Masażyści tylko po kursie?

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Masażyści tylko po kursie?

Postprzez Lusia » 31 sty 2013, o 00:12

Czy dałybyście się wymasować osobie, która nie pracuje w tym fachu, lecz ukończyła jedynie kursy masażu? Bałybyście się, że może wam coś uszkodzić?
Lusia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 30 sty 2013, o 23:59

Re: Masażyści tylko po kursie?

Postprzez Armigor » 31 sty 2013, o 14:50

Ja bym sprawdziła gdzie ukończony był kurs i jaką ma praktykę.
Bo wiem jaką krzywdę można zrobić źle wykonanym masażem, i nie każda osoba może sobie na masaż pozwolić. Rzadko kiedy masażysta po kursie ma pojęcie o schorzeniach dyskwalifikujących do masażu,lub nie potrafi odczytać zdjęcia rętgenowskiego,lub poprostu mu sie nie chce.
Ja też jestem masażystką i musiałam przejść szkolenie i praktykę w szpitalu.
Od paru lat nie siedzę w zawodzie i teraz sama zastanawiam się czy bym sie podjęła wykonania masażu.
Armigor
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 834
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 21:51

Re: Masażyści tylko po kursie?

Postprzez molly76 » 31 sty 2013, o 15:26

Argimor a po jakiej jesteś szkole jeżeli wolno zapytać? Kończyłaś jakąś szkołę medyczną? Jesteś może fizjoterapeutą?
molly76
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 31 sty 2013, o 15:16

Re: Masażyści tylko po kursie?

Postprzez vicky0019 » 11 lut 2013, o 17:45

Dobry kurs masażu i smykałka ku temu wystarczą aby być dobrym masażystom :)

vicky0019
Fajna Kobietka
 
Posty: 135
Dołączył(a): 12 paź 2012, o 16:41

Re: Masażyści tylko po kursie?

Postprzez xena » 14 lut 2013, o 10:52

Odczuwam różnicę pomiędzy masażem wykonanym przez profesjonalistę a masażem wykonanym przez laika :)


____________________________________________________________________________
ostroplast plamisty cena zobacz ile kosztuje
Avatar użytkownika
xena
Fajna Kobietka
 
Posty: 202
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 10:27

Re: Masażyści tylko po kursie?

Postprzez bettti86 » 14 lut 2013, o 13:36

ja jak idę do salonu na masaż to nie patrzę w papiery osoby, która go wykonuje, ale oczywiście jakby było coś źle to na pewno składałbym reklamację
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11

Re: Masażyści tylko po kursie?

Postprzez apollo » 13 maja 2013, o 07:35

Robiłam masaż, tj. szkolenie masażu, w wersji zawodowej i faktycznie można się tego nauczyć po szkoleniu. Program New nails był strasznie długi, w zasadzie przerobiliśmy wszystko, co jak dotąd wykorzystywałam w salonie, i to mi się podoba. Nie było łatwo, ale oczekiwany efekt uzyskałam.
apollo
 

Re: Masażyści tylko po kursie?

Postprzez kinga81 » 13 maja 2013, o 11:03

Zależy jaki masaż - relaksacyjny, czekoladowy, twarzy itp. pozwoliłabym każdemu. Ale z masażem leczniczym trzeba uważać. Kiedyś dostałam okazyjny karnet do salonu masażu a że akurat miałm problemy z bolącym kręgosłupem wykorzytsałm go na 4 masaże klasyczne ciała. Fajnie bo godzinny relaks był, ale na kręgosłp nie pomogło a zaczęły mnie boleć i puchnąć nogi (żyły).Przypuszczam, ze nacisk w nieodpowiednich miejscach podczas masażu był tego przyczyną. Po jakimś czasie problemy ustąpiły.
kinga81
Fajna Kobietka
 
Posty: 108
Dołączył(a): 6 kwi 2013, o 12:24

Re: Masażyści tylko po kursie?

Postprzez Maa » 13 maja 2013, o 15:52

Dziewczyny! Nigdy, ale to NIGDY nie dawajcie robic sobie masazu osobie bez uprawnien, a najlepiej wybierac te doswiadczone. Mojego chlopaka ojciec chodzil na masaze, bo tak zalecil mu lekarz (jakies powiklania), delikwent uszkodzil mu dolna partie kregoslupa! Zle wykonanym masazem mozna bardzo naszkodzic!
Maa
 

Re: Masażyści tylko po kursie?

Postprzez apollo » 14 maja 2013, o 07:26

Chyba bardziej niż uprawnienia w tym zawodzie liczą się umiejętności, co nie? Po prostu korzysta się z usług osób, które faktycznie są polecane przez innych. Możesz trafić nawet na gościa z papierami, który kompletnie nie będzie potrafił wykonywać tego, co niby umie robić.
apollo
 

Re: Masażyści tylko po kursie?

Postprzez Hadassa » 14 maja 2013, o 09:47

Wg mnie uprawnienia i zdolności są ważne ;) i jedno i drugie powinno iść w parze..
Ale na pewno uprawnienia są ważne by ktoś umiał to zrobić i wiedział jak....

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Masażyści tylko po kursie?

Postprzez apollo » 15 maja 2013, o 07:22

Hehe... 90% Polaków kończy teraz studia wyższe. Na swoim wyuczonym zawodzie zna się mniej więcej 10%, a wszyscy mają papier magistra. Prawdopodobieństwo, że trafisz na gamonia, wynosi 90% ;-)
apollo
 

Re: Masażyści tylko po kursie?

Postprzez Hadassa » 15 maja 2013, o 09:14

więc wychodzi na to, że 90 % społeczeństwa to gamonie ;)

prawda jest taka, że bez choćby podstaw czasem cieżko wykonać swój zawód...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Masażyści tylko po kursie?

Postprzez malinka 61 » 20 paź 2013, o 18:50

Kiedyś miałam robiony masaż kręgosłupa przez masażystę który miał dyplomy , certyfikaty, lecz po jego zabiegu na drugi dzień wstać nie potrafiłam tak źle był zrobiony, więc w żadne dyplomy już nie wierzę . Teraz od paru lat jak potrzebuję ,jeżdżę do masażysty z Ukrainy , który często gości w Polsce, zawsze czuję się naprawiona :D

Przy po­dej­mo­waniu de­cyz­ji, nie zważaj na in­nych, kieruj się głosem ser­ca i włas­nym instynktem...

Obrazek
Avatar użytkownika
malinka 61
Kobietka Expert
 
Posty: 4233
Dołączył(a): 3 paź 2013, o 19:25

Re: Masażyści tylko po kursie?

Postprzez MarianAna » 21 paź 2013, o 15:01

Masażysta jest tym lepszy, im dłuższą ma praktykę. To jest tak naprawdę wyznacznikiem jego umiejętności, a nie szkoła. Możesz naprawdę być świetnym specjalistom nawet ucząc się z internetowych tutoriali. To nie medycyna gdzie ingerujesz intensywnie w ludzkie ciało.
MarianAna
Fajna Kobietka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 21 paź 2013, o 14:45

Re: Masażyści tylko po kursie?

Postprzez apollo » 28 paź 2014, o 08:21

Jak wygląda aktualnie sytuacja na rynku pracy jeśli chodzi o ten zawód? Jakie są szanse na etat? Duże, małe?
apollo
 

Re: Masażyści tylko po kursie?

Postprzez Lagenko_pl » 17 lis 2014, o 11:28

Jako że podczas zwykłego, "amatorskiego" masażu możemy coś uszkodzić,to zdecydowanie lepiej jest postawić na dobre kursy i wybrać masażystę który zna się na swoim fachu,tylko taka opcja wchodzi tutaj w grę.
Lagenko_pl
Fajna Kobietka
 
Posty: 242
Dołączył(a): 15 wrz 2014, o 13:42

Re: Masażyści tylko po kursie?

Postprzez Haska » 1 sty 2015, o 19:51

Wiadomo, że masaże chodzi się do kogoś z kwalifikacjami, do osób posiadających konkretne umiejętności, a nie kogoś przypadkowego.
Sprawdzajcie zarówno kwalifkacje jak i umiejętności. Sprawdzajcie także rekomendacje.
Haska
Miła Kobietka
 
Posty: 51
Dołączył(a): 19 lis 2013, o 16:27

Re: Masażyści tylko po kursie?

Postprzez apollo » 5 sty 2015, o 08:20

hehe... a jak niby to sprawdzić? Rekomendacje, to jeszcze wchodzi w grę, ale inne kwestie? No nie bardzo. I znaczenie ma ta kwestia, że człowiek po wielu latach szkoły może swoją pracę wykonywać znacznie gorzej niż ten po kursach.
apollo
 

Re: Masażyści tylko po kursie?

Postprzez Edyciak » 28 sty 2015, o 01:00

Masażystą może być: fizjoterapeuta, który ukończył przynajmniej studia licencjackie na kierunku fizjoterapia lub dawniej rehabilitacja ruchowa lub masażysta po 2-letnim studium masażu zakończonym egzaminem. Jeśli osoba, która wykonuje masaże ukończyła jedynie kurs masażu i nie ma żadnego innego wykształcenia w tym kierunku, to ja bym nie poszła do takiej osoby.
Edyciak
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 28 sty 2015, o 00:56

Re: Masażyści tylko po kursie?

Postprzez ardilla » 27 lut 2016, o 18:03

W zawodzie masażysty, fizjoterapeuty i fizjologa liczy się zarówno wiedza, jak i praktyka. Część teoretyczna jest oczywiście niezbędna, ale równie istotne jest to, aby jak najwięcej zdobywać praktycznych umiejętności. Na pewno przydatne są także różnego rodzaju kursy poszerzające umiejętności. Od kilku lat niezwykle popularna staje się np. metoda PNF - Prorioceptive Neuromuscular Facilitation wykorzystywana w fizjoterapii i rehabilitacji, w której osoba chora staje się niejako partnerem dla fizjoterapeuty. W naszym kraju też są organizowane takie kursy PNF, które dają możliwość uzyskania certyfikatu respektowanego na całym świecie i tym samym można podjąć pracę poza granicami naszego kraju. To na pewno jest ciekawa propozycja dla osób, które nie tylko pragną poszerzać swoje umiejętności, ale także mieć możliwość rozwoju zawodowego.
ardilla
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 22 paź 2015, o 12:10

Re: Masażyści tylko po kursie?

Postprzez Mala_Mi » 2 mar 2016, o 16:53

Myślę, że uszkodzić może każdy. Jak w każdym innym zawodzie, także w tym nie brakuje konowałów, nawet po studiach.
Avatar użytkownika
Mala_Mi
Miła Kobietka
 
Posty: 37
Dołączył(a): 21 lut 2016, o 16:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Masażyści tylko po kursie?

Postprzez Krystysia » 6 kwi 2016, o 13:06

czemu nie, są szkoły które dobrze szkolą mimo małej ilości godzin np. New Nails organizuje szkolenia z masażu stemplami ziołowymi i gorącymi kamieniami.
Krystysia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 4 kwi 2016, o 14:07
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]