choroba jajników / nieregularność występowania okresu

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

choroba jajników / nieregularność występowania okresu

Postprzez briserlecoeur » 11 cze 2012, o 17:45

Witam !

Mam 18 lat i mam nie mały problem, własnie spowodowany nieregularnością miesiączki.
Okresu dostałam mając lat 13. Już wtedy występował on nieregularnie, ale wiadomo okres normuje się przez kilka lat wiec poprzestałam na radach mamy by się tym nie stresować.

Jednak mam go już 5 lat i nadal nie jestem w stanie przewidzieć kiedy on wystąpi. Wahania następują od 40 do 190 dni w cyklach... Obecnie ostatni okres miałam 4 miesiące temu.
Dodam ze krwawienia jeżeli już są to są względnie obfite i bolesne.

Ostatnio w kwietniu miałam przez 4 dni jakieś brązowe plamienia... Nie jestem pewna czy można to nazwać okresem...

I tutaj rodzi się moje pytanie: Czy to co się dzieje u mnie jest jak najbardziej normalne, wiele kobiet tak ma, a ja się tylko niepotrzebnie nakręcam, czy jednak jest to sprawa wymagająca jak najpilniejszego kontaktu z ginekologiem, i są to objawy choroby jajników ? (Dodam, że nigdy jeszcze u ginekologa nie byłam.)

Proszę.. poradźcie...

Ostatnio edytowano 15 cze 2012, o 10:28 przez briserlecoeur, łącznie edytowano 1 raz

Briserlecoeur - Jestem ar­tys­tką ulot­nej chwili.
Avatar użytkownika
briserlecoeur
Miła Kobietka
 
Posty: 66
Dołączył(a): 11 cze 2012, o 17:13

Re: choroba jajników / nieregularność występowania okresu

Postprzez olgie86 » 22 cze 2012, o 08:09

Najlepiej jak pójdziesz do lekarza. On rozwieje wszelkie Twoje wątpliwości. Też tak miałam w okresie dojrzewania. W sumie problemy mam do dzisiaj ale wiadomo ze każdy organizm jest inny więc mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze. Nie zwlekaj z wizyta tak jak ja. Im szybciej pójdziesz tym lepiej dla Ciebie. Dużo zdrówka życzę ;)
olgie86
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 21 cze 2012, o 08:13

Re: choroba jajników / nieregularność występowania okresu

Postprzez briserlecoeur » 29 cze 2012, o 22:36

Czyli jednak lekarz...

Nie mam innego wyjścia...
A co do ginekologa, lepiej wybrać mężczyznę czy może kobietę..?
Iść prywatnie czy nie..?

Wolałabym się zorientować w opiniach..

Briserlecoeur - Jestem ar­tys­tką ulot­nej chwili.
Avatar użytkownika
briserlecoeur
Miła Kobietka
 
Posty: 66
Dołączył(a): 11 cze 2012, o 17:13

Re: choroba jajników / nieregularność występowania okresu

Postprzez olgie86 » 2 lip 2012, o 10:28

Ja chodzę do mężczyzny. Już raz miałam starcie z kobieta ginekologiem i nigdy więcej nie pójdę do baby. Ale oczywiście każda z nas sama musi sie przekonać. Nie ma na to reguły. Zorientuj sie w swoim środowisku. Może mama lub jakakolwiek inna znajoma dziewczyna poleci Ci jakiegoś lekarza? Powodzenia i głowa do góry:-)
olgie86
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 21 cze 2012, o 08:13

Re: choroba jajników / nieregularność występowania okresu

Postprzez briserlecoeur » 2 lip 2012, o 21:14

Dziękuję Ci ;)

Zbiorę się i pójdę ;) W sumie nie można takich rzeczy lekceważyć... Bo potem wyjdzie, że dzieci nie można mieć i płacz i lament...że się mogło iść wcześniej..


Jak tylko będę po to postaram się coś napisać ;)

Briserlecoeur - Jestem ar­tys­tką ulot­nej chwili.
Avatar użytkownika
briserlecoeur
Miła Kobietka
 
Posty: 66
Dołączył(a): 11 cze 2012, o 17:13

Re: choroba jajników / nieregularność występowania okresu

Postprzez olgie86 » 3 lip 2012, o 05:59

Nie ma za co :) Zobaczysz ze wszystko bedzie dobrze:-) duzo zdró
wka życzę:-)
olgie86
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 21 cze 2012, o 08:13
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]