Szukam dobrego przepisu na chruściki

Masz jakieś sprawdzone sposoby na dobre jedzonko? Znalazłaś właśnie smaczny przepis na romantyczną kolację i chcesz się nim podzielić? Nie masz pomysłu co zrobić na obiad? Odpowiedzi znajdziesz w tym temacie.

Szukam dobrego przepisu na chruściki

Postprzez Kikimora » 8 sty 2013, o 20:54

Potrzebuję sprawdzonego przepisu na chruściki, zwane inaczej faworkami. Lubie gotować, ale ciasta i pieczenie to moja słaba strona. Tak mi się marzą dobre chruściki, smażone na smalcu. Może dałabym radę wykonać, bo ja i piekarnik to niekoniecznie dobry duet w ciastach, a ze smażeniem to sobie dam radę. Tylko co znajdę przepis to zupełnie inny jest i nie wiem któremu zaufać. HELP
Kikimora
Fajna Kobietka
 
Posty: 114
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 14:44

Re: Szukam dobrego przepisu na chruściki

Postprzez elzbieta45 » 9 sty 2013, o 10:14

DROZDZOWE CHROSCIKI
1 kg. maki
3 jajka
1 1/2 szkl mleka
3 łyzki cukru
1/2 kost tłuszczu
1 kieliszek wodki , mozna zastapic octem
15 dkg. drozdzy
cukier waniliowy
1 łyzeczka soli , płaska


drozdze rozpuscic w mleku. jajka utrzec z cukrem, margaryna. dodac pozostałe składniki i wyrobic ciasto . wstawic do lodowki na 30 minut . rozwałkowac na grubosc 0,5 cm i kroic faworki smazyc w głebokim tluszczu
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Szukam dobrego przepisu na chruściki

Postprzez kastijo » 9 sty 2013, o 10:21

Składniki
2 szklanki mąki
4 żółtka
3/4 szklanki śmietany (gęstej)
1 łyżeczka octu
sól do smaku
cukier puder do posypania
tłuszcz do smażenia


Do mąki dodać sól , żółtka , ocet , śmietanę i zagnieść ciasto . Ciasto zbijać wałkiem przez kilka minut ,następnie bardzo cienko rozwałkować . Powycinać ciasto i zrobić faworki następnie zozgrzać olej w garnku , smażyć na głębokim tłuszczu z obu stron . Oczywiśćie posypać cukrem pudrem , tylko jak troszkę ostygną .

kastijo
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 9 sty 2013, o 10:11

Re: Szukam dobrego przepisu na chruściki

Postprzez Olka » 10 sty 2013, o 15:04

Polecam przepis z bloga pani Tereski
http://www.panitereska.pl/index.php/2011/02/24/faworki/
zajrzyj, są zdjęcia jak się robi :) a przepis jest dość prosty i sprawdzony :cooking

Obrazek

Potrzebne składniki:

6 żółtek
1 1/2 szklanki mąki tortowej
2 łyżki Śmietany Wiejskiej 18 % tł Dr. Oetkera
1 łyżeczka Proszku do pieczenia Dr. Oetkera
2 łyżki spirytusu
szczypta soli
1 litr oleju do smażenia
cukier puder do posypania
Do miski wsypuję mąkę, proszek do pieczenia i sól. Mieszam ze sobą, a następnie przesiewam przez sito od razu na stolnicę. Teraz dodaję żółtka, spirytus i śmietanę. Całość dokładnie zagniatam tak, aby ciasto było jednolite i elastyczne. Ciasto wkładam do lodówki do schłodzenia.
Przed samym wyjęciem ciasta z lodówki wlewam do garnka litr oleju i stawiam na kuchence.
Od ciasta odkrawam sobie kawałek, rozwałkowuję cienko na stolnicy posypując mąką bardzo oszczędnie. Rozwałkowane ciasto kroję na paski o długości około 12 cm i szerokości około 4 cm. Każdy paseczek nacinam w środku i przewlekam jeden koniec. Tak samo postępuję z resztą ciasta. Olej do smażenia faworków musi być dobrze rozgrzany. Teraz wkładam po kilka faworków do oleju i smażę po kilkanaście sekund na złoty kolor. Usmażone faworki układam na papierowym ręczniku, który wchłonie nadmiar tłuszczu. Kiedy faworki wystygną posypuję je cukrem pudrem przez sitko.
Olka
 


Re: Szukam dobrego przepisu na chruściki

Postprzez MagdaLena30 » 4 mar 2013, o 16:41

Olka napisał(a):Polecam przepis z bloga pani Tereski
http://www.panitereska.pl/index.php/2011/02/24/faworki/
zajrzyj, są zdjęcia jak się robi :) a przepis jest dość prosty i sprawdzony :cooking

Obrazek

Potrzebne składniki:

6 żółtek
1 1/2 szklanki mąki tortowej
2 łyżki Śmietany Wiejskiej 18 % tł Dr. Oetkera
1 łyżeczka Proszku do pieczenia Dr. Oetkera
2 łyżki spirytusu
szczypta soli
1 litr oleju do smażenia
cukier puder do posypania
Do miski wsypuję mąkę, proszek do pieczenia i sól. Mieszam ze sobą, a następnie przesiewam przez sito od razu na stolnicę. Teraz dodaję żółtka, spirytus i śmietanę. Całość dokładnie zagniatam tak, aby ciasto było jednolite i elastyczne. Ciasto wkładam do lodówki do schłodzenia.
Przed samym wyjęciem ciasta z lodówki wlewam do garnka litr oleju i stawiam na kuchence.
Od ciasta odkrawam sobie kawałek, rozwałkowuję cienko na stolnicy posypując mąką bardzo oszczędnie. Rozwałkowane ciasto kroję na paski o długości około 12 cm i szerokości około 4 cm. Każdy paseczek nacinam w środku i przewlekam jeden koniec. Tak samo postępuję z resztą ciasta. Olej do smażenia faworków musi być dobrze rozgrzany. Teraz wkładam po kilka faworków do oleju i smażę po kilkanaście sekund na złoty kolor. Usmażone faworki układam na papierowym ręczniku, który wchłonie nadmiar tłuszczu. Kiedy faworki wystygną posypuję je cukrem pudrem przez sitko.



Świetny przepis, co prawda nie miałam w domu czystego spirytusu zastapiłam go wódka, akurat pod reką był Pan Tadeusz. Wydaje mi sie, ze nie miało to wiekszego wpływu na smak faworków:) wyszły rewelacynje:) gorąco polecam:)
MagdaLena30
 

Re: Szukam dobrego przepisu na chruściki

Postprzez Kinga88 » 20 paź 2014, o 15:18

Dla osób które mają więcej czasu albo chcą zrobić jeszcze większą przyjemność bliskim, proponuję zrobić tzw. róże karnawałowe. Ładnie się prezentują i są smaczne.
Avatar użytkownika
Kinga88
Super Gaduła
 
Posty: 1209
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 10:28

Re: Szukam dobrego przepisu na chruściki

Postprzez GalMonica » 14 lis 2014, o 12:29

Mmm aż mi na nie ochota przyszła, a ja taka głodna ;)

Air Optix - moje ulubione soczewki!
GalMonica
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 31 paź 2014, o 14:20

Re: Szukam dobrego przepisu na chruściki

Postprzez laelia » 1 mar 2015, o 16:07

ja robiłam w tym roku faworki z rumem :)

Obrazek
Avatar użytkownika
laelia
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 589
Dołączył(a): 5 paź 2014, o 20:16

Re: Szukam dobrego przepisu na chruściki

Postprzez Hadassa » 5 mar 2015, o 20:42

to może podzielisz się przepisem :D

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Szukam dobrego przepisu na chruściki

Postprzez laelia » 16 mar 2015, o 18:50

sorki że tak odpisuję poniewczasie już się poprawiam :)


mąka 3 szklanki
margaryna 2 łyżki
jaja 2 sztuki
śmietana kwaśna 100 ml
sól 3 szczypty
rum 2 łyżki
cukier puder 3 łyżki

Mąkę przesiewamy do miski z solą i cukrem pudrem. Następnie dodajemy miękkie masło, śmietanę, jajka, rum i wyrabiamy ciasto. Ciasto powinno być jednolite i dość miękkie, ale nie powinno się kleić do palców. Gdy wyrobimy ciasto musimy "wbić w nie powietrze". Możemy to zrobić przepuszczając je 2- 3 razy przez maszynkę do mięsa lub uderzając mocno wałkiem w ciasto leżące na stolnicy. Gdy ciasto będzie gotowa dzielimy je na 3- 4 części, które rozwałkowujemy, kroimy w paseczki 2x10 cm i nacinamy po środku przekładając pasek. W garnku rozgrzewamy smalec i smażymy na gorącym smalcu faworki z obu stron. Po usmażeniu układamy na papierowym ręczniku, żeby odsączyć faworki z nadmiaru tłuszczu. Posypujemy cukrem pudrem

a, ja smażyłam w oleju :)

Obrazek
Avatar użytkownika
laelia
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 589
Dołączył(a): 5 paź 2014, o 20:16

Re: Szukam dobrego przepisu na chruściki

Postprzez Kinga88 » 30 mar 2015, o 14:33

a ja w sobotę zrobiłam te różyczki z ciasta jak na faworki, polecam wszystkim, tylko trochę bardziej czasochłonne ja faworki
Avatar użytkownika
Kinga88
Super Gaduła
 
Posty: 1209
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 10:28
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Kraliec06