kolka jelitowa

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

kolka jelitowa

Postprzez tosia » 10 sie 2011, o 13:08

Jakie stosujecie domowe sposoby na kolki. Lekarz przepisał nam czopki viburcol, są super ale podaje je głównie na wieczór, żeby nie przesadzać a co robić w dzień?
tosia
 

Re: kolka jelitowa

Postprzez Hankira » 11 sie 2011, o 10:01

Teraz mam znów problem kolek w rodzinie. Domowe sposoby to masaże brzuszka, kładzenie dziecka na brzuszku na ciepłej pościeli czy też niektóre mamy używają szusarki do włosów. U nas te sposoby działają tylko na chwile a tak to viburcol.
Hankira
 

Re: kolka jelitowa

Postprzez pomcia » 12 sie 2011, o 12:11

Masaż i herbatka z kopru włoskiego i mięty pomoże. Poza tym zwróć uwagę na dietę.
pomcia
 

Re: kolka jelitowa

Postprzez Japaneczka » 12 sie 2011, o 12:52

Moja córa absolutnie nie chce pić herbatki. Stosuję kropelki espumisan dla niemowląt i jestem z nich zadowolona. Na szczęście Oli nie miewa zbyt często kolek.. ufff:P
Japaneczka
 

Re: kolka jelitowa

Postprzez rozalia » 22 sie 2011, o 20:52

U nas też espumisan się sprawdza, ale na szczescie tylko w wyjatkowych sytuacjach bo dzieki bogu nas ten problem kolkowy nie czesto dreczy. Mialam tez infanacol ale to sie malo sprawdza
rozalia
 

Re: kolka jelitowa

Postprzez mrw111 » 22 sie 2011, o 23:06

No te kropelki espumisanu się akurat sprawdzają :)
mrw111
 

Re: kolka jelitowa

Postprzez apoloniuszka » 23 sie 2011, o 17:02

Jeżeli będziesz stosowała Viburcol także i w dzień, to nie przesadzisz. Nie obawiaj się. One są tak bezpieczne, że absolutnie nie wyrządzą dziecku najmniejszej szkody.
apoloniuszka
 

Re: kolka jelitowa

Postprzez tosia » 15 wrz 2011, o 21:22

Kurcze ale czad, pomaga masaż.....suszarka do włosów. No myślała, że spadnę jak przeczytałam o tym sposobie, ale jeszcze bardziej byłam zaskoczona jak pomógł.
Czasami jak jest ciężko faktycznie daje tez viburcol w dzień.
tosia
 

Re: kolka jelitowa

Postprzez apoloniuszka » 2 paź 2011, o 16:47

No jakby nie patrzeć to sposób z ogrzewaniem brzuszka suszarką do włosów poleca wiele mam. Raz, że brzuszek jest ogrzany (oczywiście najpierw okrywamy brzuszek kocykiem), a dwa, że jakimś cudem dźwięk suszarki uspokaja wiele maluszków.
Natomiast viburcol to czopki wszechstronne :)
apoloniuszka
 

Re: kolka jelitowa

Postprzez autentyczna_smoczyca » 5 paź 2011, o 17:59

Nam nie pomagał espumisan ani masaże brzuszka ani virbucol. Synek miał kolki aż do 8 msc. życie ulgę przynosiła ciepła pieluszka tetrowa prasowana żelazkiem. Przy córci stosowałam Sab simplex - rewelacja cudo :)
autentyczna_smoczyca
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 5 paź 2011, o 10:02

Re: kolka jelitowa

Postprzez tosia » 26 paź 2011, o 19:24

Ale te kropelki z tego co czytałam, to chyba tylko w Niemczech można kupić. W naszej aptece jest tyle specyfików na kolki, że szkoda zachodu, ja kupuje viburcol i ostatnio jeszcze espumisan w kroplach zaczął pomagać.
tosia
 

Re: kolka jelitowa

Postprzez apoloniuszka » 27 paź 2011, o 16:28

Te sab simplex można kupić poprzez www, jednak ja bym się bała. Wolę iść do apteki po espumisan, viburcol badz esputicon.
Jak wprowadzą te kropelki na polski rynek wówczas zmienie o ich bezpieczenstwie zdanie.
apoloniuszka
 

Re: kolka jelitowa

Postprzez golden_eye » 7 sty 2013, o 17:48

Identycznie było u nas z tą kolką,
Nie mogłam sobie w żaden sposób poradzić.
Farmaceutka poradziła mi krople z simeticonem
A po nich jak ręką odjął, wszystkie dolegliwości minęły.
Córeczka znowu stała się pogodnym dzieckiem.
Od kiedy zaczęłam podawać jej krople systematycznie,
Lepiej śpi i nie ma problemów z brzuszkiem.
golden_eye
 

Re: kolka jelitowa

Postprzez pola102 » 14 sty 2013, o 05:51

Kolka jelitowa to nagły, napadowy, silny i ostry ból, którego przyczyną jest intensywny skurcz mięśni gładkich. Powodów wystąpienia kolki jelitowej jest wiele. Można do nich zaliczyć np.: spożycie nieodpowiedniego dla organizmu produktu, kamienie kałowe, ciało obce w przewodzie pokarmowym (pestka lub twardy kęs pokarmu). W łagodzeniu kolki pomagają ścisła dieta lub kompres rozgrzewający. Gdy kolka jelitowa wystąpi u niemowląt, zaleca się kontakt z lekarzem w celu wykluczenia innych przyczyn dolegliwości.

campamentos de verano 2013 - Pozdrawiam Mart1k4d
pola102
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14 sty 2013, o 05:46

Re: kolka jelitowa

Postprzez limonkanesti » 16 mar 2015, o 17:59

Najlepsze są zawsze domowe sposoby na tego typu dolegliwości, a jak to nie pomaga to wtedy leki dopiero.. Poczytaj sobie o domowych sposobach na necie, na stronce SPAM są fajne domowe sposoby.



PROSZE NIE SPAMOWAC FORUM
limonkanesti
 
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]