jaki krem zimą?

Rozmowy o urodzie, pielęgnacji twarzy,ciała, włosów, o zabiegach upiększających.
Jeżeli nie wiesz jaki kosmetyk wybrać lub zastanawiasz się jak się umalować na kolację z mężczyzną swoich marzeń - to pisz w tym dziale. Na pewno Ci pomożemy.

jaki krem zimą?

Postprzez kika75 » 21 lut 2011, o 16:32

mój to krem perfekcyjnie ochronny z mary cohr super się sprawdza teraz kiedy za oknem mamy taką pogodę,a wasz?
kika75
 

Re: jaki krem zimą?

Postprzez JoannaDarca » 26 lut 2011, o 02:35

Ja się nastawiłam na Siquens- kupiłam sobie krem Renovation pod oczy (likwiduje zmarszczki) i krem do skóry suchej i wrażliwej. Jestem zadowolona, ponieważ raz nałożony rano krem działa aż do wieczora. Nawet w takie warunki pogodowe jakie mamy tej zimy :)
JoannaDarca
 

Re: jaki krem zimą?

Postprzez superpiekara » 28 lut 2011, o 14:20

moim zdaniem dobre są kremy o gęstszej konsystencji, tworzą taka jakby kołderkę dla naszej twarzy a zarazem mają dobre działanie dla naszej skóry, ja w tym czasie używam Nivei (tej najzwyklejszej), ewentualnie Dave, ewentualnie jeszcze tych naturalnych kosmetyków- niepodrażnianą ani nie uczulają, a dobrze łagodzą kiedy skóra jest już popękana i lekko szczypie, ja bardzo sobie je cenie. Można je zakupić w niewielkich pojemniczkach co umożliwia zabranie ich wszędzie ze sobą, a oprócz tego w razie potrzeby możemy posmarować sobie nimi również dłonie:) A to dla was:
treść zmieniona przez moderatora

po raz kolejny proszę żeby nie spamować !
superpiekara
 

Re: jaki krem zimą?

Postprzez merry_jane » 22 mar 2011, o 22:39

ja na zimę lubię serie neutrogeny, krem do twarzy, balsam do ust (ten jest wprost rewelacyjny) i balsam do ciała
merry_jane
 

Re: jaki krem zimą?

Postprzez pomcia » 8 lis 2011, o 22:21

Dobra to pomóżcie mi wybrać dobry, tłusty ale nie za tłusty krem na zimę. I zdecydowanie zależy mi aby był z filtrami uv. Zwykle stosowałam niebieską niveę ale teraz jest za ciężki. Najchętniej bez zbędnych substancji, czyli bardziej naturalny a nie koniecznie pięknie pachnący.
pomcia
 

Krem tłusty i półtłusty

Postprzez Owocowa » 15 lis 2011, o 15:39

Idzie zima, czas zadbać o odpowiednią pielęgnację twarzy. Nie mam wielkich problemów z cerą - tzn. nie miewam często wyprysków, ale moja skóra jest naczynkowa i dość wrażliwa. Jak dotąd używałam kremów nawilżających, a unikałam tłustych i półtłustych, bo nie chciałam zapchać porów albo doprowadzić do ewentualnych zaskórników, krostek. A ostatnio pomyślałam, że może robię błąd, dlatego chcę zasięgnąć Waszej rady - czy warto sięgnąć kremy tłuste i półtłuste?


Owocowa jest już podobny temat ;)

połączyłam ;)

dzo
Owocowa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 31 paź 2011, o 15:09

Re: jaki krem zimą?

Postprzez pomcia » 21 lis 2011, o 12:16

Zimą to tylko tłuste i półtłuste kremy. Może się mylę, ale większość osób mi tak powtarza.Chyba, że nie wychodzisz na dwór to możesz zostać przy nawilżającym. Ja właśnie testuję pierwsze dni z ochronnym kremem z winter care, co prawda minusowych temperatur jeszcze nie ma ale wolę sprawdzić, jak będzie moja skóra reagować.
pomcia
 

Re: jaki krem zimą?

Postprzez Tusia » 26 gru 2011, o 21:21

przy tłustych kremach wydaje mi się, że na skórze robi się maska która się nie wchłania, nie mam najlepszych spostrzeżen przy stosowaniu tego rodzaju kremów. A jak stosuję na ręce chociażby Panthenol w sprayu to czuję rzeczywiscie nawilżenie i w sumie czytajac powyższą wypowiedz zastanawiam się bo przeciez panthenol dziala nawilżajaco, ale z drugiej strony jak sie go stosuje na oparzenia czy przy odmrozeniach czyli przy ekstremalnych warunkach i się srawdza to ja nie wiem czy jeszcze się posiłkować kremem tłustym..?
Tusia
 

Re: jaki krem zimą?

Postprzez Laalaa » 27 gru 2011, o 16:59

Superpiekara ale przeciez ta najzwylejsza nivea nie ma nic ochronnego w sobie, zawieta sporo wody a wiec w ogole nie nadaje sie na zime.... stosujesz ja na mrozie??!?!?

Pomcia - z filtrem uv to na pewno jest krem tlusty wintercare flosleka

Tusia - no ale wlasnie o to chodzi zeby ten tlusty krem zostawil ci warstwe ochronna na buzi. Chyba ze masz tlusta cere to szukaj takich, poltlustych, dobrze sie wchlaniajacych
Laalaa
 

Re: jaki krem zimą?

Postprzez pomcia » 28 gru 2011, o 22:19

Laalaa napisał(a):Pomcia - z filtrem uv to na pewno jest krem tlusty wintercare flosleka


Ale wiesz, niby ten krem jest tłusty ale ładnie się wchłania i dobrze rozprowadza a to dla mnie ważne. Jeszcze nie było prawdziwych mrozów ale myślę, że da radę.

Pantenol nawilża więc nie chroni przed mrozem, wiatrem. Na zimę się nie nadaje.
pomcia
 

Re: jaki krem zimą?

Postprzez Laalaa » 17 sty 2012, o 19:45

no to sie doczekalas mrozow :-)
Laalaa
 

Re: jaki krem zimą?

Postprzez pomcia » 21 sty 2012, o 19:06

Zależy gdzie mieszkasz. :) Ale kupiłam sobie kremik na stok z Flosa, dziś miał akurat test bojowy i zdał! Na szczęście nie jest tak tłusty i nie robi mi z buzi maski. Na noc zaaplikuję sobie jednak odżywczy krem bo jednak przy grzaniu skóra wysycha.
pomcia
 

Re: jaki krem zimą?

Postprzez Julcia27 » 27 sty 2012, o 20:48

podobno nienawilżający, bo można dostać odmrożeń.
Julcia27
 

Re: jaki krem zimą?

Postprzez magda_25 » 31 sty 2012, o 23:24

Ja na zimę lubię tłuste, klasyczne kremy - na przykład zwykła Ziaja oliwkowa. Ale dobrze też działają mi te mniej tłuste - na przykład Olay do cery suchej i normalnej. Przy takich mrozach, jak teraz to można naprawdę nieźle sobie odmrozić skórę, więc wolę ją zabezpieczyć ;)
magda_25
 

Re: jaki krem zimą?

Postprzez Aldonka09 » 1 lut 2012, o 14:47

Ja też używam Ziaji oliwkowej, ale na prawdziwe mrozy wolę Neutrogenę. Jest co prawda znacznie droższa, ale nie tak ciężka.
Aldonka09
 

Re: jaki krem zimą?

Postprzez Kolaboracja » 7 lut 2012, o 19:27

Ja używam kremu Garniera -intensywnie pielęgnuje i odżywia suchą skórę rąk. Na zimę doskonały :)
Kolaboracja
 

Re: jaki krem zimą?

Postprzez Bielizna-Anna » 15 lut 2012, o 17:37

Cera tłusta i mieszana - posiada naturalną ochronę w postaci warstwy tłuszczu produkowanego przez gruczoły łojowe.

Ostatnio edytowano 20 mar 2012, o 13:50 przez Bielizna-Anna, łącznie edytowano 1 raz
Bielizna-Anna
 

Re: jaki krem zimą?

Postprzez tusia25 » 22 lut 2012, o 23:15

NIVEA, nic innego:)
tusia25
 
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]