Alkomat dla syna

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Alkomat dla syna

Postprzez Marzenka155 » 17 kwi 2015, o 12:30

Mój syn niedawno skończył 18 lat i za pieniądze, które dostał w prezencie na urodziny kupił sobie samochód. Teraz nim wszędzie jeździ, często nawet na imprezy. Trochę się martwię, że jest nieodpowiedzialny i wraca z tych imprez prowadząc auto po spożyciu alkoholu. Często mi mówi, abym się nie przejmowała ' bo to tylko jedno piwo'. Jednak mam wrażenie, że zazwyczaj na jednym piwie się nie kończy. Stwierdziłam, że warto zainwestować w jakiś alkomat dla niego, aby wiedział czy na pewno może prowadzić swój pojazd. Orientuje się może ktoś jakie modele są najlepsze dla młodej osoby bo jestem kompletnie zielona w tym temacie ?
Marzenka155
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 17 kwi 2015, o 12:28

Re: Alkomat dla syna

Postprzez Hadassa » 17 kwi 2015, o 12:52

A co da alkomat ?
Skoro wypił nie powinien w ogóle prowadzić

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Alkomat dla syna

Postprzez Madzia » 17 kwi 2015, o 13:07

Hadassa masz rację, że w ogóle nie powinien prowadzić. Możliwe, że chłopak zostaje u kogoś na noc i rano prowadzi, a wtedy też może być pod wpływem, więc lepiej to sprawdzić.

Natomiast co do modeli alkomatów to wiele z nich jest robionych pod młode osoby. Myślę, że najważniejszą kwestią w zakupie alkomatu dla takiej osoby jest rzetelność jego pomiarów. Tym przede wszystkim powinnaś się kierować podczas wyboru alkomatu dla syna.
Avatar użytkownika
Madzia
Miła Kobietka
 
Posty: 39
Dołączył(a): 24 paź 2012, o 10:22

Re: Alkomat dla syna

Postprzez Marzenka155 » 17 kwi 2015, o 13:37

Madzia napisał(a): Możliwe, że chłopak zostaje u kogoś na noc i rano prowadzi, a wtedy też może być pod wpływem, więc lepiej to sprawdzić.


Właśnie dlatego głównie zależy mi, aby miał ten alkomat. Szukałam kilku po internecie i znalazłam na stronie SPAM takie coś ''alkomat dla studentów - półprzewodnikowy AL-5500''. Może się ktoś wypowiedzieć na jego temat ?

Ostatnio edytowano 17 kwi 2015, o 14:34 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Marzenka155
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 17 kwi 2015, o 12:28

Re: Alkomat dla syna

Postprzez alianka » 17 kwi 2015, o 14:11

Patrząc na jego specyfikę wydaje się dobrym zakupem. Tak jak Madzia napisała, ważna jest dokładność pomiarów dokonywanych przez alkomat, a widzę, że ten mierzy z dokładnością co do 0,01 promila. Jest od razu skalibrowany, więc unikniesz problemów z tym związanych. Jeszcze też najlepiej sprawdź sobie czy ten SPAM daje gwarancje na zakupy i jak tak to na ile.

Ostatnio edytowano 17 kwi 2015, o 14:36 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Avatar użytkownika
alianka
Miła Kobietka
 
Posty: 40
Dołączył(a): 9 lis 2012, o 13:08

Re: Alkomat dla syna

Postprzez Hadassa » 17 kwi 2015, o 14:35

To skoro koleżanka znalazła, uznaję temat na zamknięty.

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Movating