Przesuszona skóra po lecie

Rozmowy o urodzie, pielęgnacji twarzy,ciała, włosów, o zabiegach upiększających.
Jeżeli nie wiesz jaki kosmetyk wybrać lub zastanawiasz się jak się umalować na kolację z mężczyzną swoich marzeń - to pisz w tym dziale. Na pewno Ci pomożemy.

Przesuszona skóra po lecie

Postprzez Nosia » 27 sie 2014, o 23:06

Teraz po lecie zwłaszcza kobiety mają przesuszona skórę, czy możecie polecić jakiś krem lub żel pielęgnacyjny na noc, najbardziej ufam farmeceutycznym produktom, które można kupić w aptece. Czekam na wasze opinie.
Avatar użytkownika
Nosia
Fajna Kobietka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 27 sie 2014, o 22:44

Re: Przesuszona skóra po lecie

Postprzez piri_piri » 29 sie 2014, o 12:43

Oliwka najlepsza :) Wczoraj mi kosmetyczka powiedziała :)
piri_piri
Miła Kobietka
 
Posty: 37
Dołączył(a): 8 sie 2014, o 13:20

Re: Przesuszona skóra po lecie

Postprzez Kornelka00 » 29 sie 2014, o 14:19

ja ufam czerwonej serii GARNIER do bardzo suchej skóry. Do tego kupuję oliwkę (zwykła, dla dzieci) i raz, dwa razy smaruję się nią na noc. Pomaga;)

Obrazek
Avatar użytkownika
Kornelka00
Fajna Kobietka
 
Posty: 191
Dołączył(a): 21 sty 2014, o 13:50

Re: Przesuszona skóra po lecie

Postprzez Nosia » 1 wrz 2014, o 13:50

piri_piri napisał(a):Oliwka najlepsza :) Wczoraj mi kosmetyczka powiedziała :)


Oliwka na twarz? podobno może pozatykać pory i nie jest zdrowa. Kremy nie pomagają, chyba muszę poszukać czegoś bardziej ukierunkowanego na problemy. Może w aptece mi coś polecą.
Avatar użytkownika
Nosia
Fajna Kobietka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 27 sie 2014, o 22:44

Re: Przesuszona skóra po lecie

Postprzez Hadassa » 1 wrz 2014, o 14:01

Zluszczenie i nawilzenie, rowniez od wewnatrz

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Przesuszona skóra po lecie

Postprzez Karolajna » 1 wrz 2014, o 15:41

Proponuję Ci peeling, ale taki własnoręcznie wykonany. Jeżeli zrobisz np kawowy lub na bazie cukru i dodasz miód, oliwkę i jakiś olejek zapachowy, to oprócz złuszczania od razu nawilżysz i zregenerujesz skórę :) Potem możesz nałożyć nawilżający krem lub balsam :) Ja lubię masło kakaowe z Ziaji i waniliowe z Bielendy (pachnie obłędnie) :)
Avatar użytkownika
Karolajna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 1 wrz 2014, o 15:31

Re: Przesuszona skóra po lecie

Postprzez Rejczella » 1 wrz 2014, o 22:47

Wazelinę polecam :)
Rejczella
Miła Kobietka
 
Posty: 39
Dołączył(a): 25 sie 2014, o 09:20

Re: Przesuszona skóra po lecie

Postprzez elzbieta123 » 4 wrz 2014, o 08:20

Kiedy zaczyna się sezon grzewczy nasza skóra bardzo cierpi. Obniżona wilgotność powietrza sprawia, ze jest przesuszona. Czasem jest to tylko widoczna suchość skóry, a czasem odczuwalne swędzenie, a nawet ból i pekanie skóry. Przyczyną takiego stanu jest niska wilgotność, ale często też niedobór witamin A i E lub używanie wysuszających środków myjących.
Lekarstwem jest oczywiście dokładne smarowanie całego ciała masłami lub balsamami nawilżającymi.

Wśród domowych sposobów na suchą skórę świetna jest oliwa z oliwek. Cienką warstwą smarujemy całe ciało i czekamy aż się wchłonie. Idealnie sprawdza się też oliwka dla dzieci, olejek migdałowy lub olejek z awokado. Do olejku można dodać kilka kropki witaminy E, a skuteczność takiego zabiegu będzie jeszcze większa.
Jednym z najlepszych sposobów na nawilżenie cery jest picie wody mineralnej! Picie co najmniej 1,5 litra czystej wody pomaga nawilżyć skórę, spłyca płytkie zmarszczki i świetnie działa na organizm.
elzbieta123
 

Re: Przesuszona skóra po lecie

Postprzez Specjalista Aspazji » 27 wrz 2014, o 13:21

Dobrze nawilżona skóra jest gładka, jędrna i elastyczna, a także dłużej zachowuje młodość. Ważny jest dobór takich kosmetyków nawilżających, które zapewnią skórze odpowiednią ilość wody, a w dodatku zatrzymują ją w naskórku. By odzyskać właściwy poziom nawilżenia, musisz złuszczyć rogową warstwę naskórka. Zdecyduj się na złuszczanie chemiczne, czyli peeling. Naskórek odnowi się, a niedoskonałości skóry znikną. Ścieraniu naskórka służy również mikrodermabrazja. Ma ona na celu poprawę elastyczności Twojej skóry, zmniejszenie rozszerzonych porów. Po lecie Twoja skóra potrzebuje wyciszenia i ukojenia - zabieg mezoterapii igłowej, który ma przywrócić jej zdrowy i piękny wygląd. Substancje lecznicze dostarczone bezpośrednio do skóry zapewnią jej odżywienie i ujędrnienie.
Avatar użytkownika
Specjalista Aspazji
Fajna Kobietka
 
Posty: 160
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 23:46

Re: Przesuszona skóra po lecie

Postprzez Nosia » 28 wrz 2014, o 22:09

Peeling kawowy zrobiłam sama, a koleżanka poleciła mi żel apteczny na bazie hiluronianu cynku, jestem bardzo zadowolona z efektów i moja skóra jest gotowa na jesień
Avatar użytkownika
Nosia
Fajna Kobietka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 27 sie 2014, o 22:44

Re: Przesuszona skóra po lecie

Postprzez Natka92 » 29 wrz 2014, o 00:22

jak dla mnie bardzo dobrze nawilża krem do twarzy Bandi z algami morskimi, (wiem że można go kupić w Hebe) i olejek arganowy do twarzy Argan face oil bielendy, który mieszam z kremem, ładnie wygładza i nawilża skórę, a też mam bardzo przesuszoną po opalaniu...
Natka92
Fajna Kobietka
 
Posty: 111
Dołączył(a): 25 cze 2014, o 02:46

Re: Przesuszona skóra po lecie

Postprzez Specjalista Aspazji » 28 paź 2014, o 13:36

warto się wybrać na nawilżające zabiegi KLAPP. Mają bardzo fajną gamę zabiegów setowych. Są naprawdę skuteczne.
Avatar użytkownika
Specjalista Aspazji
Fajna Kobietka
 
Posty: 160
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 23:46

Re: Przesuszona skóra po lecie

Postprzez Soniaa » 28 paź 2014, o 16:51

oliwka, z tego co mi wiadomo i sama zauważyłam, na dłuższą metę wysusza, mimo że natłuszcza. Najlepiej stosować balsamy nawilżające, do bardzo przesuszonej skóry - i to codziennie.

Soniaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 28 paź 2014, o 16:43

Re: Przesuszona skóra po lecie

Postprzez Natka92 » 31 paź 2014, o 19:00

A co polecicie na dłonie tak przesuszone, że aż robią się na nich ranki jak są niskie temperatury?
Może jakieś naturalne zabiegi dadzą radę? Podobno oliwa z oliwek + miód + żółtko podgrzane i nakładane przez parę dni w formie okładów pomagają. Stosowała któraś z Was coś podobnego?
Natka92
Fajna Kobietka
 
Posty: 111
Dołączył(a): 25 cze 2014, o 02:46

Re: Przesuszona skóra po lecie

Postprzez Specjalista Aspazji » 5 lis 2014, o 10:27

W takim przypadku ciężko sobie będzie poradzić w domowych warunkach. Warto udać się do kosmetyczki, która przeprowadzi serie zabiegów nawilżających i poleci jakie preparaty stosować na co dzień, żeby nie musieć ich powtarzać. Przy pielęgnacji i nawilżaniu, faktycznie najważniejsza jest systematyczność. Jak już znajdziesz krem, który będzie utrzymywał Twoje dłonie w dobrej kondycji nie rozstawaj się z nim.
Avatar użytkownika
Specjalista Aspazji
Fajna Kobietka
 
Posty: 160
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 23:46

Re: Przesuszona skóra po lecie

Postprzez Natka92 » 12 lis 2014, o 21:49

Specjalista Aspazji napisał(a): Jak już znajdziesz krem, który będzie utrzymywał Twoje dłonie w dobrej kondycji nie rozstawaj się z nim.


W sumie jestem bardzo zadowolona z kremu Happy End bielendy. Mam taki nawilżający, stosuję codziennie nawet po kilka razy i widzę efekty... Mam nadzieję że do zimy zupełnie "wylecze" ręce
Natka92
Fajna Kobietka
 
Posty: 111
Dołączył(a): 25 cze 2014, o 02:46

Re: Przesuszona skóra po lecie

Postprzez blueskay » 13 lis 2014, o 00:00

ja używam różnych kremów, w sumie takiego jaki mam aktualnie pod ręką.
blueskay
Miła Kobietka
 
Posty: 64
Dołączył(a): 3 mar 2014, o 21:33

Re: Przesuszona skóra po lecie

Postprzez lunka20 » 8 mar 2015, o 20:50

Byłam na wakacjach w Egipcie i niestety miałam suchą skórę;-( koleżanka poleciła mi fajną maseczke z Bielendy,Professional Formula -głęboko nawilżająca, rzeczywiście skórę po niej miałam bardzo nawilżoną;-)
lunka20
Miła Kobietka
 
Posty: 100
Dołączył(a): 4 lis 2014, o 10:25

Re: Przesuszona skóra po lecie

Postprzez blueskay » 8 mar 2015, o 21:09

mam kilka produktów z tej są super:)
blueskay
Miła Kobietka
 
Posty: 64
Dołączył(a): 3 mar 2014, o 21:33
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]