Świadkowie

Jedyny dzień w życiu, tak ważny dla kobiet. Jak zorganizować wesele? Jaką suknię kupić? Ślub kościelny czy cywilny? Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, a może podzielić się swoimi doświadczeniami? Zapraszamy do pisania tutaj.

Świadkowie

Postprzez she336 » 31 sty 2012, o 22:18

Na jesień mój brat się żeni. Wraz z moim narzeczonym mamy być świadkami. I świadkami również ma być kuzynka mojej, przyszłej bratówki wraz z chłopakiem. Jaka płeć od kogo idzie podpisywać? Bo oni chyba sami na razie nie wiedzą nic... ;P Drugie zasadnicze pytanie - Ile mamy dać pieniędzy? Czy możemy z narzeczonym dać je wspólnie w jednej kopercie z kartką, na której się podpiszemy? Fakt jest taki, że ja kończę szkołę i dopiero będę normalnie zarabiać. Nie wiem czy dam radę dużo nazbierać...
she336
 

Re: Świadkowie

Postprzez WeselneZaplecze » 3 lut 2012, o 13:33

she336 napisał(a):Ile mamy dać pieniędzy? Czy możemy z narzeczonym dać je wspólnie w jednej kopercie z kartką, na której się podpiszemy?

To już indywidualna sprawa ile możecie ofiarować w prezencie młodej parze. Co do formy wręczenia to pewnie, że jako para możecie razem wręczyć kopertę. Można kupić takie specjalne karty z życzeniami ślubnymi i tam się podpisać, żeby młodzi wiedzieli że to od Was.
WeselneZaplecze
 

Re: Świadkowie

Postprzez tusia25 » 27 mar 2012, o 16:26

wiem, że świadkowa (jak i świadek) ma pewne obowiązki wynikające z tradycji, zależnie od regionu itp. Może ktoś wie, za co odpowiedzialna jest świadkowa poza organizacją panieńskiego i pomocą pannie młodej podczas przyjęcia??
tusia25
 
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]