Ciąża - czas oczekiwania...

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Ciąża - czas oczekiwania...

Postprzez gohusia » 22 paź 2012, o 11:45

Jakie leki, preparaty lecznicze, witaminowe przyjmowaliście w ciąży? jak sobie radzicie z okropnymi skurczami łydek i nie tylko. wiem że magnez ale może coś jeszcze warto przyjmować?
Czy wogóle łykaliście folik przed ciążą?
gohusia
 

Re: Ciąża - czas oczekiwania...

Postprzez elzbieta45 » 22 paź 2012, o 11:47

tak kwas foliowy jest ok . ja nie brałam zadnych preparatow wolałam jesc warzywa owoce naturalne
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Ciąża - czas oczekiwania...

Postprzez Be-Be » 23 paź 2012, o 07:28

ja brałam miesiąc wcześniej kwas foliowy, potem jak już zaszłam to folik obowiązkowo, a ok 12-13 tygodnia witaminy z żelazem i jodem. Najbardziej opłacalny w tej kwestii jest jak dla mnie Falvit Mama, ok 40zł za 60 tabletek, starcza na 2 miesiące, inne tego typu preparaty są koszmarnie drogie i mało wydajne niestety. No i magnez obowiązkowo, ok 1 gram dziennie, ale i tak mam obrzęki i skurcze, taka fizjonomia :(
Be-Be
 

Re: Ciąża - czas oczekiwania...

Postprzez elzbieta45 » 23 paź 2012, o 08:09

to tez moze byc taka natura człowieka
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Ciąża - czas oczekiwania...

Postprzez babka_na_medal » 24 paź 2012, o 13:26

elzbieta45 napisał(a):tak kwas foliowy jest ok . ja nie brałam zadnych preparatow wolałam jesc warzywa owoce naturalne


Ja ostatnio słyszałam, że jednak powinno się w ciąży przyjmować specjalne preparaty witaminowe bo kobieta w tym czasie ma na nie większe zapotrzebowanie. Mój ginekolog mi przepisał witaminy prenatal te klasyczne a potem się przeziębiłam i poszłam do niego po coś żeby mi szybko przeszło i dostałam prenatal gripcare.
babka_na_medal
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 24 paź 2012, o 13:04

Re: Ciąża - czas oczekiwania...

Postprzez lexie » 26 paź 2012, o 17:53

Folik przed ciążą no i w trakcie obowiązkowo. A inne witaminki to już co lekarz zaleci:)
lexie
 

Re: Ciąża - czas oczekiwania...

Postprzez gohusia » 27 paź 2012, o 17:59

Ja przyjmowałam też folik ale oprócz niego w późniejszym etapie brałam magnez na częste skurcze łydek a potem macicy. magnez miałam w syropie wraz z kwasami omega (prenalen). dodatkowo co 2 dni łykałam witaminy dla kobiet w ciąży.
a jak radzicie sobie właśnie z przeziębieniami?
gohusia
 

Re: Ciąża - czas oczekiwania...

Postprzez Tusia » 29 paź 2012, o 00:23

gohusia napisał(a):a jak radzicie sobie właśnie z przeziębieniami?

Mysle, ze dla kobiet w ciazy ten okres i ten problem jest jednym z gorszych bo ciezko 24 h na dobe dbac o siebie na tip top, a o oslabienie nie trudno. W aptece niestety jest niewiele naturalnych produktow szczegolnie dla kobiet w stanie bogoslawionym.
Tusia
 

Re: Ciąża - czas oczekiwania...

Postprzez Nosia » 26 lis 2014, o 23:05

Hej, dołączam do staraczek. Na razie biorę tylko folik i zaczynamy staranka o dzidziusia. Mam na początek pytanko, czy przyszły tatuś też powinien brać kwas f.?
Avatar użytkownika
Nosia
Fajna Kobietka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 27 sie 2014, o 22:44

Re: Ciąża - czas oczekiwania...

Postprzez shila87 » 30 lis 2014, o 02:30

Kwas foliowy ok, ale jeżeli masz defekt enzymatyczny jak połowa kobiet to on i tak Ci nic nie da.. Lepiej łykać metafolinę, gdyż ona przyswaja się na 100%.
shila87
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 29 cze 2014, o 23:49

Re: Ciąża - czas oczekiwania...

Postprzez a_gatka » 30 lis 2014, o 18:28

Nosia napisał(a):Hej, dołączam do staraczek. Na razie biorę tylko folik i zaczynamy staranka o dzidziusia. Mam na początek pytanko, czy przyszły tatuś też powinien brać kwas f.?


Nie zaszkodzi mu. :)
a_gatka
 

Re: Ciąża - czas oczekiwania...

Postprzez kaira1987 » 4 gru 2014, o 14:19

Jak najbardziej, mężczyźni też mogą brac kwas foliowy, jest to nawet wskazane :)

marzą mi się ekskluzywne meble
kaira1987
Miła Kobietka
 
Posty: 61
Dołączył(a): 15 lip 2014, o 13:54

Re: Ciąża - czas oczekiwania...

Postprzez allison » 13 gru 2014, o 18:18

gohusia napisał(a):Ja przyjmowałam też folik ale oprócz niego w późniejszym etapie brałam magnez na częste skurcze łydek a potem macicy. magnez miałam w syropie wraz z kwasami omega (prenalen). dodatkowo co 2 dni łykałam witaminy dla kobiet w ciąży.
a jak radzicie sobie właśnie z przeziębieniami?


gohusia a przyjmowałaś jakieś suplementy przed zajściem w ciążę? Jakie witaminy łykałaś?
allison
Fajna Kobietka
 
Posty: 165
Dołączył(a): 8 kwi 2013, o 14:37

Re: Ciąża - czas oczekiwania...

Postprzez Nosia » 17 gru 2014, o 13:45

defekt czy nie, z tego co wiem, to nie ma na to badania, więc wydaje mi się, że to jakiś wymysł
Folik był popularny odkąd pamiętam i nie widzę powodu aby go zmieniać na cokolwiek innego

:baby
Avatar użytkownika
Nosia
Fajna Kobietka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 27 sie 2014, o 22:44
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]