Co z viburcolem?

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Co z viburcolem?

Postprzez golden_eye » 26 wrz 2012, o 21:39

Dziewczyny, czy stosowałyście u swoich dzieci czopki viburcol na kolki lub ząbkowanie? Jak moja malutka miała kolki, to bardzo nam pomagały i pamiętam, że wtedy kupowałam je bez recepty a wczoraj poszłam do apteki i ku memu zdziwieniu, aptekarka powiedziała, że bez recepty mi nie sprzeda. Co się stało, że teraz są na receptę? To jest środek homeopatyczny, z tego co wiem, więc skąd taka decyzja?
golden_eye
 

Re: Co z viburcolem?

Postprzez glamour » 27 wrz 2012, o 19:47

To faktycznie dziwne. U mnie viburcol też jest na receptę. Ale rzeczywiście to środek homeopatyczny i powinien być ogólnodostępny
glamour
 

Re: Co z viburcolem?

Postprzez Blanka07 » 28 wrz 2012, o 02:18

nie stosowalam a nie mozesz czegos innego sprobowac na kolki?
Blanka07
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 28 wrz 2012, o 02:09

Re: Co z viburcolem?

Postprzez telaviv » 29 wrz 2012, o 12:12

Coś jest na rzeczy, ponieważ krąży plotka o tym, iż jest to spisek związany ze spadkiem sprzedaży paracetamolu. Same leki homeopatyczne są nie groźne, istnieje petycja związana z tym tematem, więc jeżeli poszukujecie więcej informacji, to znajdziecie je tutaj.

http://www.facebook.com/events/213517425442928

telaviv
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 19 lis 2011, o 13:29

Re: Co z viburcolem?

Postprzez golden_eye » 30 wrz 2012, o 00:23

Blanka07 napisał(a):nie stosowalam a nie mozesz czegos innego sprobowac na kolki?

Z kolkami już dawno się uporaliśmy, ale małej wychodzą teraz ząbki, na dodatek trójki, a to najgorsze zęby jeśli chodzi o wyżynanie. Żadne żele nie pomagają a gryzaki ją tylko rozdrażniają jeszcze bardziej. Koleżanka poleciła mi ten viburcol właśnie na ząbkowanie, że łagodzi ból i działa uspokajająco.
telaviv, nawet nie wiedziałam, że sprawa jest tak głośna, na pewno podpiszę się pod petycją.
golden_eye
 

Re: Co z viburcolem?

Postprzez puderniczkaaa » 30 wrz 2012, o 00:40

Też słyszałam o tej sprawie, w petycji jestem już od dawna, niestety zainteresowanie sprawą jest dosyć małe przez co nie ma dużo podpisów... My jako internauci możemy roznieść informacje o tym.
Takie leki nie powinny być na receptę.
puderniczkaaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 10 lut 2012, o 16:49

Re: Co z viburcolem?

Postprzez aga.ta » 9 paź 2012, o 14:48

moje dzieci są już trochę starsze :) ale viburcol to jeden z niewielu produktów, które w ciemno polecałam wszystkim początkującym mamom... szkoda, że tak się stało, z drugiej strony receptę można zdobyć, gorzej, gdyby w ogóle zniknął, nie?
Avatar użytkownika
aga.ta
Miła Kobietka
 
Posty: 94
Dołączył(a): 4 paź 2012, o 15:24

Re: Co z viburcolem?

Postprzez puderniczkaaa » 7 lis 2012, o 00:09

No bo Viburcol jest lekiem, który dopóki nie został wprowadzony na receptę był używany przez wiele mam ze względu na pozytywne działanie i uniwersalność. Śledzę petycję co jakiś czas i niestety niewiele się zmienia...
puderniczkaaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 10 lut 2012, o 16:49

Re: Co z viburcolem?

Postprzez dobroslawa » 7 lis 2012, o 02:02

Mogę polecić na kolki suplement diety dla mam z wiesiołkiem jako głównym składnikiem. Szwagierka właśnie jest karmiącą mamą i od miesiąca bierze po 2 kapsułki na dobę.Jej synek jest spokojniejszy, regularnie się wypróżnia i dostaje kolkę tylko, jak się bardzo zdenerwuje. Na ząbkowanie od 3go miesiąca można podawać dziecku Nurofen dla dzieci,ale z umiarem i tylko, jak dziecko bardzo płacze i nic innego nie pomaga.
dobroslawa
 

Re: Co z viburcolem?

Postprzez golden_eye » 7 lis 2012, o 12:20

aga.ta napisał(a):moje dzieci są już trochę starsze :) ale viburcol to jeden z niewielu produktów, które w ciemno polecałam wszystkim początkującym mamom... szkoda, że tak się stało, z drugiej strony receptę można zdobyć, gorzej, gdyby w ogóle zniknął, nie?

Niestety w wielu przychodniach zdobycie recepty to nie lada wyzwanie. Ja na wizytę u lekarza muszę czekać parę dni a potem odstać swoje w kolejce. Nie mogę sobie na to pozwolić, gdy maluch cierpi.
golden_eye
 

Re: Co z viburcolem?

Postprzez glamour » 3 gru 2012, o 17:16

Ząbkuje dziecko, idziesz do apteki i chcesz coś na to dostać, a nie najpierw lekarz, kolejki a potem apteka. To jest standardowa przypadłość. Zamiast tego zalecają lekarze paracetamol, który bardzo szkodzi, co dla mnie jest chore.
glamour
 

Re: Co z viburcolem?

Postprzez golden_eye » 25 mar 2014, o 22:57

Nasze starania nie poszły na marne, petycje przyniosły oczekiwany skutek – viburcol znowu jest lekiem dostępnym bez recepty. Myślę, że wiele młodych mam odetchnęło z ulgą.
golden_eye
 

Re: Co z viburcolem?

Postprzez glamour » 29 mar 2014, o 13:17

Dobrze, że to poskutkowało. Homeopatyki powinny być ogólnodostęne
glamour
 

Re: Co z viburcolem?

Postprzez golden_eye » 25 cze 2014, o 20:20

glamour napisał(a):Dobrze, że to poskutkowało. Homeopatyki powinny być ogólnodostęne


Też tak uważam, juz prędzej wprowadziłabym paracetamol na receptę.
golden_eye
 

Re: Co z viburcolem?

Postprzez Natka92 » 2 gru 2014, o 01:28

A jak często stosujecie te czopki?? Ja jednak trochę bałabym się podawać to mojemu dziecku, albo że będzie problem z wyjęciem...
Póki co zaopatrzyłam się w preparat Camilię i jestem z niej zadowolona, ma naturalny skład, a dobrze radzi sobie z bólem i gorączką dziecka. Także warto wypróbować
Natka92
Fajna Kobietka
 
Posty: 111
Dołączył(a): 25 cze 2014, o 02:46

Re: Co z viburcolem?

Postprzez Czarna » 2 gru 2014, o 09:59

Natka92 napisał(a):A jak często stosujecie te czopki?? Ja jednak trochę bałabym się podawać to mojemu dziecku, albo że będzie problem z wyjęciem...

Ale przecież czopków nie wyjmujesz.

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: Co z viburcolem?

Postprzez blueskay » 3 gru 2014, o 00:20

hehe racja, na pewno autorka mniała co innego na myśli. Ale z camilią się zgodzę , faktycznie pomaga i ma naturalny skład.
blueskay
Miła Kobietka
 
Posty: 64
Dołączył(a): 3 mar 2014, o 21:33

Re: Co z viburcolem?

Postprzez Natka92 » 12 gru 2014, o 02:13

blueskay napisał(a):hehe racja, na pewno autorka mniała co innego na myśli. Ale z camilią się zgodzę , faktycznie pomaga i ma naturalny skład.


Rzeczywiście, miałam na mysli z włożeniem nie wyjęciem :) Nawet nie zauważyłam bo szybko pisałam. Bałabym się że nie będę potrafiła włożyć tego mojej córeczce, albo że ona nie będzie chciała... Dlatego jestem przywiązana do tych kropelek Camilia, bo przynajmniej nakrapiam małej na dziąsełka i nie ma problemu z podaniem
Natka92
Fajna Kobietka
 
Posty: 111
Dołączył(a): 25 cze 2014, o 02:46

Re: Co z viburcolem?

Postprzez blueskay » 12 gru 2014, o 22:41

moja córeczka nie bardzo chciała przyjmować camilię ale nie było innego wyjścia.
blueskay
Miła Kobietka
 
Posty: 64
Dołączył(a): 3 mar 2014, o 21:33

Re: Co z viburcolem?

Postprzez hania » 14 gru 2014, o 22:01

u nas też było podobnie przy ząbkowaniu ale daliśmy radę, też między innymi dzięki camilii
hania
Miła Kobietka
 
Posty: 55
Dołączył(a): 31 maja 2014, o 19:31

Re: Co z viburcolem?

Postprzez 1mpresja » 15 gru 2014, o 02:42

Ja stosowałam Camilię na ząbkowanie i byłam bardzo zadowolona z jej działania, jest bezpieczna i skuteczna. Córeczka nie cierpiała :)
1mpresja
Fajna Kobietka
 
Posty: 129
Dołączył(a): 13 lut 2014, o 19:47

Re: Co z viburcolem?

Postprzez Martynaa » 9 sty 2015, o 01:46

Najgorsze jak wytłumaczyć małemu dziecku żeby otworzyło buźkę, bo chcemy mu podać lekarstwo... Za Waszymi namowami kupiłam tą Camilię bo córci szły ząbki i marudziła. Musiałam użyć trochę wyobraźni i podstępu ale udało się zakroplić na dziąsełka :) I rzeczywiście jakby lepiej znosiła potem te objawy
Martynaa
Miła Kobietka
 
Posty: 52
Dołączył(a): 27 gru 2014, o 22:58

Re: Co z viburcolem?

Postprzez moniczka89 » 10 sty 2015, o 21:47

a jedno opakowanie starczyło Wam na całe ząbkowanie?
moniczka89
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 9 lis 2014, o 13:15
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]