkakrotnie złożonej gazy). Uzyskane roztwory łączymy ze sobą i rozlewamy do butelek.

Kiedy jarzębinówka przeleżakuje już wymagane 6 tygodni, za oknem prawdopodobnie będzie mróz i śnieg. To doskonały moment na sięgnięcie po butelkę w celu sprawdzenia jakości trunku. Dodatkowo to znakomita metoda na rozgrzanie się w zimne grudniowe wieczory. Z pewnością jarzębinówka będzie już odtąd gościć w naszych domach każdego roku.

Ostatnio edytowano 4 wrz 2014, o 08:48 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: łączenie postów
elzbieta123
 
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]