Torba na porodówkę

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Torba na porodówkę

Postprzez a_gatka » 19 cze 2014, o 10:58

Wiadomo - powinna być wcześniej spakowana, gotowa do zabrania i pełna najpotrzebniejszych rzeczy. Myślę, że przydałby się taki praktyczny poradnik dla przyszłych mam. Co oprócz ubranek i pieluszek warto zabrać, aby czuć się bezpiecznie, pewnie i komfortowo w połogu? Co miałyście w swoich torbach? Zapraszam do wymiany doświadczeń. :)
a_gatka
 

Re: Torba na porodówkę

Postprzez Ewelina07 » 19 cze 2014, o 21:48

Wkładki poporodowe, duuuużo wkładek.
Ewelina07
 

Re: Torba na porodówkę

Postprzez Jamelia » 20 cze 2014, o 11:38

Gabka , żel pod prysznic,szampon, ręcznik.wkładki albo wieksze podpaski, piżamy x2, grzebień, ksiązka/gazeta- proponuje żel do sutków , przynosi ulgę. ale często jest mozliwość zakupienia w szpitalu-to dla mamy :)
Dla dziecka, ubranka, becik,pieluszki, posypka na pupę, chusteczki nawilzone, może przydac się oliwka i "łapki"na raczki.proponuje też mieć własna butelke bo czasem zdarza się ze trzeba dziecko dokarmiać.

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Torba na porodówkę

Postprzez a_gatka » 21 cze 2014, o 12:11

No właśnie czeka mnie pakowanie przyjaciółki, która leży na podtrzymaniu i chciałabym wywiązać się dobrze. Nie wiem, czy nie lepsza od piżamy byłaby koszulka nocka. Wygodniej, kiedy człowiek obolały po cesarce, a ona będzie miała cesarskie właśnie...
A wkłady jakie polecacie? Rodziłam jakiś czas temu i widzę, że bardzo dużo się pozmieniało w tym temacie. Widziałam też fajne majteczki siateczkowe canpol, ale nie wiem jak się sprawdzają w praktyce. Miała któraś może?
a_gatka
 

Re: Torba na porodówkę

Postprzez Magda_Lenka » 22 cze 2014, o 09:05

Te majtki sa przydatne, bo jak po porodzie czlowiek obolaly to ciezko jest utrzymac ta wkladke miedzy nogami kiedy idziemy np do toalety ;)
Magda_Lenka
Miła Kobietka
 
Posty: 40
Dołączył(a): 2 cze 2014, o 11:55

Re: Torba na porodówkę

Postprzez a_gatka » 22 cze 2014, o 11:08

No dobra, to zapisałam majtki i wkłady. A wkłady tej samej firmy czy macie jeszcze jakieś sprawdzone? No i co jeszcze dziewczyny? Co jeszcze?
a_gatka
 

Re: Torba na porodówkę

Postprzez Theila » 22 cze 2014, o 11:20

Ja bym dołożyła jeszcze krążki laktacyjne. Ogolnie z firm to Canpol sobie chwalą mamy. Widziałam niedawno u koleżanki, że miala takie. Chyba też właśnie Canpol jakieś nowe, bo nie widziałam ich wcześniej. Ale stanowczo dolożyłabym do zestawu ;)
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Torba na porodówkę

Postprzez a_gatka » 1 wrz 2014, o 00:34

Te z aloesem są dobre. :)
a_gatka
 

Re: Torba na porodówkę

Postprzez Violet » 6 wrz 2014, o 07:53

Ja też wkłady i majtki miałam z canpolu. Chyba mają najlepsze ceny, a jakościowo są bardzo dobre. Wkłady nie są tak grube jak innych firm, co na pewno wpływa na nasz komfort. Jak będzie mieć cesarkę to ja bym wzięła jeszcze coś do odkażania rany np.oktanisept. Będzie na bliznę i na pępuszek.
Avatar użytkownika
Violet
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 28 kwi 2014, o 15:50
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]