jak ustrzec sie manipulacji

Co zrobić w trudnych chwilach? Jak stworzyć udany związek? Co denerwuje nas w mężczyznach? Czy kobiety są z Wenus a faceci z Marsa? Na te i inne pytania możemy porozmawiać właśnie w tym dziale.

jak ustrzec sie manipulacji

Postprzez margerita28 » 13 maja 2012, o 19:22

Mam problem a mianowicie rodzina mojego życiowego partnera bardzo nim manipuluje i gra na uczuciach. Na każdym kroku go wykorzystują z tym że robią to tak sprytnie tak że on tego nie zauwaza. Mieszkamy doś daleko od nich a oni dzwonia i prosza o jakies absurdalne rzeczy zeby np. kupić mięso w tesco bo jest w promocji i im zawieśc, prosząc na urodziny narzucają co mamy kupić na prezent, wymyślaja jakieś dziwne zrzutki na jakies prezenty bez żadnej okazji, wpraszaja sie do nas za kazdym razem na grile itp a sami zapraszają nas kiedy im to odpowiada( np jak ktos z nich ma urodziny, imieniny lub mikołajki). Dzonią kilka razy w tygodniu i najperw opowiadają jak sie za nami stesknili , jacy my jesteśmy dobrzy a potem proszą o coś w taki sposów,ze nie potrafimy im odmówić. Wszystko co robią robią przemyślanie bo mają w tym jakiś interes a jeśli my potrzebujemy pomocy to tak to potrafia obkrecic ze bardzo by chcieli pomoc ale nie mają możliwosci ale goraco przepraszaja i wpedzaja nas w poczucie winy. Jednym słowem nas wykorzystują i żerują na naszej naiwnośći. co robić?
margerita28
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 10 maja 2012, o 08:42

Re: jak ustrzec sie manipulacji

Postprzez Masjaa » 13 maja 2012, o 20:30

jedyne wyjście to zacząć być asertywnym, skoro uważasz że manipulują Wami to po prostu trzeba się nauczyć mówić nie jasno i konkretnie i nie czuć się w żaden sposób winnym. Macie prawo do własnego zdania i życia :)
Masjaa
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 529
Dołączył(a): 19 lut 2012, o 14:03

Re: jak ustrzec sie manipulacji

Postprzez mycha25 » 15 maja 2012, o 16:32

Odmowa to jedyne wyjście z tej sytuacji.Wiem że to może nie być komfortowe ale inaczej wejdą Wam na głowę.Jeżeli odmówicie raz i drugi to może zrozumieją.

http://karmimypsiaki.pl/pomagaj-codziennie/klik. Wystarczy codziennie kliknąć by nakarmić psiaka.
mycha25
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 728
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 04:21
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]