Nauka dziecka - dzielenie.

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Nauka dziecka - dzielenie.

Postprzez kokoszanel » 25 lut 2016, o 12:16

No właśnie jak w temacie.

Mój syn ma prawie 10 lat, z powodów pewnych zostawiłam go niestety na drugi rok w 2 klasie (powinien być w kl. 3). Spędzało mi to sen z powiek i uważałam to za najgorszą decyzję jaką przyszło mi podjąć. Niemniej jednak doszłam do wniosku z czasem że to sporo mu dało. Pewność siebie i takie tam różne sprawy które we wcześniejszej kl. z powodu nauczyciela nie były dla niego korzystne ...

Doszliśmy w nauczaniu klasy 2 do działań z dzieleniem. I tak jak w miare bez problemu wytłumaczyłam synowi dzielenie bez reszty tj: 10:2 czy 20:2 - tak dla przykładu tylko podaje. Tak pojawił sie problem przy dzielniu z resztą. Tu dla przykładu np. 3:5 czy 1:4. Nie będę tu więcej innych podawać bo to nie ma sensu każdy i tak zrozumie. Jeszcze dzielenie typowo na połowę jak np. 1:2 - dało się o tyle o ile przetłumaczyć ...

Pomocy :)

P.s.
Banalnie prostym sposobem gdyż syn ma duże problemy z przyswajaniem wiedzy, BARDZO DUŻE!

"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł,
ale najważniejsze żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć"

~ Coco Chanel
Avatar użytkownika
kokoszanel
Super Gaduła
 
Posty: 1182
Dołączył(a): 14 sty 2016, o 08:12

Re: Nauka dziecka - dzielenie.

Postprzez Mala_Mi » 25 lut 2016, o 22:38

Bosh ... Daj synowi 15 jabłek i poproś, aby podzielił je na 4 członków rodziny. Albo 19 orzechów, albo 13 kawałków czekolady :) Skutecznie i przyjemnie.
Avatar użytkownika
Mala_Mi
Miła Kobietka
 
Posty: 37
Dołączył(a): 21 lut 2016, o 16:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nauka dziecka - dzielenie.

Postprzez kokoszanel » 26 lut 2016, o 08:54

nie Bosh.

Gdy dziecko ma syndrom autystyczny nauka wcale nie jest przyjemna i prosta i tłumaczenie również - jak ci się wydaje.

"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł,
ale najważniejsze żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć"

~ Coco Chanel
Avatar użytkownika
kokoszanel
Super Gaduła
 
Posty: 1182
Dołączył(a): 14 sty 2016, o 08:12
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Google [Bot]