Marzę o córeczce

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Marzę o córeczce

Postprzez laelia » 10 lis 2014, o 13:01

Mam dwóch synów, których kocham nad życie. Jednakże marzę o córeczce. Chciałabym zajść w ciążę jeszcze raz, spróbowac. Gdyby urodził mi się trzeci chłopak tez bym była szcześliwa. Nie wiem skąd mi się bierze takie ogromne pragnienie posiadania corki, czy to normalne?

Obrazek
Avatar użytkownika
laelia
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 589
Dołączył(a): 5 paź 2014, o 20:16

Re: Marzę o córeczce

Postprzez Hadassa » 10 lis 2014, o 13:51

Wg mnie to jak najbardziej normalne ;)
Jednak ubierać sukienusie, czesać itp taka chęc jest jak najbardziej zrozumiała ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Marzę o córeczce

Postprzez Armigor » 10 lis 2014, o 20:48

Nie jest to dziwne sama też się czasami zastanawiam czy nie postarać się o jeszcze jedno dziecko jednak szybko schodzę na ziemię bo mam już trzech chłopców,choć nie wykluczam że jak odchowam najstarszego Synaka że wtedy może się skuszę :D
Armigor
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 834
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 21:51

Re: Marzę o córeczce

Postprzez krac82 » 12 lis 2014, o 15:13

jak nabardziej normalne, ja sie ciesze wlasnie dlatego ze mam coreczke, mamy ze soba bardzo silna wiez, nie mowie ze jakbm miala synka to by tak nie bylo, poprostu nie wiem, ale coreczka jest dla mamy specyficzna, jaby tylko "moja", ale jesli sie zdecydujesz to trzymam kciuki:) a poza tym... do trzech razy sztuka:)
krac82
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 15:01

Re: Marzę o córeczce

Postprzez docha » 12 lis 2014, o 15:54

To normalne, moja znajoma, tez mama dwóch synków, marzyła o córeczce, długo zwlekała, bo się bała kolejnej ciąży (ciężko znosiła poprzednie), ale w koncu się zdecydowali i w styczniu urodzi córeczkę :)
Ale dobrze, że masz tę świadomość, że może być chłopiec, bo znam też przypadek, gdzie matka nie mogła na syna patrzeć przez kilka miesięcy, bo bardzo pragnęła dziewczynki, wpadła w depresję, na szczęście już jest w porządku, z czasem zakochała się w synku :)
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 491
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: Marzę o córeczce

Postprzez laelia » 12 lis 2014, o 23:59

no to uff, widzę że to normalne :) Dzięki, bo już myślałam że to jakieś dziwne marzenie jest, nie spotykam ze zrozumieniem w moim otoczeniu, nawet mąż nie do końca rozumie tą moją przemożną chęć posiadania córeczki

Obrazek
Avatar użytkownika
laelia
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 589
Dołączył(a): 5 paź 2014, o 20:16

Re: Marzę o córeczce

Postprzez docha » 14 lis 2014, o 14:26

spokojnie, jesteś normalna ;) ja kupowałam sukieneczki już pewnie ze 3-4 lata wcześniej zanim się na drugą ciążę zdecydowaliśmy, na szczęście trafiła się córeczka, więc sukienki się nie marnują ;)
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 491
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: Marzę o córeczce

Postprzez laelia » 16 lis 2014, o 13:42

jak to miło być zrozumianym :) Ja też mam (niewielki) karton z rzeczami dla córci - od pewnego czasu jak coś jest naprawdę piękne to zdarza mi się kupić - jakieś spineczki, książeczki, jedna sukienusia. Maż wie o tym pudełku ale gdyby np. moja mama się dowiedziała o tych rzeczach to na pewno pukała by się w głowę i mnie ochrzaniała że co ja wyprawiam (dlatego pudełko jest głęboko schowane ;))
Nie wiem jak to będzie bo mąż ma średnią ochotę na 3 dziecko - mówi ze chce się wreszcie wyspać, a faktem jest że to głównie on wstawał do naszych dzieci w nocy :oops: Ale mnie się marzy córcia, byłam w ciąży 3 razy ale raz poroniłam (pomiędzy urodzeniem synów) i mam taką teorię że wtedy miała urodzić się dziewczynka, i że ona gdzieś tam na mnie czeka... Brakuje mi dziewczynki w naszym domu, po prostu. Gdy syn młodszy ogląda mini mini i leci jakaś bajka o Barbie, które swoją drogą bardzo lubię :in love: to tak mi smutno że nie mam z kim tego oglądać (synek takimi bajkami jest niezainteresowany - w sumie dobrze :D )

Obrazek
Avatar użytkownika
laelia
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 589
Dołączył(a): 5 paź 2014, o 20:16

Re: Marzę o córeczce

Postprzez rona81 » 17 lis 2014, o 23:13

Oj tak takie marzenia są jak najbardziej normalne. Pamiętam jak ja marzyłam po cichu, żeby mieć córeczkę wiadoma że najważniejsze jest zdrowie ale jednak. Teraz chodzimy z moją 4 latką na spacerki mamunia córunia a "ogony" (bo mam jeszcze syneczka - więc synek i tatuś) integrują się razem. Teraz byłyśmy na Disney on Ice potem na wspólnych zakupach. Czy wiecie że moja córa ma super gust - zaraz mi mówi że coś jest ok a coś nie hi hi...

Jednak też są minusy już zaczyna pyskować - ma mocny charakter :witch . A synek do rany przyłóż taki kochany pieszczoch.

Obrazek
Zapraszam!
rona81
Miła Kobietka
 
Posty: 30
Dołączył(a): 17 lis 2014, o 20:08

Re: Marzę o córeczce

Postprzez lunka20 » 18 lis 2014, o 10:08

Ja też wariowałam ;) Ja też kupowałam sukieneczki już wcześniej.Teraz jestem mamą córki i synka i nie wyobrażam sobie życia bez nich:-)
lunka20
Miła Kobietka
 
Posty: 100
Dołączył(a): 4 lis 2014, o 10:25

Re: Marzę o córeczce

Postprzez rona81 » 18 lis 2014, o 10:24

lunka20 napisał(a):Ja też wariowałam ;) Ja też kupowałam sukieneczki już wcześniej.Teraz jestem mamą córki i synka i nie wyobrażam sobie życia bez nich:-)


Parka to fajny duet. Między moimi pociechami jest 2 lata i 2 miesiące różnicy i już się się świetnie dogadują. Na pewno lepiej niż ja z moją siostrą za dawnych czasów :fallinlove

Obrazek
Zapraszam!
rona81
Miła Kobietka
 
Posty: 30
Dołączył(a): 17 lis 2014, o 20:08

Re: Marzę o córeczce

Postprzez kaira1987 » 4 gru 2014, o 14:10

Też mi się marzy córka...z tym że ja dzieci dopiero planuje. Niestety z różnych względów muszę jeszcze trochę poczekać

marzą mi się ekskluzywne meble
kaira1987
Miła Kobietka
 
Posty: 61
Dołączył(a): 15 lip 2014, o 13:54

Re: Marzę o córeczce

Postprzez MyTay » 9 gru 2014, o 14:56

Są różne metody na zaplanowanie płci dziecka niektóre naprawdę się sprawdzają. Poczytaj o tym, będą większe szanse że się uda :)

Okulary Ray Ban zawsze modne!
MyTay
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 14:43

Re: Marzę o córeczce

Postprzez laelia » 20 sty 2015, o 18:50

mąż już prawie ostatecznie przekonany :)
Dziś w przychodni wzięłam taką darmową torebkę z broszurkami dla mam, z próbką proszku Jelp i pieluszką, a w aptece były za darmo opakowania kwasu foliowego z witaminami (14 sztuk).
Wszystko już mam rozplanowane, teraz się odchudzam - chcę osiągnąć wagę 62 kg, potem przez jakiś czas się dobrze poodżywiam, i będziemy się starać :)
Ranyyy, ale jestem happy :)

Obrazek
Avatar użytkownika
laelia
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 589
Dołączył(a): 5 paź 2014, o 20:16

Re: Marzę o córeczce

Postprzez ula.mer » 23 sty 2015, o 14:13

Życzę powodzenia :)

ula.mer
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 23 sty 2015, o 14:10

Re: Marzę o córeczce

Postprzez martys » 24 sty 2015, o 20:51

Czesc dziewczyny a wiecie ze plec dziecka mozna zaplanowac podobno sprawdza sie to w ok 80%przypadkow duzo zalezy od
momentu w ktorym sie staracie np blisko jajeczkowania ale 2-3dni przed jest szansa na coreczke a jezeli kto bardzo dobrze zna swoj cykl owulacyjny i trafi w owulacje lub tuz po to duza szansa na chlopca gdyz meskie plemniki sa bardzo szybkie a zenskie wolniejsze:)pomoca w dokladnym sprawdzeniu dnia owulacji sa paski owulacyjne ok 12 zl w aptece.
martys
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 24 sty 2015, o 20:27

Re: Marzę o córeczce

Postprzez brazylia » 17 lut 2015, o 14:05

Moje marzenie się spełnia! Będzie dziewczynka, jeszcze tylko 3 miesiące!

brazylia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23 wrz 2014, o 12:29
Lokalizacja: Łódź

Re: Marzę o córeczce

Postprzez aneta_konopka » 25 lut 2015, o 17:57

to normalne tez mam 2 chlopców i tez marze o córce :)

Obrazek
aneta_konopka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 25 lut 2015, o 17:38

Re: Marzę o córeczce

Postprzez maryla9 » 17 mar 2015, o 23:00

Mam podobnie... czekam na córę, wymarzoną Zuzę ;)

maryla9
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 17 mar 2015, o 22:58

Re: Marzę o córeczce

Postprzez laelia » 3 kwi 2015, o 15:29

brazylia, maryla, gratulacje!

martys, tak właśnie mamy zamiar się starać, dzięki za podpowiedź z paskami owulacyjnymi.

Obrazek
Avatar użytkownika
laelia
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 589
Dołączył(a): 5 paź 2014, o 20:16

Re: Marzę o córeczce

Postprzez enina » 8 kwi 2015, o 13:46

Jako mama trzech synów również marzyłam o córeczce, gdyby czas miał się cofnąć spróbowałabym różnych sposobów polecanych przez lekarzy, aby córeczki się doczekać. W mojej rodzinie był również przypadek choroby genetycznej , gdzie tylko córeczki rodziły się zdrowe. Niestety było to wiele lat temu i nikt nie wiedział jak zminimalizować ryzyko urodzenia chłopca z wadą genetyczną. Lekarze teraz posiadają o wiele większą wiedzę jeśli chodzi o genetykę i ciągle tak jak specjaliści z kliniki Macierzyństwo się doszkalają i są na bieżąco z nowinkami światowymi.
enina
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 19 sty 2015, o 15:00
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]