Staże - zapytanie

Piszemy tutaj o pracy, bądź też jej braku. Finanse, kobiecy biznes.

Staże - zapytanie

Postprzez Telavi » 11 sie 2015, o 19:55

Cześć dziewczyny,
czy jest tutaj ktoś, kto orientuje się a sprawach staży organizowanych przez urzędy pracy ?

Sama znalazłam sobie dwie instytucje, które złożyły na mnie wniosek imienny i tak:
jedna, bo nie ma możliwości zatrudnić mnie później (brak wolnych etatów, pieniędzy) ( swoją drogą można zatrudnić np na 1/4 etatu, na umowę zlecenie czy musi to być umowa o pracę ?),
w drugiej wniosek jest pozytywnie rozpatrzony, z tym, że pracodawca po odbyciu stażu zatrudniłby mnie na niby. Dobrze wie, że z pewnych przyczyn zależy mi u niego tylko na stażu i to najlepiej na 3 miesiące, tak więc we wniosku zaznaczył, że mnie przyjmie do pracy i tak też by zrobił.
Jak to wygląda później ? Czy po tych 3 miesiącach po stażu idę, wyrejestruję się z urzędu i już ? czy ktoś sprawdzi czy u niego pracuję ?
nie chciałabym mu robić problemów, więc jeśli moja sytuacja się nie zmieni to albo zrezygnuję ze stażu, albo będę musiała jakoś pogodzić tę pracę.

Bardzo mi zależy na Waszej odpowiedzi..
Telavi
Fajna Kobietka
 
Posty: 130
Dołączył(a): 28 lip 2014, o 20:50

Re: Staże - zapytanie

Postprzez anetaen » 23 wrz 2015, o 18:54

Nie masz obowiązku pracować w miejscu, gdzie skończyłaś staż. Konsekwencje ponosi przede wszystkim pracodawca, prędko nie dostanie żadnej pomocy z Urzędu Pracy.

anetaen
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 23 wrz 2015, o 18:38
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]