Ochrona rodzicielska

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Ochrona rodzicielska

Postprzez alianka » 29 sty 2015, o 18:40

Czy w jakikolwiek sposób kontrolujecie co Wasze dzieci robią w Internecie? Czy macie założoną jakąś ochronę rodzicielską? Sprawdza się u Was taki system?
Muszę zgłębić temat, bo nie chcę żeby dziecko wchodziło na jakieś nieodpowiednie strony.
Avatar użytkownika
alianka
Miła Kobietka
 
Posty: 40
Dołączył(a): 9 lis 2012, o 13:08

Re: Ochrona rodzicielska

Postprzez Karo44 » 29 sty 2015, o 20:44

sporo jest takiego oprogramowania w sieci i jak najbardziej jestem za ich instalacją

generalnie możesz dzięki temu kontrolować czas dziecka przed komputerem, strony na jakie może wchodzić, blokować instalację rożnych programów itd

dla mniejszych dzieci można wybrać np kilka stron na które mogą wchodzić

jeśli używasz firefoxa to na oficjalnej stronie masz różne dodatki: wpisz w google kontrola rodzicielska firefox ( nie mogę niestety wstawić linka ) i powinna się pojawić strona supportu z pokazaniem jak to skonfigurować dla windowsa vista i 7

Opcje kontroli rodzicielskiej mają też wbudowane niektóre programy antywirusowe.

Są też oczywiście w sieci rożne płatne i bezpłatne programy spełniające taką funkcję - wszystko zależy czego konkretnie oczekujesz
Karo44
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 22 sty 2015, o 21:45

Re: Ochrona rodzicielska

Postprzez oleandra » 30 sty 2015, o 19:25

Jeśli masz Windowsa:
Start ---> Panel sterowania ---> Konta użytkowników i Filtr rodzinny ---> Konfiguruj ustawienia kontroli rodzicielskiej dla wszystkich użytkowników

http://signum.healthcare/ - prywatna opieka medyczna
Avatar użytkownika
oleandra
Miła Kobietka
 
Posty: 75
Dołączył(a): 22 gru 2014, o 14:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Ochrona rodzicielska

Postprzez Hosenka » 2 lut 2015, o 16:05

Trochę już czytałam o tym po sieci i różne są metody. W mojej ocenie chyba najlepiej sprawdza się do tego SpyLogger. No i wykrycie tego przez dziecko na komputerze jest praktycznie niemożliwe. A przy starszakach to ważna opcja.

Bo w życiu ważne są tylko chwile...
Avatar użytkownika
Hosenka
Miła Kobietka
 
Posty: 54
Dołączył(a): 18 wrz 2012, o 16:26

Re: Ochrona rodzicielska

Postprzez alianka » 3 lut 2015, o 16:13

oleandra napisał(a):Jeśli masz Windowsa:
Start ---> Panel sterowania ---> Konta użytkowników i Filtr rodzinny ---> Konfiguruj ustawienia kontroli rodzicielskiej dla wszystkich użytkowników


No właśnie nie mam windowsa :(

Hosenka napisał(a):Trochę już czytałam o tym po sieci i różne są metody. W mojej ocenie chyba najlepiej sprawdza się do tego SpyLogger. No i wykrycie tego przez dziecko na komputerze jest praktycznie niemożliwe. A przy starszakach to ważna opcja.


a co to takiego ? W jaki sposób to działa? Możesz napisać coś więcej?
Avatar użytkownika
alianka
Miła Kobietka
 
Posty: 40
Dołączył(a): 9 lis 2012, o 13:08

Re: Ochrona rodzicielska

Postprzez Hosenka » 4 lut 2015, o 14:47

No to jest właśnie takie specjalne "urządzenie" które kontroluje co się robi na komputerze. Masz wgląd w to jakie strony były przeglądane, dostęp do poczty mailowej, do różnych komunikatorów itd. SpyLogger robi Ci nawet zrzuty z ekranu i przy tym jest bardzo dyskretnym urządzeniem, więc tak jak już pisałam, dziecko się nie zorientuje.

Bo w życiu ważne są tylko chwile...
Avatar użytkownika
Hosenka
Miła Kobietka
 
Posty: 54
Dołączył(a): 18 wrz 2012, o 16:26

Re: Ochrona rodzicielska

Postprzez milka31 » 6 lut 2015, o 14:36

brzmi nieźle, sama bym coś takiego chętnie założyła, ale jak z obsługą czegoś takiego?
Bo np ja jestem mało zorientowana w różnego rodzaju programach czy bardziej skomplikowanych rzeczach na kompie.

Dziś jest pierwszy dzień reszty Twojego życia...
Avatar użytkownika
milka31
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 6 lut 2013, o 15:53

Re: Ochrona rodzicielska

Postprzez Hosenka » 9 lut 2015, o 12:01

Tzn wiesz co, ja nie miałam problemu z obsługą tego, a nie jestem jakimś mózgiem komputerowym. W mojej ocenie nie jest to skomplikowane, także myślę, że bez problemu można sobie z tym poradzić.

Bo w życiu ważne są tylko chwile...
Avatar użytkownika
Hosenka
Miła Kobietka
 
Posty: 54
Dołączył(a): 18 wrz 2012, o 16:26

Re: Ochrona rodzicielska

Postprzez Hosenka » 16 mar 2015, o 17:31

Alianka i jak tam, zdecydowałaś w końcu coś?
Bo właśnie mi się wyświetliło na FB, że na ten SpyLogger jest rabat, dla fanów. Rabat spory, bo aż 25 %.
Wystarczy w ich sklepie spy shop przy zakupie wpisać kod rabatowy SPYLOGGERFAN ;)
także jak ktoś jeszcze nie ma to można skorzystać :D

Bo w życiu ważne są tylko chwile...
Avatar użytkownika
Hosenka
Miła Kobietka
 
Posty: 54
Dołączył(a): 18 wrz 2012, o 16:26

Re: Ochrona rodzicielska

Postprzez Madzia » 25 cze 2015, o 11:34

A czy jesteście w stanie mi w przybliżeniu powiedzieć, ile czasu zajmuje instalacja tego SpyLoggera na kompie? Chciałabym coś takiego zainstalować, ale będę miała bardzo krótki czas dostępu do czyjegoś komputera.. :P
Avatar użytkownika
Madzia
Miła Kobietka
 
Posty: 39
Dołączył(a): 24 paź 2012, o 10:22

Re: Ochrona rodzicielska

Postprzez Hosenka » 26 cze 2015, o 12:58

Spoko, zdążysz;) Instalacja trwa jakoś może z pół minuty.

Bo w życiu ważne są tylko chwile...
Avatar użytkownika
Hosenka
Miła Kobietka
 
Posty: 54
Dołączył(a): 18 wrz 2012, o 16:26
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]