Nadmierne owłosienie, jak się go pozbywać?

Rozmowy o urodzie, pielęgnacji twarzy,ciała, włosów, o zabiegach upiększających.
Jeżeli nie wiesz jaki kosmetyk wybrać lub zastanawiasz się jak się umalować na kolację z mężczyzną swoich marzeń - to pisz w tym dziale. Na pewno Ci pomożemy.

Nadmierne owłosienie, jak się go pozbywać?

Postprzez Misqa123 » 9 cze 2015, o 16:29

Mam 20 lat, cierpię na nadmierne owłosienie. Mam delikatny wąsik, włoski na brodzie, ale usuwam je pęsetą i nie jest najgorzej. Największy problem mam z włoskami na klatce piersiowej, pod pępkiem i na nogach, a szczególnie na udach po ich wewnętrznej stronie, ponieważ mam skórę bardzo wrażliwą, naczynkową, od jakiegoś czasu nawet po zwykłym goleniu maszynką włosy wrastają mi w skórę i robią mi się krostki, czego wcześniej nie miałam. Zakupiłam sobie ostatnio maszynkę elektryczną, by nieco ten problem zniwelować, podrażnienia są mniejsze, ale wiadomo skóra niestety nie jest idealnie gładka. Niedługo będę miała wizytę u lekarza, by stwierdził jaka jest przyczyna choroby, choć wydaję mi się, że to genetyczne (moja mama cierpi na to schorzenie), ale póki co chciałabym się jakoś skutecznie tego owłosienia pozbywać, ponieważ przyprawia mnie to o kompleksy. Kiedyś próbowałam wosku i depilatora, aczkolwiek już po pierwszym razie się zraziłam, już nawet nie chodzi o ból, ale wrastające włoski i podrażnienia, poza tym przy skórze naczynkowej te metody chyba nie są wskazane. Chciałabym Was prosić o jakieś rady, jak pozbywać się tego kłopotliwego owłosienia, by uniknąć podrażnień i wrastających włosków?
Misqa123
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 13:56

Re: Nadmierne owłosienie, jak się go pozbywać?

Postprzez BlackWolf » 22 cze 2015, o 00:28

Myślę, że to wina hormonów, jednak nie jestem lekarzem, więc mogę jedynie gdybać.
Maszynka przy nadmiernym owłosieniu nie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż wtedy włoski odrastają szybciej i robią się twardsze.
Jestem ciekawa co lekarz powie. Byłaś już u niego?

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Nadmierne owłosienie, jak się go pozbywać?

Postprzez Modna26 » 22 cze 2015, o 11:39

może wybierz się na laserowe usuwanie w salonach kosmetycznych jest wiele takich możliwości
Modna26
Miła Kobietka
 
Posty: 71
Dołączył(a): 10 kwi 2015, o 21:01

Re: Nadmierne owłosienie, jak się go pozbywać?

Postprzez TrustedCosmetics » 22 cze 2015, o 21:20

Ja proponuję wybrać się do Kliniki Medycyny Estetycznej. Tam z pewnością pomogą :)

Zapraszam do lektury: http://www.trustedcosmetics.pl
TrustedCosmetics
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 12:53

Re: Nadmierne owłosienie, jak się go pozbywać?

Postprzez kotek » 25 cze 2015, o 13:30

Laserowe usuwanie powinno pomóc :)

Odziez z Anglii, Wloch i Francji
http://www.zeltros.co.uk
kotek
Fajna Kobietka
 
Posty: 109
Dołączył(a): 26 kwi 2015, o 13:10

Re: Nadmierne owłosienie, jak się go pozbywać?

Postprzez Lagenko_pl » 3 lip 2015, o 14:47

Na forum było już kilka podobnych wątków,wiec polecam poszukać. Powtórzę tylko,że walka z nadmiernym owłosieniem nie jest trudna jeżeli zastosujesz odpowiedni zabieg- chodzi mi oczywiście o depilację laserową.
Lagenko_pl
Fajna Kobietka
 
Posty: 242
Dołączył(a): 15 wrz 2014, o 13:42

Re: Nadmierne owłosienie, jak się go pozbywać?

Postprzez Nika1980 » 4 lip 2015, o 12:26

Najlepiej chyba zdecydować się na laserowe usuwanie włosów.

Nika1980
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 4 lip 2015, o 12:24

Re: Nadmierne owłosienie, jak się go pozbywać?

Postprzez Modna26 » 13 lip 2015, o 11:38

spróbuj jakiś laser- są sposoby. Zastanawiam się tylko co ile taki laser trzeba powtarzać, bo to chyba nie eliminuje włosów na zawsze?
Modna26
Miła Kobietka
 
Posty: 71
Dołączył(a): 10 kwi 2015, o 21:01

Re: Nadmierne owłosienie, jak się go pozbywać?

Postprzez euforka » 15 lip 2015, o 13:18

koniecznie klinika medycyny estetycznej i laser;) ja chodziłam na takie zabiegi laserowe kilka razy i mój problem jest o wiiele mniejszy ;) polecam rozeznać się więcej w temacie i jak będzie wszystko pasować to spróbować;)

euforka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 lip 2015, o 13:09

Re: Nadmierne owłosienie, jak się go pozbywać?

Postprzez Carmen_ » 7 cze 2016, o 17:27

Kochana,

jeśli masz nadmiernie owłosienie w takich miejscach, powinnaś wybrać się do ginekologa endokrynologa. Być może wymagasz terapii hormonalnej. Jeśli chodzi o usuwanie włosków - polecam depilację woskiem lub pastą cukrową. Po depilacji warto przemyć ciało wodą termalną oraz w miejscach szczególnie czerwonych zaaplikować maść Alantan.

Pracuję w hurtowni ze zdrową żywnością http://BioIndygo.PL :girlactive (polecam super ceny!)
Dla osób z forum kod rabatowy "babskiesprawy5"
Carmen_
Miła Kobietka
 
Posty: 70
Dołączył(a): 31 maja 2016, o 13:54

Re: Nadmierne owłosienie, jak się go pozbywać?

Postprzez Revelka » 14 cze 2016, o 08:44

W takich przypadkach warto zbadać sobie hormony, bo podloże może wynikać z pewnych zaburzeń i samo wyrywanie włosów nic nie da, tylko konieczna będzie jakaś terapia hormonalna.

Avatar użytkownika
Revelka
Miła Kobietka
 
Posty: 79
Dołączył(a): 6 mar 2016, o 20:59

Re: Nadmierne owłosienie, jak się go pozbywać?

Postprzez katrin28 » 5 sie 2016, o 14:45

Mam ten sam problem. To są w 100% problemy hormonalne. Jeśli masz ciemne włosy i mocne, to niestety na bródkę wosk nie pomoże. Poszłam się zapytac i tam Pani od razu mnie skierowała na depilację laserową. Wyrywanie pęsetą tylko pogarsza sprawę, włoski wrastaja pod skórę, aż robi się ich coraz więcej i trzeba potem sporo czasu spędzać na wyrywaniu codziennie włosów. Dlatego chodze na depilację laserową- ból straszny, zwłaszcza za pierwszym razem. Aż od płaczu się powstrzymac nie mogłam i potem miałam zaczerwienioną brodę i bolało przez resztę dnia. Ale jestem już po 3 razie i efekty są zdecydowanie lepsze. Już nie muszę się męczyć z pęsetą.

Co do nóg, to albo depilacja laserowa, która jest bardzo kosztowna, albo można sobie samej kupić laser. Ja kupiłam Phillips Lumea i używam co 2 tygodnie. Już po pierwszym razie widać efekty. Wcześniej po ogoleniu maszynką to pozostawały mi rany. Jeszcze gorzej depilatorem. Mam bardzo mocne, czarne jak smoła włosy, więc po wyrywaniu depilatorem tylko mi krwawiło. Światło IPL osłabia włoski. Owszem odrastają, ale zdecydowanie słabsze, nie trzeba się tak często golić. W moim przypadku 3 tygodnie miałam gładkie nogi po 5 uzyciach. Nawet jeśli odrastają, to nie haczą się o ubrania, nie powstają krostki, więc jest zdecydowanie lepiej. Lumea jest bardzo droga, wzięłam na raty, ale polecam jeśli ktoś ma problemy z owłosieniem.

Ale najważniejsze jest i tak leczenie problemów hormonalnych. Mnie też to czeka.
katrin28
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1 sie 2016, o 07:45

Re: Nadmierne owłosienie, jak się go pozbywać?

Postprzez Hadassa » 5 wrz 2016, o 12:03

Tematco depilacji
viewtopic.php?t=1241

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]