Adopcja dziecka

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Adopcja dziecka

Postprzez kamisiak88 » 4 lut 2013, o 12:16

Dzień dobry forumowiczki!
Chciałabym się od was dowiedzieć jak wygląda sprawa adopcji dziecka z punktu prawnego w naszej sytuacji, która przedstawia się następująco: jesteśmy małżeństwem 2 lata, ja mam 25 lat, mąż 26. Chwilowo pracuję dorywczo oraz szukam pracy, mąż ma pracę stałą. Ja jestem zameldowana w miejscowości X, mąż w miejscowości Y, a mieszkamy razem w miejscowości Z, wraz z babcią jednego z nas w mieszkaniu 49m2. My mamy jeden pokój a ona drugi. Mieszkanie jest jej własnościowe. Na głowie mamy jeden kredyt. Czy jest szansa na dziecko w ogóle z takim stażem małżeńskim? I gdzie się udać, od czego zacząć. Bardzo proszę o poradę dotyczącą adopcji jak również jeśli są inne sposoby zaadoptowania/zaopiekowania się dzieckiem. Liczę na waszą pomoc, pozdrawiam.
kamisiak88
 

Re: Adopcja dziecka

Postprzez insolita » 9 mar 2015, o 18:13

Hej, ja nie wiem, nie znam się na tym, ale trzeba by gdzieś zadzwonić i dopytać się jakie są kryteria, jakie warunki trzeba spełniać itd. Na forum pewnie niewiele osób ma o tym dokładne informacje i jako przyszła mama musisz się sama zakręcić wokół tematu - u źródła. Nie zrozum mnie źle, po prostu, chcę Ci doradzić jak najlepiej potrafię.
Avatar użytkownika
insolita
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 6 sie 2014, o 23:28

Re: Adopcja dziecka

Postprzez Tygrys » 11 mar 2015, o 12:49

Dopytaj się najlepiej u źródeł - może w opiece społecznej - jak nie oni to może podpowiedzą gdzie to załatwiać. A szukałaś wiadomości na internecie - są strony konkretnie pod adopcję zrobione.
Avatar użytkownika
Tygrys
Super Gaduła
 
Posty: 1249
Dołączył(a): 25 lut 2014, o 12:03

Re: Adopcja dziecka

Postprzez PoradnikKobiety » 11 mar 2015, o 14:01

Z tego co wiem, to starając się o adopcję musicie być "dobrym" małżeństwem i mieć wszystko uregulowane prawnie. Na dodatek prześwietlą was z każdej strony i sprawdzą czy macie wystarczające zarobki by utrzymać jakiekolwiek dziecko.
Same załatwianie potrzebnych papierów- trwa ok 1 roku (psycholog, psychiatra...)
Na stronie uprawnionych do tego instytucji, masz wymagania co do dokumentów, itp.

Avatar użytkownika
PoradnikKobiety
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 19 gru 2013, o 14:56
Lokalizacja: Ślask

Re: Adopcja dziecka

Postprzez oleandra » 11 mar 2015, o 22:22

Nie jestem pewna czy fakt, że mieszkacie kątem u babci i macie kredyt na głowie, nie zostanie uznany jako złe warunki finansowe. Tygrysica ma rację, najlepiej dopytać u źródeł.

http://signum.healthcare/ - prywatna opieka medyczna
Avatar użytkownika
oleandra
Miła Kobietka
 
Posty: 75
Dołączył(a): 22 gru 2014, o 14:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Adopcja dziecka

Postprzez iga1980 » 18 mar 2015, o 12:27

Tez obawiam się, że taka sytuacja nie wpłynie korzystnie na decyzję odnośnie adopcji. Mogą Wam zarzucić, że nie macie swojego, własnego lokum. Tym samym nie możecie dziecku zapewnić odpowiednich warunków. To moje zdanie, ale najlepiej dowiedzieć się od specjalistów jak wygląda sprawa adopcji.

iga1980
Miła Kobietka
 
Posty: 53
Dołączył(a): 11 lut 2015, o 11:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Adopcja dziecka

Postprzez MariannaUmba » 18 mar 2015, o 12:46

niestety proces adopcyjny trwa o wiele za dlugo, to ze jest dokladny i restrykcyjny to jedno, byc moze dobrze, ale to, ze trwa to tyle to jakis obled
MariannaUmba
Miła Kobietka
 
Posty: 76
Dołączył(a): 28 sty 2014, o 11:34

Re: Adopcja dziecka

Postprzez brydzia8 » 23 mar 2015, o 18:37

Tak naprawdę warunki bytowe oceniają osoby z ośrodka adopcyjnego ciężko jednoznacznie teraz określić ile czasu potrwa proces adopcyjny...

brydzia8
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 23 mar 2015, o 18:34
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]