Kamica nerkowa i kamienia

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Kamica nerkowa i kamienia

Postprzez Pam_ela » 31 gru 2015, o 18:33

Niestety okazało się, że mam tendencje do kamicy nerkowej i oczywiscie znaleziono u mnie trzy ładne kamienie w nerce - w tym jeden w moczowodzie. Męczę się niemiłosiernie, ciągłe infekcje pęcherza... Kamienie mają od 4 do 7 mm i podobno są za małe na usuwanie i rozbijanie laserem. Co z nimi robić? Ktoś z was miał taki przypadek? Jak się ich pozbyć??

Avatar użytkownika
Pam_ela
Fajna Kobietka
 
Posty: 176
Dołączył(a): 8 sie 2014, o 15:14

Re: Kamica nerkowa i kamienia

Postprzez Jamelia » 1 sty 2016, o 10:08

Jeśli są za małe to powinnaś je wydalić. Pij dużo wody, ziółek moczopędnych

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Kamica nerkowa i kamienia

Postprzez pomaranczka » 11 sty 2016, o 20:15

Są dwie możliwości: albo są na tyle małe, że się same rozpuszczą (radzę ograniczyć w diecie rzeczy, które mają dużo fosforanów, bo one sprzyjają odkładaniu się piasku) a jak nie to prędzej czy później je wydalisz. Nie widzę powodu, żeby to przyspieszać jakimiś herbatkami/lekami bo takie male kamyki nie są jakoś uciążliwe (przynajmniej w moim przypadku). A jak już raz takiego wydalisz to będziesz pewna, ze nie chcesz się spieszyć do następnego. Boli to strasznie. Na wszelki wypadek ja zawsze noszę przy sobie ketonal i nospę (to samo Ci dadzą jak pojedziesz na SOR). 20 minut od tabletki powinno być wszystko ok.

pomaranczka
Miła Kobietka
 
Posty: 38
Dołączył(a): 21 lut 2014, o 13:31

Re: Kamica nerkowa i kamienia

Postprzez Vervus » 8 lut 2016, o 14:33

Kamienie są małe. W tej sytuacji należy pić dużą, naprawdę dużą ilość wód mineralnych o specyficznym składzie, np. wodę jana. Kuracja jest długa, wymaga cierpliwości i systematyczności. Podaję autentyczny przykład: po 7 miesiącach regularnego picia kamień o średnicy 1,6 zmiejszył się do 1,2, a kamień o średnicy 0,8 zmiejszył się do 0,5. Osoba ta była w stanie wypijać 3 do 4,5 litra dziennie, piła wodę jana, na przemian z wodami zródlanymi i innymi mineralnymi. Zero kawy, herbata raz dziennie. Dużo pić i od razu sikać i tak całymi dniami. w takich warunkach kamienie nie będą się powiększać a jest szansa na zmniejszenie.

Dodam jeszcze, że jeśli to kamienie szczawianowo-wapniowe (te najpopularniejsze), należy wyeliminować szczawiany, a bardzo dużo zawiera ich kawa, herbata czarna, herbatki ziołowe. Ponadto zrezygnować z pieprzu, jak najmniej soli a co najważniejsze nie kupować mieszanek przyprawowych o nazwach np. "przyprawa do mięsa", "przyprawa do ryb", vegeta itd. Produkty te zawierają zabójczy glutaminian, który bardzo przyczynia się do powstawania kamieni. Zamiast tego kupować delikatne przyprawy które rzeczywiście nimi są, np. oregano, słodka papryka, kminek itp. Chyba tyle z mojej strony.

Ostatnio edytowano 9 lut 2016, o 14:56 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: to skoro coś jeszcze dodajesz, to proszę korzystać z edycji

Vervus
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 19 lis 2014, o 10:44

Re: Kamica nerkowa i kamienia

Postprzez metfach » 9 lut 2016, o 15:04

Czy na pewno masz kamicę nerkową. W szpitalu często ją diagnozują, później prześwietlenie i nic na nim nie wychodzi. Podobne objawy daje zwyrodnienie kręgosłupa. Promieniuje w te okolice i często jest źle diagnozowane przez lekarzy na pogotowiu.

metfach
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 9 lut 2016, o 14:58

Re: Kamica nerkowa i kamienia

Postprzez Mirka101 » 15 lut 2016, o 17:56

A jakie zalecenia dostałaś od lekarza? Skoro zostały u Ciebie zdiagnozowane małe kamienie, a Ty skarżysz się na dolegliwości to przecież na pewno coś lekarz zalecił. Chociażby jakieś leki. Kamienie powstają w naturalny sposób i jeśli nie blokują kanalików to możemy je usunąć także naturalnie. Zioła takie jak wiązówka i babka lancetowata to środki, które pomagają usunąć kamienie. Do leczenia kamieni także stosowany jest specjalny rodzaj herbaty. Jest to mieszaka ziół zawierająca m.in korzeń hortensji, kora sadźca purpurowego, liście krwawnika, liście babki lancetowatej. Należy wypijać dziennie kilka filiżanek naparu.
Mirka101
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 4 gru 2015, o 09:59
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]