migrena naturalne sposoby

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez Astra » 16 sie 2014, o 16:43

Slyszalam niedawno, ze ponoc doskonale radzi sobie z migrenami i roznymi innymi bolami glowy
masaż ajurwedyjski gdzie masowane sa punkty energetyczne na glowie cieplym olejem olejem.
Moze rzeczywiscie to pomaga , bo w koncu na glowie jest co masowac i rozluzniac , bo punktow energetycznych jest az 37.
A wszystkie one sa dzialaja jak naczynia polaczone, wiec jedno zalezy od drugiego.
Wszystkiego warto probowac , a noz pomoze i nam ulzy w bolu. :ok: Obrazek
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez bata » 18 sie 2014, o 08:37

Niewykluczone że faktycznie pomaga, zwykły masaż też przynosi lekką ulgę, uciskanie skroni i nasady nosa również, szkoda tylko że na chwilę... :(
Avatar użytkownika
bata
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 15:41

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez piri_piri » 20 sie 2014, o 14:54

Ja mam od dwóch tygodni potworny ból głowy... Nikomu nie polecam. A jeszcze nie mogę brać tabletek :( ZImne okłady, zaciemnione okna, cisza i spokój, rumianek i kąpiele 1-2 stopnie niższej temperaturze wody ;)
piri_piri
Miła Kobietka
 
Posty: 37
Dołączył(a): 8 sie 2014, o 13:20

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez Astra » 20 sie 2014, o 15:22

Moze to zabrzmi dziwnie , ale czasami potrafi pomoc wziecie obiema rekami swojej bolacej
glowy i trzymanie jej w takim uscisku z 10 minut.
Jak boli glowa to warto wszystkiego sprobowac , a noz cos ulzy. :(
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez monisiamakeup » 20 sie 2014, o 23:03

Mi nic nie pomaga... Nawet spać się wtedy nie da... To podobno bardzo niebezpieczne. Ale mi lekarz nic nie zalecił ;/
Avatar użytkownika
monisiamakeup
Miła Kobietka
 
Posty: 39
Dołączył(a): 19 sie 2014, o 12:29

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez bata » 21 sie 2014, o 13:42

piri_piri napisał(a):Ja mam od dwóch tygodni potworny ból głowy... Nikomu nie polecam. A jeszcze nie mogę brać tabletek :( ZImne okłady, zaciemnione okna, cisza i spokój, rumianek i kąpiele 1-2 stopnie niższej temperaturze wody ;)

I nic z tym nie robisz??? Znasz powód? :o

monisiamakeup napisał(a):Mi nic nie pomaga... Nawet spać się wtedy nie da... To podobno bardzo niebezpieczne. Ale mi lekarz nic nie zalecił ;/

Przyczyna bólu? Ja bym jednak drążyła, nie może boleć tak bez powodu przecież. :o

monisiamakeup napisał(a):Mi nic nie pomaga... Nawet spać się wtedy nie da... To podobno bardzo niebezpieczne. Ale mi lekarz nic nie zalecił ;/

Lekarz pierwszego kontaktu takich leków nie wypisze, może nie może a może nie wie jakie, lepiej wyłudzić skierowanie do neurologa i tam już coś poradzą :D

Ostatnio edytowano 27 sie 2014, o 22:03 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: łączenie postów
Avatar użytkownika
bata
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 15:41

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez Hadassa » 27 sie 2014, o 22:04

a teraz jest podobno jakis miesiąc walki z migreną i cos tam niby skutecznego reklamują...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez piri_piri » 29 sie 2014, o 12:48

Migrenę podobno można leczyć gdzieś w Niemczech. Znajoma mojej cioci mówiła. W Polsce Ci powiedzą, że można tylko koić ból ;)
piri_piri
Miła Kobietka
 
Posty: 37
Dołączył(a): 8 sie 2014, o 13:20

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez Rejczella » 29 sie 2014, o 13:38

Cisza, spokój, czekolada, zasłonięte okna, ciepła, nie gorąca woda i czekolada ;)
Rejczella
Miła Kobietka
 
Posty: 39
Dołączył(a): 25 sie 2014, o 09:20

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez babyblue » 29 sie 2014, o 23:56

Zimne okłady fajnie działają
babyblue
Miła Kobietka
 
Posty: 66
Dołączył(a): 1 sie 2014, o 11:21

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez bata » 31 sie 2014, o 11:29

Hadassa, to co reklamują to aspiryna z dodatkami, może na jakiś ból głowy pomaga ale nie na migrenę ale wiesz, reklama dźwignią handlu. Zresztą to sztuka na raz nie pomoże to więcej nie kupisz.
Piri_piri , można podobno też już leczyć i w Polsce ale to jakieś eksperymentalne leczenie, nie każdy się decyduje.
Avatar użytkownika
bata
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 15:41

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez Hadassa » 31 sie 2014, o 21:09

Po prostu usłyszałam, to przekazuję ..
pamiętam jak mama się męczyła..

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez Specjalista Aspazji » 5 wrz 2014, o 13:39

Należy uważać na to co się je. Powinno się unikać: produktów spożywczych zawierających tyraminę np. bananów, twardych serów, jogurtów, orzechów; produktów zawierających fenyloetyloaminę np. czerwonego wina i czekolady; produktów zawierających azotan sodu, glutaminian sodu; kawy lub innych źródeł kofeiny, alkoholu. Na bóle głowy pomagają: spacer i głębokie oddechy, moczenie stóp w zimnej wodzie, zimne okłady na czoło, aromaterapia, napary ziołowe, ciepła kąpiel, picie małymi łykami zimnej wody, masaż karku i ramion.
Avatar użytkownika
Specjalista Aspazji
Fajna Kobietka
 
Posty: 160
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 23:46

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez bata » 25 lis 2014, o 19:02

Tak, dieta jest bardzo ważna, ale nie tylko to co jemy ma wpływ na częstość ataków. Na pierwszym miejscu jest stres, to właśnie on u większości migreników wywołuje napady bólu. W dzisiejszych czas stres jest nieunikniony :(
Avatar użytkownika
bata
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 15:41

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez asap » 24 gru 2014, o 00:44

nie pomogę jesli chodzi o naturalne sposoby ale stosowałam przez jakis czas Sumigrę i pomogła :)
asap
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 18 lis 2012, o 18:28

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez kolasunia » 20 lip 2015, o 13:45

Wiecie co, mi najlepiej pomaga odpowiednie nawodnienie organizmu i sen. Proste, ale bardzo skuteczne.
kolasunia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 10 lip 2015, o 15:09

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez Amalia » 24 lip 2015, o 10:15

Jak chodzi o migreny to ja bardzo źle je znoszę, czasem wystarczy, ze mrugam oczami i boli, serio.
Stosuje rady typu SPAM, okłady, leki, no multum rzeczy, ale migrena jest dość silna i objawy są mniej odczuwalne, nie znikaja tak latwo ;(

Ostatnio edytowano 30 lip 2015, o 08:41 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Amalia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 24 lip 2015, o 10:13

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez EwellaEwa » 1 sie 2015, o 14:20

Najlepiej to po prostu iść się przespać, albo posiedzieć na dworze. Mi zawsze to pomaga
EwellaEwa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 13 cze 2015, o 18:45

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez Mirinda » 21 wrz 2015, o 11:04

Odwiedzałam kolejnych lekarzy by zdiagnozować ból głowy, niestety żaden z nich nie potrafił mi w pełni pomóc. Przypadkiem znalazłam serwis SPAM, który wskazał mi skuteczne sposoby na walkę z migreną. Dzięki licznym artykułom dotyczącym bólów, udało mi się znaleźć szybkie sposoby na ból głowy. Teraz czuję się znacznie lepiej i wiem, że w każdej chwili mogę skorzystać z porad specjalistów serwisu.

Ostatnio edytowano 21 wrz 2015, o 14:50 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Mirinda
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 wrz 2015, o 10:57

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez zamieszana » 23 paź 2015, o 12:14

czasami stosuję Essential Oils, spray, 50 ml, ma przyjemny zapach a olejki eteryczne po posmarowaniu skroni czasami łagodzą moją migrenę :?
zamieszana
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23 paź 2015, o 12:08

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez kasiad81 » 5 lis 2018, o 13:05

Mi na uciążliwe bóle głowy pomaga zimny okład, masaż skroni lub po prostu odpoczynek w zaciemnionym pomieszczeniu. Zazwyczaj jak domowe sposoby zawiodą to sięgam po Gardan SPAM. To jedyny lek bez recepty który potrafi rozprawić się z moimi bólami :)

Ostatnio edytowano 5 lis 2018, o 13:43 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Powód: spam
kasiad81
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 14 maja 2018, o 11:15

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez a_gatka » 5 lis 2018, o 13:43

Aż tak źle się sprzedaje, że trzeba o nim w 9 wątkach? :)
a_gatka
 

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez minka18 » 28 lis 2019, o 16:54

Próbowałam wielu sposobów, jednak nie wszystkie okazały się na tyle solidne. Dopiero udanie się do sprawdzonego neurologa pozwoliło mi na uporanie się ze wspomnianymi kłopotami. Należytą pomoc otrzymałem w klinice neurologicznej Miętkiewicz https://neurologprzygodzice.pl/ . Dokładnie tego było mi trzeba, ustalilismy co jest na rzeczy.
minka18
Miła Kobietka
 
Posty: 47
Dołączył(a): 26 wrz 2019, o 15:56

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez helenka121 » 30 kwi 2020, o 14:27

Niestety ale naturalne sposoby nie zawsze okazują się skuteczne. Ja próbowałam wielu rzeczy i pomogły mi dopiero zastrzyki z botoksu w klinice Prime Medic w Krakowie tak więc - polecam :P
helenka121
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 30 kwi 2020, o 14:21

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez Halinka » 11 maja 2021, o 20:02

Mnie często boli głowa jeśli czymś się mocno zestresuję - wtedy albo spacer, albo nastawiam sobie kominek zapachowy. Lubię takie zapachy jak lawenda, przyjemnie odpręża, ale typowo na ból głowy często poleca się eukaliptusowy olejek eteryczny - ma właściwości łagodzące ból, a można też spróbować natrzeć sobie nim delikatnie skronie. Przyjemnie rozgrzewa.
Halinka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 25 lis 2016, o 13:19
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron