Co mam zrobić w takiej trudnej sytuacji?

Piszemy tutaj o pracy, bądź też jej braku. Finanse, kobiecy biznes.

Co mam zrobić w takiej trudnej sytuacji?

Postprzez 19tka » 17 wrz 2014, o 17:24

Pracuję w żabce dopiero od 2 miesięcy, ale chyba nie dam już rady dłużej. Mam 19 lat i jestem najmłodsza z personelu. Każdy jest ode mnie dużo starszy.Więc wszystkie najtrudniejsze prace spychają często na mnie. Do pracy na głodnego zdążyłam się już przyzwyczaić. Wczoraj byłam na zmianie od 6:00 do 14:30 tylko z kierowniczką. Od otwarcia pracowałyśmy razem aż nagle pani kierowniczka zerwała się o 7:40 i wyszła jak powiedziała do lekarza. Powiedziała że wróci jak przyjmie ją lekarz, ale najpóźniej ok. 10:30-11:00. Odtąd byłam sama. Wczesna jeszcze godzina spowodowała że szybko zaczęło mi się chcieć siku. Wiedziałam, że nie mogę zamknąć sklepu ani na moment i jest on monitorowany kamerami. Zresztą w każdej chwili mogła wrócić kierowniczka. O 10:30 pęcherz miałam już jak balon, a kierowniczki nie było. Robiłam już dosłownie wszystko żeby wytrzymać. Dzwoniłam też do kierowniczki ale miała wyłączony telefon. Narastający stres w połączeniu z dyskomfortem - wilgotnymi już majtkami- i strasznym parciem spowodowały że nagle (ok. 12:30) wszytko puściłam. Posikałam się przy klientach. Zrobiłam kałuże na podłodze. Musiałam dalej obsługiwać ludzi, a efekty wypadku niestety były długo widoczne (bo byłam w obcisłej spódniczce i czarnych cienkich rajstopach zasikanych do stóp). Kierowniczka wróciła dopiero godzinę później. Zastała mnie zapłakaną. Wczoraj i dzisiaj nie poszłam do pracy. Jestem teraz na zwolnieniu lekarskim, ale tylko do czwartku. Na razie nie mam gdzie dostać innej pracy, wiem, bo szukam cały czas, dlatego nie wiem co teraz zrobić.
19tka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 wrz 2014, o 17:21

Re: Co mam zrobić w takiej trudnej sytuacji?

Postprzez ilonka » 17 wrz 2014, o 17:52

musisz porozmawiać otwarcie z kierowniczką o zaistniałej sytuacji, dlaczego tak się stało, oraz, że czujesz się wykorzystywana. nie zgadzaj się na zwalanie zbyt dużej ilości prac na Ciebie.

Jaka muzyka do prezentacji jest odpowiednia?
ilonka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 17 wrz 2014, o 17:39

Re: Co mam zrobić w takiej trudnej sytuacji?

Postprzez 19tka » 18 wrz 2014, o 00:34

Kierowniczka jak wróciła, to powiedziała mi, że "zachowałam się jak mały bachor co nie potrafi wytrzymać 5 godzin tylko leje w majtki i ośmiesza sklep w obecności klientów. Nie wolno ci tego powtórzyć!". Chyba w piątek założe pieluchomajtki, bo boję się już, może znowu parę godzin nie będę mogła zejść do wc.
19tka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 wrz 2014, o 17:21

Re: Co mam zrobić w takiej trudnej sytuacji?

Postprzez Astra » 18 wrz 2014, o 21:43

Zupelnie tego nie rozumiem.
Czyzby w tej pracy zabronione sa potrzeby fizjologiczne jak owo sikanie?
Co to za koszmar?
Przeciez Ty jestes zywym czlowiekiem ktoremu nagle moze sie cos zachciec i co wtedy?
To co sie wydarzylo z tym nieczesnym sikaniem wymaga naprawde wyjasnienia i nie jestem
pewna czy tylko wystarczy rozmowa z kierowniczka ktora ma luki w prawie pracy.
Moze Pani kierowniczka winna pojsc na doksztalcanie sie do Panstwowej Inspekcji Pracy? :pisze:
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: Co mam zrobić w takiej trudnej sytuacji?

Postprzez Takatoli » 18 wrz 2014, o 21:46

Droga 19tko,
to, w jaki sposób się odniosła do Ciebie Twoja kierowniczka jest BEZPRAWNE!

Pracodawca ani przełożony nie ma prawa tak się do Ciebie odnosić. To jest karalne.
To jest MOBING.

Jeżeli chcesz pracować jeszcze w tym miejscu, musisz pokazać jej, że masz swoje prawa i że nie może Cię tak traktować.
Musisz być stanowcza wobec niej.

Swojego czasu pracowałam na wyspie z upominkami. Niczym się nie przejmowałam, jak chciałam na siku, to po prostu sobie szłam do toalety, zostawiając wystawiony towar na wierzchu, w zasięgu złodziei.
Potrzeby fizjologiczne są priorytetem, nie możesz ich odkładać na później. A jak by ktoś miał "ale", to mówisz, że miałaś potrzebę, nie było komu Cię zmienić - nie miałaś wyjścia - i tyle - koniec tematu.

Nie bój się kierowniczki, jest takim samym człowiekiem jak Ty, macie takie samo prawo, zwłaszcza do zaspokojenia potrzeb fizjologicznych.

Jeszcze w swoim życiu spotkasz wielu ludzi, którzy chcieliby wykorzystać Cię - NIE DAJ SIĘ!


P.S. najłatwiej pracę zdobyć w CallCenter, na ulotkach, w centrach handlowych na kasę - może tam się rozejrzyj, poszukaj na necie w tych kategoriach
Avatar użytkownika
Takatoli
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 18 wrz 2014, o 09:15

Re: Co mam zrobić w takiej trudnej sytuacji?

Postprzez 19tka » 19 wrz 2014, o 00:41

Takatoli napisał(a):

P.S. najłatwiej pracę zdobyć w CallCenter, na ulotkach, w centrach handlowych na kasę - może tam się rozejrzyj, poszukaj na necie w tych kategoriach

Dziękuję za rady. Na kasę w markecie nigdy nie pójdę, tam to dopiero jest koszmar, tam notorycznie zdarzają się takie wypadki, niektóre dziewczyny zawsze siedzą w pampersach. Ja jutro też zakładam pieluchomajtki, bo się obawiam już.
Dziękuję Wam wszystkim za to, że się ze mną solidaryzujecie- że wina jest po stronie kierowniczki. Pozdrawiam.
19tka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 wrz 2014, o 17:21

Re: Co mam zrobić w takiej trudnej sytuacji?

Postprzez tolanowacka » 24 wrz 2014, o 10:07

a zastanawiałaś się kiedyś nad założeniem własnej firmy? w wielu regionach władze samorządowe prowadzą specjalne akcje, które pomagają osobom chcącym prowadzić własną działalność, np. na Podkarpaciu odbył się projekt dla pań "Zostań tutaj - twórz Podkarpacie", który był skierowany dla pań, może w twojej okolicy też znajdziesz takie projekty?

Podkarpacie!!! <3
tolanowacka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 17 wrz 2013, o 13:30

Re: Co mam zrobić w takiej trudnej sytuacji?

Postprzez insolita » 6 paź 2014, o 21:36

Hej,
Zwróć się z tym tematem NIE DO KIEROWNICZKI tylko wyżej, eskaluj. Co do jasnej cholery? Jestem przerażona! Jak to nie możesz iść do toalety? Dziewczyno, kobieto! Pieluchomajtki!!!???
Ja rozumiem, praca jest ważna, bez pieniędzy nie da się - ale żeby nie można iść siku!?
Gdzie pracujesz? W jakim mieście?
Avatar użytkownika
insolita
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 6 sie 2014, o 23:28

Re: Co mam zrobić w takiej trudnej sytuacji?

Postprzez tolanowacka » 10 paź 2014, o 09:42

no właśnie też mnie to szalenie dziwi... po pierwsze, że tak może się zachowywać szefostwo (a gdzie jakieś BHP, regulaminy pracy?!), a po drugie, że ktoś może się na to godzić ;/ ciekawa jestem, jak to się rozwinie... tymczasem ponawiam moją propozycję i zachęcam do szukania takich projektów dla kobiet, które chcą założyć własną działaność, info o jednym z nich znajdziesz na SPAM; daj znać, jak się ta sytuacja rozwinęła!!

Ostatnio edytowano 10 paź 2014, o 09:56 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM

Podkarpacie!!! <3
tolanowacka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 17 wrz 2013, o 13:30
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]