Dziwna sprawa z okresem.

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Dziwna sprawa z okresem.

Postprzez Galaxymika » 21 wrz 2014, o 17:15

Witam. WIem że to może zły dział ale chcę sie zapytać o informacje doświadczonych osób. Mam 14lat i od miesiaca nie miałam okresu. W maju miałam 23, w czerwcu 25 a w sierpniu 4. Niestety niemam go do tej pory i bardzo sie boje. Jakie mogą być przyczyny takiego czegoś i co mam zrobic? Aby rozwiać wszelkie watpliwosci dodaje ze nie jestem w ciązy poniewaz brzydko mowiac nie jestem wiatropylna. Dodam jeszcze ze biore w tej chwili antybiotyk od zapalenia pluc. Czy do konca tego miesiaca moge miec okres? Czy tak sie czasem zdarza? Proszę o jakies porady informacje tylko błagam nie straszcie mnie. Pozdrawiam.
Galaxymika
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21 wrz 2014, o 17:13

Re: Dziwna sprawa z okresem.

Postprzez Theila » 21 wrz 2014, o 17:25

W tym wieku jakim jesteś okresy są różne. dużo dziewczyn ma je niesystematycznie, a antybiotyk jak najbardziej mógł mieć na to wpływ. Jeśli nie współzyłaś to nie musisz się martwić. Poczekaj na okres. Jeśli nie pojawi się także w terminie na jaki miala by przypadać kolejna miesiączka wtedy idz do ginekologa, bo może to być lekko rozregulowane hormonalnie. Ale to też nic złego. Nie denerwuj się.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Dziwna sprawa z okresem.

Postprzez Galaxymika » 21 wrz 2014, o 17:28

Rozumiem,poprostu mam zawsze taki lek ze cos jest nie tak. Do konca tego miesiaca powinnam miec okres,jezlei nie to rzeczywiscie musze pojsc do ginekologa. Jeszcze mam takie małe pytanko,kolezanka mi mowila ze mozna zaplodnic kogos jezeli np kapiemy sie w wannie i za tam jakies resztki meskiego nasienia,ja osobiscie w to nie wierze tak bo bardzo malo prawdopodobne,ale czy duze jest prawdopodobiensto?
Galaxymika
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21 wrz 2014, o 17:13

Re: Dziwna sprawa z okresem.

Postprzez Fas_Olka24 » 21 wrz 2014, o 22:12

Ja rozumiem, że masz 14 lat i masz prawo jeszcze nie wiedzieć wszystkiego. Ale błagam nie słuchaj głupich jak but koleżanek. Jak czegoś nie wiesz zapytaj mamy. A jeśli chodzi o okres to jesteś młodziutka, cały Twój cykl musi się uregulować i to zupełnie naturalna sprawa. Może to trwać kilka miesięcy a może nawet 2 lata. Raz możesz mieć plamienie, raz może nie być wcale okresu a innym razem okres może trwać 2 tygodnie. Dorastasz, hormony szaleją więc nie panikuj. Jeśli jednak bardzo się tym martwisz oczywiście idź do ginekologa. A ciąża no tak, żeby zajść w ciąże trzeba uprawiać seks.
Avatar użytkownika
Fas_Olka24
Fajna Kobietka
 
Posty: 234
Dołączył(a): 10 sie 2014, o 16:07
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dziwna sprawa z okresem.

Postprzez Sol » 22 wrz 2014, o 00:04

A ciąża no tak, żeby zajść w ciąże trzeba uprawiać seks.

Chyba wiemy, że nie jest to całkowita prawda?

Poza tym, zawsze mówię, że warto szukać odpowiedzi u specjalistów.

Coś idealnego na pytanie koleżanki: SPAM

Ostatnio edytowano 22 wrz 2014, o 10:30 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM

Niech pozytywna energia Cię nie opuszcza.
Avatar użytkownika
Sol
Miła Kobietka
 
Posty: 95
Dołączył(a): 29 sie 2014, o 00:57

Re: Dziwna sprawa z okresem.

Postprzez Fas_Olka24 » 22 wrz 2014, o 08:29

Sol napisał(a):
A ciąża no tak, żeby zajść w ciąże trzeba uprawiać seks.

Chyba wiemy, że nie jest to całkowita prawda?


Twierdzisz więc, że można zajść w ciążę od np. wspólnej kąpieli ? :lol:
Avatar użytkownika
Fas_Olka24
Fajna Kobietka
 
Posty: 234
Dołączył(a): 10 sie 2014, o 16:07
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dziwna sprawa z okresem.

Postprzez Sol » 22 wrz 2014, o 14:27

Po pierwsze chciałam zwrócić uwagę, że powyższy link nie był spamem. Niech Administracja nauczy się odróżniać zwykły spam reklamowy od linków, które odsyłają do źródeł. Serio, to nie trudne.

Twierdzisz więc, że można zajść w ciążę od np. wspólnej kąpieli ? :lol:

Twierdzę, że mówienie innym, że muszą uprawiać seks by zajść w ciąże jest bezmyślne. By doszło do zapłodnienia nasienie musi znaleźć się w drogach rodnych kobiety. A wcale nie musi znaleźć się tam w czasie uprawiania seksu.
Trochę wyobraźni.

Niech pozytywna energia Cię nie opuszcza.
Avatar użytkownika
Sol
Miła Kobietka
 
Posty: 95
Dołączył(a): 29 sie 2014, o 00:57

Re: Dziwna sprawa z okresem.

Postprzez Melania Si » 22 wrz 2014, o 15:52

Zgadzam się z Sol.

Ryzyko zajścia w ciążę istnieje w każdym przypadku przeniesienia spermy do dróg rodnych, np. poprzez dotyk ręką, na której była sperma. Ale to tylko hipoteza.

A co do kąpieli w wannie... Szansa na zapłodnienie podczas kąpieli istnieje tylko w przypadku, gdy wytrysk nastąpił bezpośrednio do "wnętrza" kobiety! Jeśli plemniczki pływały sobie w wodzie, to nie ma żadnej możliwości, aby dostały się do pochwy i zapłodniły komórkę jajową.

Polecam artykuł "Różne czynności seksualne a ciąża" / Zdrowie intymne (jak wpiszecie w google, to znajdziecie).

Dum spiro, spero...
Avatar użytkownika
Melania Si
Miła Kobietka
 
Posty: 95
Dołączył(a): 16 wrz 2014, o 12:21

Re: Dziwna sprawa z okresem.

Postprzez Fas_Olka24 » 22 wrz 2014, o 17:49

Twierdzę, że mówienie innym, że muszą uprawiać seks by zajść w ciąże jest bezmyślne. By doszło do zapłodnienia nasienie musi znaleźć się w drogach rodnych kobiety. A wcale nie musi znaleźć się tam w czasie uprawiania seksu.
Trochę wyobraźni.


Serdecznie Ci dziękuję za błyskotliwą odpowiedź. Gdyby nie Ty umarłabym w nieświadomości.
To stwierdzenie odnosiło się do kąpieli.
A Wyobraźnie mam całkiem bogatą... :lol:
Avatar użytkownika
Fas_Olka24
Fajna Kobietka
 
Posty: 234
Dołączył(a): 10 sie 2014, o 16:07
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dziwna sprawa z okresem.

Postprzez Sol » 22 wrz 2014, o 20:58

To co napisałaś odnosiło się do tego kiedy kobieta zajdzie w ciąże. Nie moja wina, że źle to ujęłaś. Lepiej nie wprowadzaj w błąd młodych dziewczyn, bo jeszcze Ci uwierzą i nie daj losie, zajdą w ciąże podczas uprawiania pettingu.

Niech pozytywna energia Cię nie opuszcza.
Avatar użytkownika
Sol
Miła Kobietka
 
Posty: 95
Dołączył(a): 29 sie 2014, o 00:57

Re: Dziwna sprawa z okresem.

Postprzez Fas_Olka24 » 22 wrz 2014, o 21:06

No tak, zajdą w ciążę bo ktoś coś napisał w internecie... dziewczyno ogarnij się, błagam. Nie będę ciągnąć dalej tematu bo mogłoby się zrobić nieprzyjemnie.
Avatar użytkownika
Fas_Olka24
Fajna Kobietka
 
Posty: 234
Dołączył(a): 10 sie 2014, o 16:07
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dziwna sprawa z okresem.

Postprzez Sol » 22 wrz 2014, o 21:13

Ja rozumiem, ze może Ty się nie oglądałaś na to co mówią osoby starsze, ale wiele dzisiaj nastolatek sugeruje się tym co mówią starsze dziewczyny czy kobiety. Jeśli mówisz komuś, że ciąża jest wynikiem uprawiania seksu, to nie trzeba wiele wyobraźni, by wiedzieć jak młoda osoba to zrozumie. I co z tego, że pisałaś to w kontekście kąpieli. Z Twojej wiadomości wynikało tylko tyle, że twierdzisz, że ciąża=seks. Co jest bzdurą. A bzdurami nie karmi się młodych dziewczyn. Rozumiem, że przyznanie się do błędu strasznie boli.

Niech pozytywna energia Cię nie opuszcza.
Avatar użytkownika
Sol
Miła Kobietka
 
Posty: 95
Dołączył(a): 29 sie 2014, o 00:57

Re: Dziwna sprawa z okresem.

Postprzez tumisa » 23 wrz 2014, o 22:54

Galaxymika napisał(a):Witam. WIem że to może zły dział ale chcę sie zapytać o informacje doświadczonych osób. Mam 14lat i od miesiaca nie miałam okresu. W maju miałam 23, w czerwcu 25 a w sierpniu 4. Niestety niemam go do tej pory i bardzo sie boje. Jakie mogą być przyczyny takiego czegoś i co mam zrobic? Aby rozwiać wszelkie watpliwosci dodaje ze nie jestem w ciązy poniewaz brzydko mowiac nie jestem wiatropylna. Dodam jeszcze ze biore w tej chwili antybiotyk od zapalenia pluc. Czy do konca tego miesiaca moge miec okres? Czy tak sie czasem zdarza? Proszę o jakies porady informacje tylko błagam nie straszcie mnie. Pozdrawiam.


W wieku 14 lat okres możesz mieć bardzo nieregularny i nawet dwumiesięczna przerwa nie powinna tak naprawdę niepokoić. Dodatkowo bierzesz antybiotyk, który mógł rozregulować cały cykl. Jeżeli uspokoi Cię to, to najlepiej jeśli powiesz o swoich obawach mamie. Może pójdziecie wtedy arzem do lekarza lub wspólnie poszukacie rozwiązania - mama jest doświadczona i będzie wiedziała, co masz zrobić :) Trzymaj się, kochana, i nie martw - każda z nas przez to przechodziła :)
Avatar użytkownika
tumisa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 23 wrz 2014, o 17:32

Re: Dziwna sprawa z okresem.

Postprzez Jowitta » 24 wrz 2014, o 09:18

Leki nas zawsze trochę rozregulowują ;)
Avatar użytkownika
Jowitta
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 5 lis 2013, o 13:28

Re: Dziwna sprawa z okresem.

Postprzez bissonia » 25 wrz 2014, o 10:30

Jowitta napisał(a):Leki nas zawsze trochę rozregulowują ;)


Własnie I nie ma się co denerwować ;) Przeziębienia, antybiotyki, zmiana klimatu - duzo czynników może wpłunać..
bissonia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 12 cze 2014, o 16:47
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Google [Bot]